Поради батькам щодо делікатних розмов з підлітками

В сексології є три види орієнтацій: гетеросексуальна, гомосексуальна і бісексуальна. Наша сексуальна орієнтація формується під впливом різних чинників: культуральні, психологічні, соціальні, релігійні.

Ми живемо в суспільстві, воно нас навчає, батьки нам щось розповідають і так формується у нас певна сексуальна поведінка і сексуальний код. Це речі, на які ми не завжди можемо впливати свідомо. Донині, станом на завершення першої чверті ХХІ століття, відсутні авторитетні наукові дослідження, які безсумнівно стверджують про так звану вродженість гомосексуальної орієнтації.

ЛГБТ може сприйматися підлітками як субкультура. Для підлітка є нормальною реакція угрупування – вони шукають свою групу. Викладачі в університетах кажуть, що на 1-2 курсі студенти заявляють себе приналежними до певної орієнтації: бісексуали, гомосексуали, асексуали. Але на курсі 4-му це вирівнюється і студенти більше прагнуть до створення гетеросексуальних пар.

Якщо раніше підлітковий бунт, протест або нетиповість виражалися через слухання музики або спосіб одягатися чи якось виглядати, то зараз це виражається через удавану так звану іншу орієнтацію. Ми живемо в культурі, яка штовхає гомосесуальність як норму. Батьки повинні прийняти це як факт.

Музичні кліпи і серіали пропагують гомосексуальність і підлітки уже знають що це за явище.

Життя гомосексуаліста дуже сильно буде відрізнятися від життя гетеросексуала.
Батькам треба дуже чітко пояснити підлітку ці відмінності.

Любов до дитини спонукає захистити і зберегти. Батьки часто навіть підсвідомо пояснюють чому алкоголь чи цигарки шкідливі для здоров’я, але разом з тим в темі гомосексуальних відносин стараються займати нейтральну позицію. Які вікові аспекти розвитку сексуальності у дітей та як говорити про гомосексуальність у різний дитячий та підлітковий вік. А також чому виховання не може бути світоглядно нейтральним і як відповідати, коли дитина ставить незручні питання на сексуальну тематику, дивіться у випуску програми Кабінет експертів.

Гість у студії: Святослава Федорець, резидент Кабінету експертів, психолог, сексолог Ведучий програми: Руслан Кухарчук, голова руху “Всі разом!”