Правила життя для справжніх жінок…

Правила життя для справжніх жінок...

Коли ти дружина…

1. Завжди пам’ятай, що ти колись у церкві присягала своєму чоловікові у вірності, любові і послуху, колиж присягала, мусиш дотримати слова. Муж – голова дому; шануй його, почитай і будь послушною в усьому, що не є гріхом. Не давай приводу тебе підозрювати; будь дуже уважною у всіх вчинках. “Жінки, коріться чоловікам, як воно в Господі личить” – нагадує св.Павло (Кол.3,18).

2. Не вдавайся до пліток, не слухай їх і не розноси по сусідах, щоб не сіяти брехні й не завдавати шкоди собі та іншим.

3. Поважай батьків свого чоловіка так, наче вони твої власні; а коли ти вийшла заміж за вдівця, будь для його дітей другою матір’ю.

4. Нічого не роби не порадившись з чоловіком; а те, що він тобі скаже виконуй радо і охоче, навіть, якщо воно тобі й немиле. Коли чоловік у поганому настрої, будь терпеливою й мовчи покірно, таким чином уникнеш не однієї неприємності та образи Господа Бога.

5. Не спонукай чоловіка на непотрібні витрати, не вимагай, щоби він купував тобі одяг і прикраси. Не одежою намагайся відрізнитися від інших, але працею і чеснотами. Пам’ятай завжди, що твоя найбільша окраса – лад у господарстві та добросовісне виховання дітей.

6. Намагайся в усьому догодити своєму чоловікові. Коли чоловік розсердиться чи то на навколишніх, чи на дітей, не розлючуй його ще більше, але старайся всякими лагідними способами його заспокоїти. Мир Божий нехай панує у твоєму домі! Бо де прокльони і сварки, там нема й не може бути Божого благословення.

7. Раз і назавжди запам’ятай собй, що без Божої помочі ти не будеш ані доброю матір’ю, ані доброю жінкою, ані господинею.

(Пам’ятка зі святої місії, 1923р.)