Як давати собі раду з непорозуміннями в стосунках

Як давати собі раду з непорозуміннями в стосункахЩо може перетворити наше життя на казку, а часом на і суцільне пекло? Що дарує нам крила за спиною, а часом в одну мить вибиває землю з під ніг? Що наповнює нашу душу надією та вірою, а часом розбиває наше серце розчаруваннями та тривогами?

Все це – про стосунки. З рідними. Коханими. Дітьми. Батьками. Єдиними. Колишніми. Друзями. Просто незнайомцями…

Напевно, складно знайти частину нашого буття, більш наповнену емоціями, переживаннями, сподіваннями та й просто самим життям у всіх його барвах, ніж стосунки!
Продовжую знайомити вас з найбільш ефективними та цікавими завданнями з он-лайн Марафону “Нова Я до Нового Року”, сьогодні пропоную вашій увазі завдання з блоку “Генеральне прибирання” – “Як давати собі раду з непорозуміннями в стосунках” (Стиль та подача матеріалу за 30.11.2015)

“Найтепліші вітання всім учасницям нашого он-лайн Марафону!
На вулиці стає все холодніше, не за горами перші морози і снігові заметілі. Напевно, ніколи так не цінуєш тепло і затишок рідного дому, як в короткі дні пізньої осені, коли небо затягнуте сірими хмарами в передчутті перших сніжинок…

То ж, поговоримо сьогодні про стосунки. Бо саме від них, від наших стосунків з рідними, коханими, друзями і просто випадковими людьми багато в чому залежить наскільки нам буде тепло, радісно і муркітливо на душі не лише в ці осінні дні, а й в будь-які інші дні нашого життя. Правда в тому, що нам складно обійтись одне без одного, навіть, якщо ми цього не визнаємо (особливо, якщо ми цього не визнаєм). І як би ми не кричали про свою самостійність, цілісність, незалежність, в душі завжди буде потреба в теплі, ніжності, розумінні, та й просто обнімашках іншої людини. Можливо, такої не схожої на нас, але такої СВОЄЇ… І дуже часто все, що ми робимо для себе – самовдосконалюємось, ростемо, розвиваємось, ми робимо з однією ціллю – бути щасливими в стосунках, в першу чергу в стосунках з самими собою, а вже потім і з цілим світом.

Прогляньте ще раз свої списки «завислих» справ, чи є в них такі, що стосуються незавершених, невизначених, конфліктних стосунків? З будь ким: з чоловіками-дітьми-свекрухами-керівниками-батьками-подругами-коханцями і т.д. Щось мені так здається, що таких справ є достатньо. Чи може я помиляюсь? Насправді, непорозуміння, конфлікти виникають завжди і в будь-яких стосунках і це нормально! В цьому нема нічого поганого, ми розвиваємось через конфлікт. Проблеми настають тоді, коли наші комунікації є порушеними і ми входимо в таку собі стадію «стагнації» відносин.
Чому ж так стається? Що є причиною цієї «стагнації» і «зависання»?

Безліч проблем в особистих взаєминах, в сімейному житті і на роботі виникає тому, що МИ НЕ ГОВОРИМО ТОГО, ЩО ДУМАЄМО, І НЕ ДУМАЄМО ТОГО, ЩО ГОВОРИМО.
Як часто ми діємо відповідно до девізу «Слово – срібло, мовчання – золото»? Іноді ця стратегія буває ефективною, а іноді саме вона є кроком, який може зруйнувати стосунки.

Отже, ДЕСЯТЕ ЗАВДАННЯ.

Вам буде потрібно листок паперу, ручку і ваших 20 хвилин.
Виберіть стосунки, які ви цінуєте і хочете бачити їх наповненими та яскравими, живими. Хто виступає в цих стосунках вашим партнером: ваш чоловік, дитина, колега, друг, хтось ще?
Чи можете ви зважитися повідомити цій людині щось таке, що досі залишали невисловленим? Нерідко наше мовчання є, по суті, спробою бути тактовними і делікатними. Проте в житті цінується ще і спонтанність, відкритість, чесність.

Чи можете ви зараз зважитися і написати одному із значущих для вас людей лист, в якому повідомите щось таке, що досі – по якихось причинах, не важливо яких – залишалося невисловленим? Цей лист дасть вам можливість висказати всі не озвучені слова симпатії, страху, ніжності, гніву або розчарування. Нерідко ми не тільки проковтуємо слова, а й придушуємо пов’язані з ними думки і почуття, і в результаті вони стають нам недоступні, доволі часто , отруюючи наше буття поганим самопочуттям, тривогами і подавленим настроєм.

Такий лист також дозволить вам ясно і чітко побачити і заново переоцінити ті бажання і претензії, які досі виражалися лише побічно, натяками та недомовками.

Якщо стосунки з кимось стали сірими і одноманітними, формальними, напруженими чи нестійкими, а іншими словами – «завислими», то такого роду лист може послужити початком повороту на краще.
Чи відправляти цей лист адресатові – ви вирішуєте самі.
Для цього у вас є ваших 20 хвилин. 🙂

Успіху вам!”