Чому багато жінок не виходять заміж?

Чому жінки залишаються самотніми?
Які головні причини, через які жінки не бажають зв’язувати себе узами шлюбу?


Хоча таких жінок досить багато, їх можна розділити на декілька груп, залежно від аргументів, які вони наводять проти заміжжя. Розглянемо найпоширеніші з них.

1) Перша група жінок – які змирилися. На питання: “Чому жінки не виходять заміж?” вони дадуть відповідь: “Мені не вдається нікого зустріти в житті”. Частково це правда. Вони ні з ким не знайомляться, не ризикують спілкуватися з чоловіками і вважають за краще не заводити “потенційно небезпечні” для себе знайомства. Такі жінки, неначе, оточують себе невидимою бронею і ховаються за нею, вважаючи за краще не битися за сімейне щастя, а оминати його стороною.

Чому ж таке відбувається? Ймовірно, справа у вихованні такої дівчини. Напевно, її мама досі каже своїй дочці, що подорослішала, фрази на кшталт: “Тобі треба схуднути кілограма на три, (чи відростити волосся або зайнятися спортом, підтягнути фігуру) інакше ти ніколи і нікого не знайдеш”. Якщо мати так робить і постійно голосить над дочкою, постійно повторюючи: “Моя бідна дівчинка” то нічого доброго в цьому немає. Молода дівчина ще більше починає почувати себе нікчемністю. І, у такому разі, дівчина ризикує перейти із стадії “я – нікчема” до стадії “усі мужики негідники і зрадники”. Особливо, якщо мама так теж часто говорила. Природно, з таким налаштуванням не лише не створити щасливої сім’ї, але навіть просто вийти заміж буде проблематично.

2) Друга група – войовничі. Дівчата такого типу стверджують, що чоловіки просто самі бояться підійти і познайомитися з ними. Але, чому насправді такі жінки не виходять заміж? Немає нічого дивного в тому, що чоловіки оминають стороною занадто грубу і упевнену в собі жінку-амазонку. Але, насправді, усередині кожної такої жінки ховається скривджена і обділена дівчина.

Що стоїть за її поведінкою? Який епізод її життя запам’ятався їй настільки, що вона вибрала собі войовничу лінію поведінки? Можливо, це її неусвідомлена помста батьку, старшому братові, начальникові, першому хлопцю або ще комусь. А, можливо, вона вихована як прийомна дитина в сім’ї. Чи, можливо, вона була дитиною від першого шлюбу своєї матері і виховувалася вітчимом, а згодом стала свідком того, як він принижував її матір. І вона дала собі негласну обіцянку, що з нею такого точно не станеться.

Така дівчина зовсім відкидає можливість жити в парі. Вона намагається по своєму влаштуватися в житті і надто сподівається на свою самостійність, оскільки вважає, що ніхто з чоловіків не рівня їй. З боку може здатися, що вона чудово влаштувалася в житті. Але усередині такі дівчата постійно відчувають власну неповноцінність і намагаються приховати її, показуючи свою перевагу над оточенням.

3) Незалежні жінки. Такий тип жінок не виходить заміж, бо вони занадто дорожать своєю свободою. Принаймні, вони самі так стверджують. Але що криється за цим твердженням? Частенько, такі представниці прекрасної статі трудоголіки, вони багато займаються спортом, їх щоденник буквально розписаний до хвилини. І природно, у цьому щоденнику немає місця чоловікам. Адже в неї немає часу на чоловіків.

Але, насправді, хоча її життя здається переповненим по самі вінця, але це не так. Вона сама, штучно, заповнює своє життя всякого роду діяльністю для того, щоб в її житті не знайшлося місця чоловікові. Але звідки в неї така потреба? Можливо, у дитинстві в неї один з батьків (чи обоє) були занадто строгими і безцеремонно вторгалися в її життя. І, як дитина не могла сказати “ні” строгим батькам, так тепер і доросла дівчина не здатна сказати “ні” в обличчя чоловікові. Тому залишається закрити усі люки і стати незалежною.

4) Четверту групу жінок, які не виходять заміж, можна назвати романтичними, як не дивно. Здавалося б, мало бути навпаки. Але проблема в тому, що надмірно романтичні жінки так і не можуть подорослішати. З одного боку, багато хто з таких жінок освічений і успішний, прекрасно орієнтується в багатьох галузях, але, зіткнувшись з реальними почуттями, вони виявляються абсолютно безпорадними. Вони мріють про казкове життя і прекрасного принца. І, природно не можуть зустріти такого казкового персонажа в реальному житті.

Жінка приховує свої страхи близькості за маскою романтики і заперечує повсякденну дійсність. Поки така жінка не зробить крок назустріч чоловікові, він не зробить крок назустріч до неї. Найкраще буде, якщо вона усвідомить, що її обранцем має стати не казковий принц, а звичайна людина, що складається з достоїнств і недоліків, втім, як і вона сама.

5) Наступна група жінок – недоторкані, які стверджують, що не люблять секс. Такі дівчата, як правило, люблять свою роботу, у них досить друзів, які завжди поруч, завжди готові допомогти. Але вони відчувають страх навіть не до самого сексу, а до своєї сексуальності. Страх може бути викликаний тим, що в них недостатньо знань про свою сексуальність, або вони зазнали зранення в сексуальній сфері або був невдалий досвід сексуальних стосунків.

Раніше було простіше, дівчата втрачали невинність у першу шлюбну ніч, в обіймах коханого чоловіка і пережити такий страх було легше. Зараз цей страх часто ховають, використовуючи для цього поняття “Жіноча фригідність”. Щоб приховати страх, такі дівчата видають його за відсутність лібідо і приймають життя самотньої жінки. І дедалі сильніше розвивається цей страх. Крім того, з цим страхом може розвинутися страх не досягти оргазму під час статевих стосунків у подружжі, а через це її можуть ще і несправедливо засудити.

6) Також не виходять заміж жінки, які настраждалися. Їх аргумент для цього: “Я більше не хочу ні болю і обману”. Що приховано за цим твердженням? Тут може бути два варіанти: нещасна любов і щаслива любов. У першому випадку, вона, можливо, втратила чоловіка. Можливо, він її кинув або навіть загинув. Або ж вона сама його кинула. У цьому випадку всякі нові стосунки асоціюватимуться в неї із стражданням. У другому варіанті вона або не може забути своє приголомшливе перше кохання, яке здавалося їй ідеальним. Чи, можливо, перед нею стоїть образ ідеального чоловіка. Цим образом міг стати або батько дівчини або її старший брат.

У будь-якому випадку, дівчина не змогла прийняти і зробити правильні висновки зі свого минулого досвіду. І не може навчитися керувати своїм життям. Замкнувшись на своїй попередній любові, вона просто не в змозі почати нових стосунків. По суті, вона самотня. Але в душі вона не одна. Тому вона просто ще не готова до нових знайомств.

7) Дбайливі матері – такий тип жінок теж не бажає виходити заміж, мотивуючи це тим, що: “Мої діти не хочуть цього”. Таким чином, так само, як і недоторка, дбайлива мати придумала собі своєрідне алібі – захист інтересів дітей. І прикриваючись цим алібі, вона маскує тим самим свою боязнь нових стосунків. Такий образ мислення матері може негативно позначитися на вихованні дітей у сім’ї. Адже діти запам’ятовують цей стан матері, вбирають його, як губка. І подорослішавши і ставши жити окремо, вони можуть переживати почуття провини за те, що вони живуть окремо з тим, кого люблять, а їх мати, заради них, відмовилася від власного щастя.

8) Останній, восьмий тип жінок, які не виходять заміж, можна назвати сестри милосердя. Жінка такого типу стверджує: “У житті мені зустрічаються тільки слабаки і невдахи”. І як не дивно, вона права. У всіх ситуаціях їй цікаві тільки ті чоловіки, самолюбність яких ущемлена. Вона намагається підтримати їх і підлікувати поранену самолюбність.

Але біда в тому, що ці стосунки засновані не на любові, а на стражданні. Чоловік не любить її, він страждає. А вона його любить і підтримує. Такий чоловік у цих стосунках грає роль своєрідного енергетичного вампіра, підживлюючи свою самолюбність за рахунок любові жінки. Після того, як жінка дала йому усе, чим могла поділитися, він кине її. І вона знову стане нещасною, і не розумітиме: “Кинув. Після усього, що я для нього зробила…” Що цікаво, така поведінка може проявитися, як наслідок батьківського виховання, коли батьки кажуть дочці: “Не зрозумію, чому ти досі одна. У тебе ж є усе для того, щоб зробити чоловіка щасливим”. Але тут мається на увазі не любов, а, самопожертвування. І дівчина жертвує. Себе.

Автор: Валентина Стригун