Вибір професії за покликанням

Вибір професії за покликаннямЯку професію обрати?
Чим керуватися при виборі професії?
Чи гроші мають перевагу над талантом?

Бог кличе людину до реалізації її талантів
Кожна людина, коли досягає зрілості і є здоровою, постає перед складним питанням: «ким стати? яку професію собі обрати?». Цей вибір зробити не завжди легко, щоб не шкодувати протягом всього життя. Бо фах (покликання), має відповідати здібностям людини, а найголовніше він має помагати нашому спасінню. Тому чимало молодих людей хотіли б дізнатися про критерії вибору майбутньої професії.
Найперше потрібно помолитися, щоб Бог просвітив розум, дав ясну думку. Бо Бог не хоче нас тримати у темноті, у Нього все чітко для нас передбачено, інша справа, що часто наш розум є настільки засміченим, що ми не здатні добре побачити Божого задуму. Тому потрібно молитви і призадуми, а читання Святого Письма теж допоможе у просвітленні розуму.
2. Праця повинна допомагати вам служити Богу і людству. Повинна сприяти спасінню.
Де б не був християнин та що б він не робив, його поведінка діла слова і навіть думки, мають бути на славу Божу. Так само із професією, – вона має допомагати християнам служити Богові. Праця християн має бути свідченням Євангелії, тобто все що виконують вони, це не просто якісь дії, для цього щоб заробити гроші, навіть не тому, що комусь це подобається, а це виконання Божої волі. Тому вони мають бути виконані із такою старанністю, як для самого Бога (хоч зроблені для людей). Христос казав: «Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі.» (Мт. 5. 16)
Так вчитель, може допомогти дітям пізнати християнські цінності. Медсестра, може нести християнську любов до хворих. Бібліотекар може допомагати пізнавати дітям правду. На перший погляд, деякі професії мають менш помітний вплив на оточення, але, якщо люди виконують совісно свою працю то, через неї теж прославляється Бог і ця праця, обов’язково принесе свої плоди.
Якщо ваша праця буде допомагати суспільству, то ви будете більше задоволені життям, ніж люди які є на високооплачуваних професіях, але мають менше можливості послужити людям.
3. Професія повинна подобатися.
У роботі ви повинні використовувати свої здібності якнайбільше. Якщо, припустимо що ви, мали здібності до творчості, а вам доведеться працювати на складі, де слід все ретельно перевіряти, тоді це вноситиме труднощі у ваше життя. І коли скажімо син має талант маляра, а батьки спонукали обрати професію лікаря, бо вони є лікарями, то тоді особа теж не буде чутися на своєму місці і це може призвести навіть до страждань як самого лікаря, так і пацієнтів та родини.

Деякі життєві трагедії починаються тоді, коли молоді люди не можуть, або не хочуть обрати свій шлях: Був випадок коли батьки заставляли юнака обрати професію не згідно свого художнього таланту. Спонукаючи його вчитися на юриста коли там не вийшло, то потім спонукали здобувати інші професії, лише б він не був художником. В кінцевому результаті це призвело до запоїв і у віці 35 років це став жалюгідний з паличкою чоловік, який виглядав як стара людина.
Робітники великого виробничого підприємства не можуть зрозуміти, чому їх власник завжди знервований і в поганому настрої, у нього чудова робота, високі прибутки, гарна дружина і діти. Але він завжди хотів бути науковцем і проводити дослідження, та батько наполягав, щоб він вступив у сімейний бізнес. І не дивлячись на свою посаду думає, що є невдахою, бо не використовує свої таланти.
Ваше щастя залежить від вашого вибору, ніхто не знає крім вас самих, яка професія вам подобається і до чого ви маєте здібності. Саме ви, повинні вирішувати, яку роботу вам виконувати. Ваші батьки, вчителі можуть лише з вами поділитися власним досвідом і допомогти вам сформувати свій світогляд, але ви маєте право і обов’язок самі робити остаточне рішення. Саме тому, що ви самі, відповідальні за ваше щасливе чи нещасливе життя, ви ніколи не повинні підкорятися в цьому питанні іншим.
Що робити, коли виглядає, що ви невдало вибрали професію, не за фахом працюєте, не з цією особою одружилися і нічого вже не можна змінити? Потрібно молитися щоб Бог дав талант, адже це в Його владі, щоб Він дав можливість полюбити цю професію, цих людей, дав здібності. «Кожний хто просить, одержує…» (Мт. 7. 8)
Працювати за фахом не може бути самоціллю. Тому, коли люди міняють цю професію, яка їм подобається, до якої мають талант, заради вищого покликання людини – служінню Богові та суспільству, це є похвально, а інколи є вимогою. Так хтось може залишити професію художника, заради вищої ідеї – утримання сім’ї. Хтось може залишити улюблене заняття заради спасіння душ.
4. Гроші і таланти
До цього часу ми не говорили про гроші, скільки потрібно заробляти, але гроші не стільки важливі як фактори які перераховані вище. Хоч у нашій країні не завжди вдається мати зарплату, щоб утримати себе і сім’ю, але грошам у наш час віддають надмірну перевагу, а слід пам’ятати, що «грошолюбство – корінь усякого лиха» (1 Тим. 6. 10). Не є гроші самі по собі злом, а любов до грошей штовхає людей не звертати уваги на здібності, які могли б послужити людству, а намагатися збагатіти. Любов до грошей спонукає людей обманювати і хитрувати.
Це правда, що за кордоном можна більше заробити, але не стільки економічні обставини спонукали поїхати на заробітки за кордон, скільки бажання мати кращі авто, мобільний телефон, комп’ютер, одяг і т. д. Тільки за це потрібно платити ціну, часом через багато років, люди усвідомлюють, що, намагаючись заробити, вони втратили сім’ю, дітей, батьків, друзів, талант, Батьківщину, гідність і навіть Бога.
Щастя людини залежить не від грошей, а від любові з якою людина служить іншим. Ось цьому яскравий приклад. Одного разу до лікарні де були тяжко хворі на туберкульоз, зайшов відвідувач і побачив, що за ними доглядає дуже старанно медсестра, вона їх мила, намагалася зробити все, щоб безнадійні пацієнти почували себе якнайкраще. Відвідувач сказав, що він і за мільйон доларів на місяць не погодився б на таку працю. На що маленька сестра милосердя відповіла: «За мільйон, я також би не погодилася, але з любові до Ісуса погоджуюся».
5. Бажання слави. Бажання бути в ореолі слави, так само не є вартим вашої уваги як і гроші. Якщо слава і влада, стає вашою єдиною метою, то ви будете переступати заповіді які стануть на вашому шляху. Так роблять багато політиків, кар’єристів, які обіцяють дуже багато (чого не зможуть виконати), лише щоб їх вибрили люди. Вони нехтують усіма принципами щоб здобути владу і гроші.
Це зовсім не означає, що гроші і слава недостойні християн. Багато видатних людей стали багатими, не поступаючись власними принципами, але майже у кожному випадку ці люди не шукали багатства і слави безпосередньо. Найпершою їх метою було служіння Богу і людям. А слава і багатство самі приходили. «Шукайте перше Царства Небесного та його справедливості, а все інше вам дасться» (Мт. 6 . 33)
Якщо людина відкликається на це покликання, до якого кличе Бог, тоді вона є щасливою, перебуває у любові, є свобідною і життя її має сенс.

Коли вибрана професія і вже є стале місце праці, тоді потрібно пам’ятати для чого є праця.
Основне завдання праці це – прослава Бога. Все що робите «чи їсте, чи п’єте чи що іншого робите, все робіть на славу Божу» (1 Кор. 10. 31)
Друге завдання це – покута за гріхи «В поті чола їстимеш хліб твій» (Бт. 3. 19), це прийшло до нас ще від Адама, коли цей згрішив.
Третє завдання – утримання себе і своєї сім’ї. дуже важливе і без цього нема смислу працювати, бо підриваються основи стабільності людини і родини. Хоча інколи людям доводиться працювати і в таких умовах.
Четверте завдання праці це – допомога тим, хто потребує, хто не здатний себе у утримати і не має засобів для гідного людини життя. В одному селі старенькі люди тримали 2 корови, священик запитав: «для чого вам 2 корови? Це ж стільки треба праці!», А старенька господиня сказала, що їм і одної забагато, але вони тримають 2 корови, щоб допомагати тим родинам які бідні… Які приклади благородних сердець бувають для нас.
Але у житті частіше люди забувають про допомогу потребуючим і шукають роботу, або заняття, щоб було побільше грошей. Але коли людина не дбає за інших, то вона закривається на любов до ближнього (і Бога) і не зможе по справжньому бути щасливою, бо не зможе добре любити навіть близьких, (бо Бог є джерелом любові) (2 Кор.9.6 -9)
Якщо людина не буде працювати за такими принципами, то у її житті буде пустка, яку ніщо не заповнить. Тому виникають залежності: алкоголізму, трудоголізму, наркотиків, ігроманії, шопоголізму, розпусти та інших залежностей, якими людина хоче заповнити свою пустку у серці – нестачу любові. У таких випадках, тимчасово можуть (і то не завжди) допомогти соціологи, психологи, різні ворожки, але ніхто не зможе вилікувати людського серця крім Христа, бо воно для Нього призначене. Тому щоб повернути любов, потрібне покаяння.