Життя самотньої жінки

Життя самотньої жінки легким назвати не можна. З цим погодяться більшість людей. Але, на перший погляд, навпаки, не потрібно ні на кого рівнятися, не потрібно ні до кого прислухатися, не потрібно ні на кого час витрачати. Суцільні плюси – роби кар’єру і, здавалося б, живи розкошуючи.

Але жінці просто потрібна любов у сім’ї, вони хочуть почувати себе захищеними, хочуть щоб про них піклувалися. Вони хочуть не лише створити затишок у домі, але і розділити цей затишок зі своїми коханими. Адже неспроста зберігати домівку – одна з ролей жінки в сім’ї.

Крім того, громадська думка теж негативно сприймає відсутність другої половинки в жінок. З одного боку, їм нестерпно важко вечорами приходити в порожню оселю, з іншого боку, не хочеться втрачати свою незалежність.

Причини самотності жінок

Які ж головні причини самотності жінок?

1) Перша причина самотності жінок – страх близькості. Цей страх жінками часто ховається і може видаватися за інші страхи. Наприклад, жінка може стверджувати, що не боїться близьких стосунків, і бажає створити щасливу сім’ю. А боїться вона, навпаки, нікого не зустріти в житті. Але за таким страхом нікого не зустріти, якраз і маскується боязнь цієї самої зустрічі. А за бажанням зустріти другу половинку може ховатися очікування зради. Тобто жінка, ще до знайомства упевнена в тому, що її обдурять, зрадять і кинуть. Раз вона повністю змусила себе повірити в це, то, природно, у близькі стосунки вона вступати не буде.

Якраз з цієї причини нині багато і не вступають у постійні відносини, а підбирають собі тимчасових партнерів, сподіваючись на те, що завтра з’явиться хтось привабливіший в якомусь плані. Саме така нестабільність у житті посилює страх близькості. Адже жінці значно більше, ніж чоловікові, потрібна прихильність до людини, а не тільки сексуальні стосунки. Якщо відбувається розрив стосунків, то втрата прихильності проходить важко для жінки. Якщо таке трапляється, то вона вже буде з побоюванням підходити до нових знайомств. Адже процес звикання до нової людини дуже довгий і вимагає великих фізичних і психічних витрат.

2) Друга причина жіночої самотності – негативне ставлення до сім’ї. Багато самотніх жінок стверджують, що жодного разу не зустрічали по-справжньому щасливої сім’ї. Вони, швидше за все, не уявляють, що таке гармонія в стосунках чоловіка і дружини в сім’ї, не знають, яка можлива любов у сім’ї, повна емоцій і щастя.

Подібна думка може сформуватися під впливом батьків у сім’ї, а точніше, стосунків між ними. Усе залежатиме від того, чи був у батька і матері щасливий шлюб, до якого варто прагнути, або ж навпаки, союз був дуже поганим і про нього жінка не хоче згадувати. Через цей образ і формується первинне уявлення про сім’ю.

Досить поширена ситуація, коли чоловік у сім’ї виявляється поганим чоловіком і батьком, а жінка в сім’ї – забита і нещасна. І постійні конфлікти в сім’ї призводять до того, що зростаючи в такій сім’ї і дорослішаючи, дочки буде складно зав’язати стосунки з чоловіками, оскільки вона їх сприйматиме негативно, також, як свого батька і бачитиме в будь-якому з них небезпечну людину.

Але, навіть якщо в сім’ї прекрасні стосунки, і між подружжям і між дітьми і батьками, то це теж може виявитися погано для дітей, особливо для дочок. Адже в щасливих сім’ях планка стосунків дуже висока і дочки, дивлячись на своїх батьків, природно, хочуть собі таку ж сімейну гармонію. Вони звикають жити в такій сім’ї і частенько не можуть розірвати зв’язок з батьками і жити окремо.

Крім того, щоб підняти стосунки зі своєю другою половинкою на ту ж висоту, що і в батьків, дівчині потрібно, як мовиться, пуд солі з’їсти зі своїм обранцем. Пережити перший рік шлюбу, кризи трьох, семи років, виховати дітей у сім’ї і багато що інше. Ось тоді, пройшовши, що називається, вогонь, воду і мідні труби разом, подружжя дійсно стане дуже згуртованою командою.

Природно, молоді дівчата це розуміють. Вони усвідомлюють, як багато потрібно здолати на шляху до сімейного щастя і вважають за краще йти легшим шляхом – залишаються жити з батьками. Так і зручніше і простіше. Вони заробляють і витрачають усе на себе, ні в чому собі не відмовляють і, при цьому, не треба нести відповідальність за сім’ю. І в 35-40 років такі жінки залишаються, по суті, підлітками. Вони так і не подорослішали. Але така плата за комфортне життя. І таким “великим дівчаткам” важко створити, а тим більше, зберегти свою сім’ю.

3) До третьої причини самотності в жінок відноситься прагнення до ідеалу. Як співається в одній пісні: “Тому ти самотня, що усе казкового принца чекаєш…” Приміром, зустріли ми таку жінку. І, якщо запитати в неї, якими рисами має бути наділений чоловік для створення сім’ї, то список рис буде, приблизно, наступний: він має бути дбайливим, вірним, надійним, добрим і т. ін.. Тобто вона перераховує свої запити, тільки те, що їй потрібно від чоловіка. При цьому, вона ні слова не каже про те, що вона сама готова дати чоловікові за усе це, якщо раптом вона зустріне такого.

Чоловік для неї – предмет споживання. Вона прагне узяти усе від чоловіка, утілити усі свої мрії, у більшості своїй порожні, а натомість нічим поділитися не може і не бажає. І як ви, шановні читачі вважаєте, чи буде така жінка цікава інтелектуально і духовно розвиненому, матеріально забезпеченому чоловікові? Швидше за все, такий чоловік не зверне уваги на нашу героїню, а зацікавиться іншою, цікавішою і розсудливішою дівчиною. А наша героїня залишиться одна. Але планку знижувати не буде. Вона упевнена, що життя з самого моменту одруження має бути щасливим і безхмарним. А якщо це не так, то краще залишатися однією. Тому вона і залишається одна.

Який можна зробити з цього висновок? Якщо жінка пред’являє дуже високі вимоги до обранця, то вона сама повинна відповідати ним. Інакше, якщо вона навіть і зустріне такого чоловіка, то не зможе зацікавити його. Навіщо вона йому зі своїми запитами? Він може зустріти дівчину, більш мудру і співчутливу, яка підтримуватиме його, допомагатиме по життю і натомість отримає люблячого і ніжного чоловіка, прекрасного батька для своїх дітей.

Чоловік завжди одружується на рівні, на жінці приблизно одного рівня з ним. І ніколи успішний і багатий чоловік не зацікавиться безглуздою гламурною дівчиною, що мріє цілий рік відпочивати на дорогих курортах і кататися на яхті, нічого не роблячи. Він одружується на тій, яка стане помічником йому по життю. Адже неспроста 90% багатих чоловіків стверджують, що своїми успіхами вони зобов’язані дружинам, які їх підтримували. Також і якийсь простакуватий чоловік, що називається, ні риба, ні м’ясо, не зможе одружитися на упевненій, розумній і самостійній дівчині.

Тому, варто поміркувати про те, які вимоги дівчина пред’являє. Якщо вони занадто завищені, то дівчині треба або самій “вирости” до своїх вимог, щоб можна було щось дати чоловікові, або знижувати їхню планку. Адже жінка шукає незвичайного чоловіка, найвірнішого, найдбайливішого, най, най, най…. І, у такому разі, їй самій потрібно стати незвичайною жінкою – наймудрішою, найніжнішою, най, най, най… А на безглузду жінку з великими амбіціями такий чоловік не зверне уваги.

Автор: Наталя Дейнека