Як розподілити увагу між чоловіком і дитиною?

Це хороше запитання для щасливої ​​родини: в цій сім’ї є коханий чоловік і є діти. Прекрасно! Дійсно, і чим зараз зайнятися: поговорити з чоловіком, якщо він трохи втомлений прийшов з роботи (а для нього поговорити з вами радість, і важливі теми є) – або пограти з маленьким, який вас дуже чекає?
Поставимо питання ще ширше: а якщо у вас кілька дітей, припустимо дочка чотири роки і син вісім років, і ви всім потрібні – які поставите пріоритети?
У більшості сімей, де любляча жінка живе серцем, її серце тягнеться до маленьких: у виборі між чоловіком і дітьми за інших рівних вона швидше займеться дитячими клопотами. Коли ж її попросить допомогти з уроками син і з плачем прибіжить дочка, яка міцно вдарилася коліном і просить її пожаліти, швидше за все, найближчим часом вона буде займатися дочкою. Тому що вона – маленька …

Це непогане рішення, але, можливо, не найкраще. Якщо подібна ситуація буде повторюватися, дочка почне засвоювати, що, якщо хочеться маминої уваги, потрібно заплакати і частіше бути маленькою і безпорадною. Якщо син теж кмітливий, то і він скоро почне нити, що з уроками він ніяк не може впоратися і допомога йому вкрай необхідна … Як це попереджати? Одне з перших правил, яке слід мати на увазі, це: “Усе найкраще – старшим”. Правило здається незвичним, але в ньому є велика життєва мудрість. Між дітьми часто виникає суперництво і ревнощі, і якщо батьки стають на бік маленьких, то старші швидко розуміють, що дорослішати невигідно, що вигідніше надаватися безпорадним, нездатним самим справлятися з уроками та іншими життєвими труднощами. А хтось починає хворіти, якщо це буде найбільш надійним способом привернути до себе увагу. В іншій родині старші діти найголовніші молодших, і коли молодші повинні їх слухатися, старші діти починають про них піклуватися, їх опікувати – грають роль старших. А найголовніше, їм самим хочеться дорослішати, тому що вони бачать, що краще в родині дістається найстаршим, тому що саме тато в сім’ї тут найголовніший і головна увага завжди – батькові.
Але є й інше правило, про яке також важливо пам’ятати. Воно звучить просто: “Запитай чоловіка”. Якщо ми говоримо про хорошу сім’ю, де чоловік і дружина розумні, дбайливі і люблячі люди, то не так важливо, яке рішення прийме дружина в конкретній ситуації. Задумалася, засумнівалася – запитай чоловіка. Він розумний і головний, як він скаже – так і правильно. І дуже можливо, що він покличе дітей, а коли вони прибіжать і дочка забереться до нього на коліна, він дасть завдання синові: “Саша, ти старший, я попрошу тебе Маші допомогти. Коліно у неї зараз пройде, а ти подивися, чим вона зараз займається. Вона, здається, хотіла помалювати, тоді ти їй допоможи це почати. ​​Впораєшся? Все біжіть, рідні, через 10 хвилин приходь з уроками, я тобі допоможу, а ми поки з мамою поговоримо, я вже за день за нею скучив. Маша, цілуй мене і біжи з Сашею, слухайся його! “
Отже, правила мудрої родини: “Усе найкраще – старшим!” і “Запитай чоловіка”. Втім, є і третє правило: “Якщо любиш – все добре!” Коли любиш і живеш з радістю, то важкого вибору “Як розподілити увагу між чоловіком і дітьми” – як правило, і не буває, будь-який ваш вибір виявляється хорошим.