СПОЧАТКУ ПОТУРБУЙТЕСЯ ПРО СЕБЕ

«Щоб навести порядок у світі, ми повинні спочатку навести лад в державі.
Щоб навести порядок в державі, ми повинні спочатку навести лад в сім’ї.
Щоб навести порядок в сім’ї, ми повинні спочатку навести лад у власному житті.
Спочатку треба привести в порядок власне серце».

Конфуцій

Поступки вимагають терпіння і концентрації, але набути цих якостей неможливо, якщо ви постійно змучені і розлючені. Є найбезпосередніший зв’язок між турботою про себе і рівнем терпеливості до чоловіка.

Складіть список з 10 справ, якими ви любите займатися, тому що це весело. Потім складіть другий список з 10 справ, які ви робите, тому що вам стає приємно після них. Візьміть за правило щодня робити одно-два справи з обох списків. Щодня свідомо робіть три справи, пов’язані з турботою про себе. Це кращий спосіб боротьби з нервовим виснаженням.

Коли вам хочеться убити чоловіка, подумайте, чи не пов’язано це з тим, що ви недостатньо уваги і часу приділяєте самій собі.

Найшвидший спосіб відкрити своє істинне «я» – якісна турбота про себе. Без постійної уваги до власних бажань і задоволень життя стає досить похмурим і кожен прожитий спокійно день вже здається великим досягненням. Коли ви усі сили витрачаєте на просте виживання, у вас нічого не залишається на близькі, пристрасні стосунки, які самі по собі вимагають певних зусиль. І якщо вам нічого дати, то ви не залишаєте своєму шлюбу жодних шансів на успіх.

Уявіть, що ви летите в літаку і раптом тиск в салоні різко падає. Згори випадають кисневі маски. Щоб залишитися у свідомості, вам треба надіти маску. Але ви летите з дитиною.

На кого ви надінете маску першим?

Якщо ви надінете маску на дитину, а потім відключитеся, дитина навряд чи зможе допомогти вам. Тому важливо, щоб ви спочатку потурбувалися про себе, а вже потім допомогти дитині.

Те ж саме відноситься і до сімейного життя. Завжди спочатку піклуйтеся про себе. Коли жінка постійно злиться на дратівливі звички чоловіка, причина найчастіше у відсутності уваги і турботи про себе. Хвилина сну, якого ви себе позбавили, голод, втома або проста прикрість – усе це робить вас не здатними допомогти своєму оточенню, включаючи і себе саму. Як тільки ви виходите за межі можливого, вам вже не «здатися» чоловікові. Дружина «яка капітулює» повна співчуття і розуміння, а для цього потрібно терпіння і концентрація. Але ці якості зникають, коли ми пригнічені або відчуваємо тривогу. Чим краще ви відпочинете, чим краще станете харчуватися, чим краще збалансовані у вашому житті робота, відпочинок і гра, тим упевненіше ви підете по дорозі, що веде до сімейного щастя.

“Не забувай, що земля пристрасно жадає відчути твої босі ноги, а вітер мріє грати твоїм волоссям”.
Халил Джебран

Прості задоволення допоможуть вам на цьому шляху

Що означає – спочатку піклуватися про себе? Ніколи не працювати до повної знемоги. Знаходити час для прогулянки, теплої ванни або короткого денного відпочинку, навіть у вас дуже багато справ і зовсім мало часу. Цінувати прості насолоди – наприклад, улюблену телепередачу. Без цього світ втрачає фарби, і усе – у тому числі і сімейне життя – стає нудним і важким. Простіше кажучи, ви повинні поважати свою жіночу природу.

Пам’ятайте, що сімейне життя – це не робота, де нам постійно потрібне щось зробити до певного терміну. Жінка зовсім не повинна досягати в сім’ї якихось результатів. Їй досить просто «бути» і зовсім не обов’язково «робити». Вона може отримати радість, поговоривши з подругами, узявши на руки дитину або влаштувавшись в кріслі з хорошою книгою і склянкою лимонаду.

У житті Софі не було нічого, окрім роботи, прибирання будинку, розвозить дітей по гурткам і секціям і планування великої вечірки, яку вона влаштовувала в суботу. У кінці тижня собака побився із скунсом, і це стало останньою краплею, що переповнила чашу терпіння. Софі прийшла до мене з купою скарг на свого чоловіка Джастіна. Він не викликав прибиральницю, хоча пообіцяв це зробити. Машина у нього страшно брудна. Він знову включив факс замість автовідповідача.

Джастин і Софі були нашими давніми друзями. Я знала, що вона працьовита, добра жінка, а Джастин – прекрасний чоловік, який обожнює свою дружину, хоча він і не позбавлений звичайних людських недоліків. По нетерпимості до цих недоліків, яку проявляла Софі, я зрозуміла, що вона мало піклується про себе, і сказала їй про це.

«Так, – відповіла вона, – напевно, це правда. Я так давно не робила нічого приємного для себе, що вже і не пам’ятаю, яке це«.

Недивно, що Джастин постійно був на нервах! Софі просто бракувало сил на усе.

Наступного дня, під час обіду, вона пішла на пляж з книгою, купила новий килимок під двері і сходила на педикюр. В наступні дні вона твердо вирішила робити три справи тільки для себе, щоб відновити відчуття благополуччя. Ранкові зустрічі вона стала призначати на 10 годин, а не на 9, як раніше. Вона дала собі слово щодня гуляти, щоб мати можливість усе обмірковувати. Вона стала іноді влаштовувати вечері поза домом, щоб не думати цілими днями, що і як приготувати, а потім не мити купу посуду. Вона вирішила по суботах вставати пізніше, хоча раніше піднімалася дуже рано, щоб закінчити робочі справи.

Дозволивши собі ці невеликі радощі, Софі відчула себе відпочилою і розслабиленою. Вона стала краще виглядати і краще ставитися до усіх, включаючи Джастина. Тепер його недосконалість не так дратувала її.

уривок з книги
Лора Дойл “Щаслива дружина. Як повернути у шлюб близькість, пристрасть і гармонію”
переклад Мирон Шкробут