Перша психологічна потреба чоловіка – чути, що він розумний

Перша психологічна потреба чоловіка – чути, що він розумнийІнформація тільки для жінок!

Років чотири тому на весіллі своєї подружки я познайомилась із молодим чоловіком. Самі розумієте: із міркувань коректності не можу говорити його справжнього імені, тому назву хлопця Олегом. Отже, за який час Олежко запросив мене на побачення. Ми гуляли вулицями і парками Києва, розмовляли і милувалися краєвидами. Олег розповідав мені про всяку всячину: про історію окремих вулиць і будівель, про скіфську пектораль, яку днями виставляли в музеї Лаври, про прадавні вали, які ще й зараз можна побачити у старих районах стольного града. Цитував одного історика за іншим. Я навіть було подумала, що перед нашими зустрічами він вивчає історичні книжки. Звичайно, я виражала своє здивування такою його обізнаністю: «Та ти що?! Оце ось тут тутеньки ступав своєю ногою сам князь?.. Яка, ти кажеш, вага тієї пекторалі? Оце да!..» Варто додати, що я маю дуже живу міміку, тому, коли я навіть і не видавала захоплених вигуків, подив усе одно було яскраво видно на моєму обличчі. А Олег ще більше розпалювався, відчуваючи, мабуть себе генієм всіх віків і народів…

Дорогі жінки, вам, мабуть, також не раз доводилося спостерігати демонстрацію чоловічого інтелекту. І, мабуть, не раз ви бачили, як у них «виростають крила» від того, що їх обізнаність знайшла високу оцінку, особливо в очах коханої. Отже, в той час, коли жінка потребує компліментів для підтвердження своєї краси, вроди й усього, що робить, чоловік має потребу визнання і позитивної оцінки своїх інтелектуальних здібностей. ВІН – геній. І жінка повинна віддзеркалювати його геніальність: зауважувати навіть його міні-досягнення, підтримувати словами “я вірю в тебе”, “у тебе все вийде”.

Кожен з нас: і чоловіки, і жінки має величезний потенціал. Але часто цей потенціал є мертвим незадіяним вантажем. І не реалізується тільки тому, що у нас мало віри у свої сили, здібності, немає мужності для того, щоб ризикнути. Кажуть, що за великими досягненнями чоловіків стоять їхні дружини. Якщо ми, жінки, не пригнічуватимемо своїх чоловіків, а навпаки надихатимемо їх, то вони будуть тими принцами, про яких ми мріяли у часи своєї юності. Адже лицарі з наших мрій у першу чергу мають таку рису, яка називається «впевненість у собі». А як зрощується така впевненість? Зрозуміло, що ще з дитинства, якщо батьки старалися виховати не амебу, а, готового брати відповідальність, чоловіка. Але також і пізніше кожна з нас повинна плекати ту чоловічу впевненість у своєму милому. Ми маємо взяти собі за правило останнє слово у важливих рішеннях залишати за чоловіком. І не варто бомбардувати його мільйоном своїх ідей щодо вирішення якихось питань. Потрібно підвести його самого до тих рішень. Не треба боятися «дарувати» йому свої ідеї. Тобто, так йому їх представляти, щоб потім він мав їх за свої. І нам, жінкам, не варто гнатися за тим, щоб ці ідеї були названі нашим іменем, що ми є їхніми авторами. Повірте, жіноче щастя зовсім не у цьому…

Якщо ці рядки зараз читає чоловік, а я знаю, що читає, то я хочу звернутись до Вас, Вельмишановний. Я захоплююсь тим, як логічно Ви вмієте мислити і чітко висловлюватись. У нас, жінок, трохи по-іншому розвинені ці дари. Вірю, що Ви прагнете добрих взаємостосунків. Я також. Ми, жінки, намагатимемось у стосунках з чоловіками бути більш чутливими і мудрими. Але Ви говоріть нам про свої потреби, про те, що для Вас є важливим і що Вам не подобається. Телепатів серед людей дуже мало, щоб надіятись на те, що інший має «здогадатися» про Ваші потреби. Не завжди виходить «читання між рядків».

І ще одне. Чоловіки і жінки, тепер ми знаємо, що одні з нас потребують компліментів (це, зрозуміло, жінки), а інші – підтвердження своїх інтелектуальних здібностей (а це, само собою, чоловіки). Але ми також маємо розуміти, що все не обмежується вимаганням задоволення своїх потреб від іншої сторони. Ми також повинні навчитися контролювати ці потреби. Одним словом, стосунки вимагають зрілого підходу. На завершення кілька пропозицій для жінок: Постарайтесь, безповоротно вилучити із свого лексикону слова «дурень», «телепень», «нічого не тямиш», «в тебе замість мізків…» і т. п.; Частіше говоріть своїм чоловікові, що пишаєтесь ним, зауважуйте всі його досягнення і справи, підкреслюйте те, що він розумний. Але робіть це щиро, бо немає нічого гіршого, ніж фальшиві похвали. А вашій щирості й уважності сприятиме любов, яку маєте до своїх коханих.

джерело: CREDO