Як помилки в зошиті впливають на кількість розлучень…

Як помилки в зошиті впливають на кількість розлучень…

Почну трохи здалека. Моя дочка практично не ходила до школи раннього розвитку. Я займалася з нею сама. Коли ми тренували руку перед школою, я не підкреслювала їй червоною пастою помилки. Я виділяла зеленою пастою ті букви і гачки, які виходили в неї добре. Вона це дуже любила і завжди після кожної строчки просила: “Мамо, яка найкраща?” І так раділа, коли я обводила кращу букву зі словами: “Ідеально!”

У чому різниця між підходами? Зрозуміли вже?

У першому випадку концентруємося на помилках. Що відклалося у вашій фотопам’яті? Правильно, ті букви, які написані кострубато, те, що неправильно. Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані букви? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми запам’ятовуємо те, що виділено.

У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним! Це зовсім інша внутрішня мотивація – не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

А тепер увага, відповідь на питання: як виділені помилки в зошиті впливають на кількість розлучень?
Відповідь для мене очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього вдома, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, чим хвалили за те, що ми зробили добре. З 20 написаних у ряд гачків підкреслений був лише один. Тобто 19 були написані добре, а 1 – неідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному???

У житті подружжя часто відбувається те ж саме. Чоловік може мати 19 відмінних якостей, але сварка станеться через ту одну, яку ви виділили червоним для себе. Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми відточуємо із самого дитинства і яку ніяк не витравити із нашої свідомості в дорослому віці, і стає найчастішою причиною розлучень у сім’ї. На чому фокусуємося, те і плекаємо. На що спрямована увага, те і повторюємо.

Я спілкувалася вже з такою кількістю пар на тему стосунків, що збилася з рахунку. І в 99% пар (навіть у тих, які здаються ідеальними) одна і та ж проблема – червона паста на характері чоловіка!
Якби я була міністром освіти, я б багато що змінила в системі шкільної освіти. Усе починається з дитинства, з дитинства ми перетягуємо в доросле життя всі наші звички і навички і не всі з них служать нам добру службу.

Впроваджуючи принцип “зеленої пасти” з дочкою, я побачила, навіть якщо я не вказую їй на помилки, вони поступово йдуть самі собою, бо вона прагне зробити відмінно сама, по своїй добрій волі!

А зараз я пропоную вам зробити наступне:

Проаналізувати зошит характеру свого чоловіка і подумати, якою пастою ви користуєтеся.
А для тих, хто особливо цінує стосунки, я пропоную зробити це письмово і практикувати техніку протягом тижня.
Буде дуже цікаво!
Якщо ви займаєтеся з дитиною вдома, використовуйте зелену пасту і концентруйте її увагу на тому, що добре!
Цінуйте свою родину, любіть їх, і викиньте червону пасту зі свого життя!

Автор: Тетяна Іванко