Анатомія та психологія сексуальних контактів. Передумови єднання подружжя

Анатомія та психологія сексуальних контактів. Передумови єднання подружжяСексуальний контакт у подружньої пари починаються ще задовго до того моменту, коли партнера лягає у ліжко. Їх любовна гра, що випереджає процес тілесного злиття починається ще вранці, коли подружжя прощається по дорозі на роботу, – і це не перебільшення. “В потискуванні рук, в поцілункові під час прощання криється радість очікування майбутньої зустрічі.”30 Саме тоді, коли Ви кажете своєму партнерові останнє “па-па”, закладається прелюдія любовної гри. Безперечно, Ви можете просто попрощатися, чмокнувши одне одного в щоку, і стурбовані своїми проблемами, розбігтися кожен у своїй справі. Та все ж таки, Якщо Ви прагнете подружньої гармонії, прагнете перебувати в стані солодкого очікування нової зустрічі, то варто не поспішати з розтаванням. Можна на мить затримати руку вашої половини, можна з ніжністю зазирнути в очі, можна додати трішки пристрасті в поцілунок, – а все це вносить у стосунки елемент недовершеності, очікування продовження, відчуття бажаності та жаданості. І тоді ваш партнер не буде прагнути якомога довше засидітися на роботі або скоротати час з друзями чи подругами, а намагатиметься якомога швидше потрапити туди, де його потребують, туди де при прощанні залишилось серце, тобто до Дому, до Дому де на нього (неї) чекають.

Сама природа потурбувалася про те, що б повне злиття люблячих партнерів було неможливим без любовної гри, яка, як зазначалося вище, починається далеко ще до відходу до сну та проявляється у вигляді підвищеної уваги та доказів кохання. Багатьом жінкам подобається, коли чоловік допомагає їм роздягатися. Збудження жінки зростає в момент, коли Він торкається її, і коли вона помічає, що подобається йому та збуджує його. В цілому жінка надає перевагу ласкам, які переходять від периферійних частин тіла (погладжування та цілування рук, обличчя, потилиці, кінчиків вух і т.д.) до грудей та, нарешті , до статевого органу.
Та кожна жінки – унікальна. Лише кохаючий чоловік, що прагне пізнати свою дружину буде дошукуватися прихованих еротичних збудників. Проте оргазм не завжди є передумовою доброго подружнього життя, зазвичай, він є наслідком та результатом щасливого подружжя.
Фази акту пізнання
Якщо ми розглянемо схеми фазового протікання статевого акту у чоловіків (мал.2.) та у жінок (мал.1), то побачимо, що, не зважаючи на їхню схожість, вони мають достатньо відмінностей. Як чоловіки, так і жінки переживають основні чотири етапи інтимної близькості: збудження, плато-фазу, оргастичну фазу, фазу зворотного процесу. Проте фази збудження та зворотного процесу значно коротші у чоловіків, ніж у жінок.

Анатомія та психологія сексуальних контактів. Передумови єднання подружжя

Чоловік швидко збуджується, але й легко відходить. Натомість жінку важко запалити, але ж настільки важко і загасити. Якщо накласти обидві схеми протікання статевого акту одна на одну таким чином, щоб співпали оргастичні фази представників обох статей, то легко визначити, з точки зору природних фізіологічних передумов, оптимальний початок злягання закоханих. І цей початок припадає на момент, коли ви зупинили себе на думці еротичного хвилювання, викликаного жестом, словом або просто присутністю вашої коханої чи коханого.
Еротична любов починає безпосередньо проявляти себе ще далеко до моменту лягання подружжя у ліжко. Якщо ви позбавите себе і вашого партнера любовної гри, тим самим ви скоротите фазу збудження і не дасте змогу організмові (вашому або партнера) добре підготуватися до плато-фази, а це призведе до зжужмленості самого акту, що позбавить вас повноти задоволення. Коїтус (безпосередній сексуальний контакт коханців при зляганні) має три стадії: пролог, сам акт та епілог, що плавно переходять одна в одну. Проте, детальніше розглянемо всі фази інтимного спілкування чоловіка та жінки:
1. Фаза збудження – це фаза взаємних пестощів, ласк, поцілунків та дотиків. Фаза посилення еротичних бажань. У багатьох закоханих в цей час палають щоки, кінчики вух тощо. Кров надходить до периферійних органів, стимульована посиленням бажання. Підвищується кров’яний тиск, прискорюється пульс, напружуються м’язи, в першу чергу, стінок живота.
У чоловіка спостерігається ерекція статевого члена, але вона ще нестійка і чергується з періодичними послабленнями.
Саме ця фаза спонукає закоханих до прояву ніжності, ласк та пестощів. У жінок ерогенні зони розподілені по всьому тілу (найбільш розповсюджені серед них: кінчики вух, шия, груди, особливо соски, грудний відділ хребта, клітор тощо). Натомість у чоловіків майже всі ерогенні подразники розташовані в зоні пеніса. Але і чоловіки, і жінки потребують ласки, погладжувань, цілунків всього тіла тощо.
Якщо для жінки такі дії є, в першу чергу, еротичним збудженням, то для чоловіка, з огляду на розташування еротичних рецепторів, виступають в якості психологічних збудників. Саме жінка дає змогу відчути чоловікові його бажаність, неповторність, очікуваність. Дотик жіночих рук та губ посилює, на психологічному рівні, еротичне бажання чоловіка. Потреба в ласках у представників сильної половини людства виявляється ще й у прагненні споглядати жінку і активно торкатися її.
Проте тривале оголення жінки у фазі збудження може послабити бажання та ерекцію чоловіка. Тому для гармонії та повноти протікання процесу підготовки до статевого акту бажаним є не повне оголення принад партнерів. Лише при наближенні готовності партнерки до продовження безпосереднього сексуального контакту, оголення обох партнерів призводить до посилення еротичного збудження, бажаності та нетерплячого прагнення пригубити п’янкого вина кохання.
Безперечно, жінку хвилюють відчуття, викликані ласками чоловіка. Заплющуючи очі (чого більшість чоловіків не робить навіть під час статевого акту), жінка відокремлюється від зовнішніх подразників та зосереджується на відчуттях, надаючи перевагу темряві. При цьому вона насолоджується ласками більше за чоловіка. Останній зовні зорієнтований на свою половину і переживає процес єднання екстратенсивно. Приймаючи ласки від коханого, жінка відчуває процеси, що відбуваються в її власному тілі, тобто в її сприйманні домінують проприоцептивні відчуття. Вона бере участь у спілкуванні з коханим усім тілом і всім своїм єством. Певною мірою це стосується й чоловіка.
Відомо, що психологічний стан жінки значно більшою мірою впливає на її еротичний потяг, ніж це спостерігається у чоловіка. Сексуальність жінки залежить від соціальних та психічних впливів, тому вона значно легше порушується.

2.Плато-фаза
Коли ерекція у чоловіків стає стійкою, а жінка готова прийняти його в себе наступає плато-фаза. Ця фаза має одну суттєву психологічну особливість, а саме: вона достатньо контрольована і людина спроможна керувати процесом її протікання. Коїтальні рухи (фрикції) у чоловіків, зазвичай, бувають більш інтенсивними, ніж у жінок. Але, іноді, спостерігаються і протилежні тенденції.
Перша половина фази злягання подружжя протікає у насолоді, вик-ликній відносно уповільненими фрикціями. Після чого партнери здатні призупинитися, щоб усвідомлено “пережити злиття з коханою людиною”, зазначає відомий фахівець у даній галузі З.Шнабль.31 Саме в цій фазі подружжя здатне повною мірою насолодитися одне одним, відчути красу і неповторність партнера, насолоду від його дару, а також насолодитися відчуттям власного дарування себе партнерові. Безперечно, таке гармонійне насичене переживання статевого акту неможливе при нетривалому знайомстві, випадковому зв’язку.
Короткотривалі контакти ґрунтуються на прагненні партнерів наситити свою хтивість, отримати власне задоволення, що уподібнює статевий акт до акту взаємної мастурбації. Неспроможність “дарувати себе партнерові” призводить до нездатності повною мірою відчути зворотній процес. Безперечно, людина може думати лише про своє наповнення, але при цьому вона позбавляє себе глибокого задоволення, отриманого в результаті переживання близькості коханої людини.

3. Оргастична фаза
При нормальному протіканні статевого акту ця фаза виступає кульмінацією. Протягом декількох секунд відбувається інтенсивна розрядка нервової, м’язової та кровоносної систем. Відчуття любострасності настільки сильно впливає на нервову систему, що часто всі події, які хвилювали людину до цього моменту перестають існувати. При наближенні оргастичної фази у партнерів з’являється бажання якомога міцніше притиснутися одне до одного. Саме в цей момент з’являється відчуття “єдиного тіла”.
На відміну від чоловіка, жінка може мати протягом одного статевого акту декілька оргазмів, до того ж їх потужність зростає з кожним разом. Чоловік має оргазм лише при еякуляції. Крім того, слід знати, що відсутність оргастичного переживання не свідчить про сексуальну неспроможність. В наукових працях давнього даоського лікаря Сунь Сю-Мо (народився 581 р. до н.е., прожив 101 р. Відомий тим, що вперше ввів щеплення проти віспи, розгадав природу туберкульозу та, розподіливши пухлини на п’ять видів, розробив методи їх лікування) зустрічаємо рекомендації щодо кількості дозволених еяколяцій: “Чоловік може прожити здорове та довге життя, якщо матиме частоту спускання в зносинах – 2 щомісячно або 24 щорічно. Чоловік двадцяти років може мати одне спускання кожні чотири дні. Чоловік тридцяти років може спускати раз у 8 днів. Чоловік 40 років може спускати кожні 10 днів. Чоловік 50 років – кожні 20 днів. Чоловік 60 років не повинен більше спускати, проте якщо він виключно міцний та здоровий, то може мати ще одне спускання в місяць”.32 При цьому Сунь Сю-Мо радить і надалі шестидесятирічним чоловікам мати по 2-3 злягання щоденно. Безперечно, такі дані трохи шокують пересічного сучасного європейця.
Звісно, я ні в якому разі не закликаю вас дотримуватися цих порад. Але слід знати, що часто больові відчуття та роздратування у чоловіків при відсутності еякуляції носять психологічний характер. Що стосується переживання оргазму, то думки фахівців в цьому питанні розбігаються. Традиційним, все ж таки, є уявлення про те, що переживання оргазму чоловіком можливе лише при еякуляції. Та навіть в сучасному світі серед науковців є прибічники даоського способу любовного єднання. Кинсей так описує безеякулятивне соіття: “Оргазм може відбутися і без випускання сімені. Це відбувається також серед деяких чоловіків, що навмисно стискають свої геніталійні м’язи…, застосовуючи протизапліднюючу техніку, відому як “коїтус резерватус”. Ці чоловіки відчувають реальний оргазм, який неважко розпізнати, навіть без еякуляції”.с33 Цікавими виявилися результати дослідження, проведеного в 1971 році докторами медицини Мюнхенського інституту психіатрії ім.Макса Планка ендокринологом М.Пірке та психіатрами К.Кокота і Ф.Дитманом, які частково підтверджують попередньо наведену теорію. А саме: кількість тестеронів в крові при безеякулярному збуджені суттєво збільшується в порівнянні з еякулярним аналогом.
Ви повинні дотримуватися лише тих методів та способів любовного єднання, які відповідають вашому сприйманню, світогляду, ментальності і відображають багатство саме вашої індивідуальності

4.Фаза зворотного розвитку
Ця фаза приносить стан розслаблення, активізуючи психологічний фактор. Почуття задоволення залежить не тільки від “нормальності” фізіологічного протікання процесу, а й від глибини, щирості, духовного єднання подружжя. Відсутність почуття бажаності призводить до думки, що тобою просто скористалися як річчю, а це в свою чергу зводить нанівець повністю нормальний, закінчений статевий акт. Подружжя, що має велику довіру одне до одного, любов та ніжність навіть при відсутності спільного оргазму здатне відчути тривалу насолоду і потому. Не зважаючи на той факт, що за своєю природою коїтус спрямований на оргастичне переживання обох партнерів, останнє не виступає єдиним фактором любовного єднання. Проте, справжнє єднання чоловіка і жінки в оргастичному екстазі приносить відчуття безмежного щастя, задоволення та вдячності і зберігає свій “присмак” ще деякий час, посилюючи ефект наступних єднань.
При входженні партнерів до фази зворотного зв’язку, в останніх спостерігається розслаблення м’язів. Чоловік та жінка приймають зручніші пози, вираз обличчя м’якшає. Поцілунки перестають бути палкими. Кожен із них потребує ніжних та лагідних дотиків.
Пам’ятайте! Для переживання повноти відчуттів ваш партнер потребує ніжних пестощів
Подібно до того як можна зіпсувати страву невмілим подаванням до столу, так і ваше єднання може бути зведене нанівець вашими лінощами, небажанням, невіглаством в способах продовження тихої насолоди.
Радниця китайського імператора Чжан Лі Суан Мю вчила: “В нашому Всесвіті все живе створене гармонією інь та янь. Коли янь має гармонію з інь, то всі його проблеми будуть вирішені, а якщо інь має гармонію з янь, всі перепони на її шляху зникнуть. Одна інь та один янь повинні постійно допомагати одне одному, і тоді чоловік відчує твердість і силу, а жінка буде готова прийняти її в себе. Тоді двоє пробудуть у спілкуванні, і їх виділення будуть живити одне одного.”34

Рекомендована література
1. Говорун Т., Кікінежді О. Стать та сексуальність: психологічний ракурс. — Тернопіль: Богдан, 1999. .
2. Шнабль З. Мужчина и женщина: интимные отношения. Под ред. док. мед. наук А.М.Свядоща. — Кишинев:Штиница, 1983.

29 Grabowscy M. I. W. , Niemyscy A. i M., Wolochowicz M. i P. , Zanim wybierzesz…// Przygotowanie do zycia wrodzinie // wyd. “And”, Warszawa, 1994. С.180.
30 Шнабль З. Мужчина и женщина: интимные отношения //Под ред. док.мед. наук А.М.Свядоща. — Кишинев: Штиница, 1983. — С.133.
31 Шнабль З. Мужчина и женщина: интимные отношения //Под ред. док.мед. наук А.М.Свя-доща. — Кишинев: Штиница, 1983. — С.61.
32 Чжан Чжунлань Дао любви. — Екатеринбург: Бюро научно-технической информации агро-прома,1992. — С.32. 33Там же. — С.114.
34 Чжан Чжунлань Дао любви. — Екатеринбург: Бюро научно-технической информации агро-прома,1992. — С.125.