Чому чоловік не розуміє мене?

У жінок, що живуть у шлюбі, бувають моменти, коли їх стосунки з чоловіком стають прохолодними і час від часу жінки задаються питанням: «Як налагодити відносини з чоловіком? Чому чоловік не розуміє мене?».

В яких сім’ях чоловіки не розуміють своїх дружин?

Дуже часто подібні «нерозуміння» трапляються в перші роки шлюбу. Нерозуміння серед пар із стажем значно менше. Коли люди проживуть один з одним досить довгий час, вони починають краще розуміти один одного. Чоловік починає довіряти дружині, дружина більше довіряє своєму чоловікові. І розуміють вони один одного значно краще, ніж молоді люди, бо знають, що розуміння бажань своєї другої половинки – запорука спокою в сім’ї і сімейного щастя. Адже усі ми бажаємо жити в щасливій сім’ї, у мирі і гармонії.

На жаль, такі стосунки приходять тільки з досвідом. А досвід приходить до нас з віком. Тих, хто не зміг порозумітися, швидше за все, чекає розлучення і пошук іншого супутника життя. Хоча, затія ця безглузда. Бо з іншим супутником також доведеться вибудовувати стосунки і шукати шляхи до взаєморозуміння. Тоді чи не краще досягти розуміння з вже наявним чоловіком, ніж шукати нового? На жаль, це не завжди досягається, але, у більшості випадків, це можна зробити. Але потрібно чітко розуміти, чому і в яких ситуаціях у нас немає взаєморозуміння.

Чоловік дійсно не розуміє дружину, або тільки вдає?

Може скластися враження, що чоловік тільки прикидається, що не розуміє свою дружину. Здавалося б, говориш йому такі елементарні речі, а він тільки очима кліпає. Знущається, одним словом. Звичайно, це не може дратувати, і справа часто доходить до конфлікту в сім’ї.

Але якщо поміркувати, яка вигода чоловікові прикидатися, ніби він не розуміє жінку? На це представниці прекрасної половини відповідають: «А тому що позлити хоче, роздратувати». Але з цим важко погодитися. Адже чоловік знає, що подібною поведінкою він вас розсердить, ви дратуватиметеся, і подібний розвиток подій нічого доброго для нього не провіщає.

Люди, як правило, конфліктувати не люблять і просто так, на порожньому місці цього не робитимуть. Якщо, звичайно, вони не якісь мазохісти. Погодьтеся, дорогі, милі, улюблені наші жінки, навряд чи вам приносить задоволення сварка в сім’ї з коханою людиною. Але чому ви думаєте, що ця сварка принесе задоволення вашому чоловікові?

Крім того, чоловікові просто не вигідно провокувати вас. Адже, ви вживете контрзаходи. По-перше, це відсутність обіду і вечері, по-друге, про інтимні стосунки в сім’ї він може забути, поки ви не помиритеся ну і т. ін.

Отже, гадаю, зрозуміло, якщо чоловік не розуміє вас, то він не прикидається, а дійсно не розуміє. Принаймні, у більшості випадків це саме так.

В яких випадках чоловік не розуміє дружину?

Чоловікові буває важко зрозуміти дружину через різницю їх психології. Чоловік, висловлюючи якусь думку, найчастіше говорить чітко те, що він має на увазі. Його слова слід сприймати прямо і не шукати в них підтексту. Тобто чоловік знає, що він хоче і каже про це. І мову, звернену до нього, він намагається сприймати також чітко, безпосередньо.

І ось тут починаються проблеми. Річ у тім, що жінка рідко говорить безпосередньо. В її мові більше дипломатії і багато що вона приховує, щось відчуває на інтуїтивному рівні. Бо жінки багато що відчувають і про багато що додумують інтуїтивно.

І як може здатися на перший погляд, в її мові багато загадок, розгадати які неможливо чоловікові, який хоче почути прямо і чітко, що від нього потрібно. Чоловік так влаштований. Але якщо мозок жінки влаштований мислити інтуїтивно, значить, вона так і виражається. Інша жінка найчастіше розуміє її, бо мислить так само. Чоловік – ні, бо мислить по-іншому. Про це вже йшла мова в статті: «Психологія чоловіків і жінок, відмінності».

Приклад ситуації, в якій чоловік не розуміє свою дружину

Давайте уявимо собі таку ситуацію в звичайній сім’ї. Сидить чоловік на війні (у сенсі, грає в танки онлайн), або займається іншим даремним заняттям. Дружина звертається до нього: «Колю, я прибираю. Йди, прибери свої шкарпетки, чого вони в тебе бовтаються, абияк». Чоловік йде, прибирає свої шкарпетки, які кинув поряд з кріслом на підлогу.

Здавалося б, ситуація вичерпана. Але не тут те було. Через певний час жінка знову звертається до чоловіка: «Миколо, я ж тебе попросила прибрати шкарпетки». Роздратований чоловік, в якого підбили танк через те, що його відволікли, йде, бачить іншу пару шкарпеток у спальні, поряд з ліжком. Він прибирає їх і з новими силами вирушає на фронт.

Але через п’ять хвилин ситуація повторюється. Дружина знову витягує чоловіка з «поля бою» і він, вже не розуміючи, що від нього хочуть, влаштовує скандал. У процесі скандалу подружжю вдається, нарешті з’ясувати, що пара шкарпеток лежить на журнальному столику в коридорі і дружина просить їх прибрати. Виявилися вони там, завдяки їх маленькій дитині, другого року життя від народження.

Звичайно, наведений приклад не єдиний випадок нерозуміння між чоловіком і дружиною. Але він дуже показовий. Подружжю для того, щоб зрозуміти один одного, довелося пережити сімейну сварку. Якщо в сім’ї взаєморозуміння досягатиметься тільки шляхом скандалів, то рано чи пізно подружжя втомиться від цього і такі ситуації стануть причиною розлучення в їх сім’ї. Тому, щоб зрозуміти, як налагодити відносини з чоловіком, треба, передусім, добитися взаєморозуміння з чоловіком. І для цього потрібні зусилля обох сторін: і чоловіка і дружини.

Як добитися того, щоб чоловік почав розуміти мене?

«Як зробити, щоб чоловік почав розуміти мене» – цим питанням варто задатися в першу чергу, щоб налагодити відносини зі своїм чоловіком. Звичайно, для цього знадобляться зусилля і з боку чоловіка і з боку дружини.

Що треба зробити для цього чоловікові? Якщо чоловікові важко зрозуміти прохання і бажання своєї жінки, то кращим варіантом буде запам’ятати усі її пристрасті і переваги. Не потрібно «розшифровувати» послання жінки. Краще просто запам’ятати те, що вона любить.

І якщо жінка попросить купити їй «якихось» цукерок, то потрібно купити. Але не «якихось», які перші під руку потраплять, а її улюблених, з вишнею і коньяком усередині. Чи цукерок Рафаело. Чи інших, яким віддає перевагу дружина.

А що зробити жінці для того, щоб чоловік почав розуміти її? Звичайно, можна дати пораду: «Виражатися зрозуміліше, щоб чоловік не ламав голову». Але це далеко не завжди можливо. По-перше, жінка упевнена, що вона добре пояснила. По-друге, доведеться переступати через свою суть і намагатися пояснюватися чітко, як мовиться «по-чоловічому», дохідливо. Але ламати себе теж дуже важко і навряд чи можливо це зробити в усіх випадках.

Тоді як налагодити відносини з чоловіком і добитися розуміння з його боку? Для цього треба просто усвідомити, що чоловік може не розуміти вас у певних ситуаціях, але нерозуміння виходить не із злого наміру. Набагато важливіше буде не добитися того, щоб чоловік розумів вас з півслова, а допустити, що такі ситуації можливі, але вони не вартують того, щоб через це конфліктувати.

У житті будь-якої жінки виникають, і виникатимуть подібні ситуації. Але в будь-якої з жінок є вибір: або намагатися «напоумити» свого безрозсудного чоловіка і піддатися роздратуванню, або зрозуміти, що ситуація ця звичайна і нічого поганого в ній немає. У цій ситуації ні ви, ні ваш чоловік не винен. Просто чоловіки і жінки мислять і виражаються по-різному. Але ж це не привід для конфліктів, чи не так?

Костянтин Леонов