Духовне усиновлення

Духовне усиновлення є молитвою за ненароджену дитину, якій загрожує смерть під серцем матері. Ця молитва триває 9 місяців і складається зі щоденної молитви та однієї таємниці Вервиці (тобто 1 Отче наш…. 10 Богородице Діво… та 1 Слава Отцю…).
Подумаймо: якщо б Ісус Христос нас попросив врятувати життя людині, то кожен відповів би „Так” або принаймні хотів би це звершити. А саме таким порятунком Ненародженого Життя який є необхідний у сучасному здеморалізованому світі і є молитва духовного усиновлення, згідно зі словами нашого Спасителя Господа Ісуса Христа: „Просіть і дасться вам… Кожний бо, хто просить, одержує” (Мт.7,7-8). Тим маємо запевнення, що Милосердний Господь нашими молитвами врятує не лише дитя, що є під загрозою знищення, але також сумління і душі її батьків від плями іродового злочину та тих медиків, через яких мав би довершитися цей страшний гріх, даруючи їм Світло і Мудрість відкинути цю жахливу спокусу. Важливо також знати, що той хто здійснює духовне усиновлення своєю скромною молитвою (7-8 хв. хіба ж це багато на цю молитву… скільки часу ми витрачаємо щодня намарне!!) випрошує одночасно Божу Благодать для цієї дитини, як це зазначено у щоденній молитві: щоб вона після свого народження своїм життям прославила Господа і Пресвяту Богородицю. Наскільки ж буде щедрий до нас Господь за такий вчинок любові до ближнього, коли запевняє нагороду тому, хто напоїть ближнього кухликом холодної води з любові до Христа (див. Мт.10, 41-42), не говорячи вже про порятунок життя!
Таким чином, ми стаємо учасниками великої таємниці Любові, не знаючи кого рятуємо: новітніх Святих Йосафатів, Миколаїв, Онуфріїв, Василіїв, Олімпій, Лаврентій та інших великих подвижників, які виведуть не лише наш народ але й інші народи, немов Мойсей з новітнього рабства гріховного запустіння.
Молитва духовного усиновлення має багато благотворних наслідків, оскільки через молитву у серці людини загострюється слух на голос Святого Духа, що дарує мудрість та Страх Господній, які є запорукою Божого Благословення. Доказом цього є сторінки Святого Письма. Про час, коли єврейський народ був у єгипетському рабстві, Писання говорить: „І каже цар єгипетський єврейським повитухам, – одній з них на ім’я Шіфра, а другій Пуа: Як помагатимете єврейкам, то придивляйтеся кого родять: як син – убивайте, а як дочка – нехай живе.” Побоялися ж повитухи Бога і не чинили так, як велів їм єгипетський цар, але залишали при житті хлоп’яток. Тоді прикликав єгипетський цар повитух та й каже до них: „Чому ви чините таке й лишаєте хлоп’яток при житті?” А повитухи фараонові: „Бо єврейки не такі як єгиптянки: молодиці повні життя, і поки прийде до них повитуха, а вони вже й вродили.” І було повитухам добре від Бога, а народ множився й вельми спотужнів. А за те, що боялись повитухи Бога, дав він їм гарне потомство. ( Вихід 1,15-21).
Отже, молитва духовного усиновлення є засобом формування здорової совісті суспільства, для якої святість і недоторканність людського життя є незаперечною істиною, а з цього випливає також пошанування родинних цінностей і відповідальність за дар статевості та плідності. Для неодружених ця молитва стане постійним нагадуванням про необхідність цінування та збереження дошлюбної чистоти. Все це є ознакою правдивої зрілої любові, котра не шукає свого і радіє правдою (див. І до Кор. 13, 5-6)
ПРИМІТКА: у випадку короткої перерви духовного всиновлення (з якихось причин пропущення молитви) треба згодом надолужити пропущені дні відповідно пропущеними молитвами. Однак довга перерва (місяць, два) перериває духовне всиновлення. Треба його відновити і старатися дотримуватися з огляду на любов до Бога і ближнього.
В хвилині конання на Хресті Спаситель з глибини душі виявив свою спрагу спасіння наших душ, кожної душі словом: „Жажду”(Ів.19,28). До жінки самарянки Господь теж сказав: „Дай мені напитися” (Ів.4,7). Дорогий Приятелю, сьогодні Ісус просить пити у тебе, втамуй Його спрагу своєю ревністю у справі порятунку ненароджених дітей, безсмертних душ їх батьків. Не залишай Його у цій смертельній спразі, інакше наша байдужість буде для Нього жовчю і оцтом. Якщо цього не зробиш Ти, то не кажи, що світ в океані зла…
Щоденна молитва духовного усиновлення
Господи Ісусе Христе через заступництво Твоєї Матері Марії, котра народила тебе з любові та через заступництво Святого Йосифа, котрий опікувався Тобою після народження, прошу тебе в наміренні цієї ненародженої дитини, котру духовно усиновлюю і яка знаходиться в небезпеці знищення. Прошу, дай батькам любов і відвагу, щоб залишити свою дитину при житті, яке Ти сам їй призначив, а вона нехай після народження прославить Твоє Святе Імя і Преблагословенну Діву Марію. Амінь.
1 Отче наш…, 10 Богородице Діво, 1 Слава Отцю… (щодня, протягом 9 місяців).
Заохочуй інших приєднатися до Духовного всиновлення, будь Апостолом Життя!
Пам’ятай слова Апостола Миру Івана Павла ІІ: СВІТ МОЖНА ЗМІНИТИ!
Будь знаряддям СВЯТОГО ДУХА!
© ГО „Християнська Україна”, 2008

Щоденна молитва духовного всиновлення
Зачатої Дитини


Господи Ісусе Христе через заступництво Твоєї Матері Марії, котра народила тебе з любові та через заступництво Святого Йосифа, котрий опікувався Тобою після народження прошу тебе в наміренні цієї ненароджненої дитини котру духовно адаптую, а проте вона знаходиться в небезпеці знищення. Прошу, дай батькам любов і відвагу, щоб залишити свою дитину при житті, яке Ти сам їй призначив, а вона нехай після народження прославить Твоє Святе Імя і Преблагословенну Діву Марію. Амінь.
1 Отче наш…, 10 Богородице Діво,
1 Слава Отцю…( щодня, протягом 9 місяців)