Проблема порно

В інтернеті нараховують п’ятсот мільйонів сторінок відвертого порно, ладних задовольнити будь-який смак. У доповіді Амери­канської асоціації з проблем шлюбу та сімейної терапії вказано, що від двадцяти до тридцяти трьох відсотків інтернет-користувачів у США заходять в інтернет переглянути порнографічні зобра­ження або взяти участь у спілкуванні сексуального характеру. Більшість із цих людей — одружені чоловіки.

Я вважаю, що порно за своєю природою є антиподом роман­тики, позаяк відірване від особистості: підійде майже будь-який «об’єкт». До того ж багато порносайтів принижують гідність жінки або поєднують жорстоке поводження з жінкою із сексуальною розрядкою.

Тож мене майже не дивує, що дослідження підтверджують той факт, що систематичний перегляд порно завдає шкоди характеру та якості сексу у стосунках — надто коли (як це часто і трапляється) партнер переглядає порно наодинці, а не робить це частиною взаємного сексуального задоволення пари. Серед наслідків узвичаєної мастурбації із порно такі.

Менш частий секс. У цілому, коли один із партнерів система­тично використовує порно, секс у парі стає менш частим. Коли мастурбація відбувається без порно, такого не трапляється; у та­кому випадку секс у парі буває частіше.

Менше сексуального спілкування. Позаяк для цього не по­трібна взаємодія з партнером або будь-яке усвідомлення бажань іншої людини, використання порно, цілком очевидно, не вимагає двостороннього спілкування. Така тенденція призводить до міні­мізації спілкування з партнером під час сексу.

Менше сексу, що дає взаємне задоволення. Якщо людина регулярно переживає оргазм, реагуючи на конкретний образ чи фантазію, формується обумовлення, що змушує її шукати такої самої стимуляції в реальному житті. Частково таке обумовлення з’являється під дією окситоцину й допаміну, «гормонів прихиль­ності й задоволення», які виробляє організм під час оргазму. Як результат користувач порно може зазнавати такого потужного ефекту конкретних фантазій під час мастурбації, що секс не задо­вольнятиме його, хіба тільки партнер забажає приєднатися до цих фантазій. Але партнера вони можуть і не заводити або ж він по­чуватиметься незручно, відтворюючи їх. У підсумку — у ліжку ніхто не задоволений.

Підвищений ризик зради. Порно може стати першим кроком на шляху, що завершується сексуальною інтригою на стороні. Подеколи з використання порно починається онлайн-спілкування, а потім і реальні зустрічі з тими, хто поділяє фантазії.

Попри потенційну небезпеку порно не можна заперечувати його популярність і привабливість. Тож корисною буде подружня розмова про використання порно або про відчутні негативні на­слідки цього для стосунків. Без чітко вираженої згоди викорис­тання порно насправді є однією з форм подружньої зради.

Інколи використання порно набуває такої ваги в житті людини, що справді стає одержимістю і згубною звичкою. Якщо ви боре­теся з такою проблемою у ваших стосунках, партнеру, що має цю звичку, необхідно звернутися по допомогу до кваліфікованого психіатра. Подібно до інших форм залежностей (алкоголізм, наркоманія), залежність від порно стає тягарем для стосунків і потребує спеціалізованої допомоги.

уривок з книги Джона Ґоттмана “Сім принципів щасливого шлюбу”