СИЛЬНИЙ ШЛЮБ ТРИМАЄТЬСЯ НА САМОТНОСТІ

СИЛЬНИЙ ШЛЮБ ТРИМАЄТЬСЯ НА САМОТНОСТІ

Чоловік і жінка одружуються. Нарешті можна все робити разом – прокидатися, збиратися на роботу, готувати вечері, вигулювати собаку, читати, проявляти активність або бездіяльно валятися в вихідний в ліжку.
Але на перевірку виявляється, що довго так тривати не може.
Час від часу хочеться поодинці попити чай, зайнятися домашніми справами або просто на дощ дивитися без присутності гаряче коханої “половинки” поруч.
Деяких лякає такий новий розклад: невже пройшла любов, невже побут починає вбивати почуття, невже подружжя – це помилка?

Своє завжди ближче
Насправді любов – це не всеціле розчинення в особистості іншої людини з втратою власної індивідуальності. Саме здорові почуття між подружжям і мають на увазі наявність у кожного члена сім’ї свого часу і місця для себе. Це нормально, якщо хочеться побути наодинці з собою, розійтися по різних кутах кімнати, а то і зовсім закритися на кухні або в спальні і почитати або пограти в улюблену комп’ютерну гру. І з друзями теж іноді хочеться побути без подружнього супроводу, і в парк сходити, і на море з’їздити. Такі бажання говорять про те, що перед вами повноцінна особистість, а не додаток до чоловіка або дружини.
Чому так? Природа. Навіть будь-яка тварина має свій особистий простір, який для інших є недоступним. Посягання на цей простір карається.
Він встановлюється і проголошується і інші не ризикують порушувати заборону. Людина в цьому плані теж багатьом схожа на братів наших менших. Інтимна зона (до 50 см) повинна залишатися максимально недоторканною. Її порушення викликає у людини роздратування і агресію. Але крім цього індивідуального поля існує також приватний психічний і фізичний простір. Почуття комфорту багато в чому залежить саме від того, наскільки обидві зони є захищеними від несанкціонованого зазіхання. Так що коли час від часу виникає бажання побути наодинці з собою, зайнятися справами поодинці – це абсолютно природно.
І це теж моє.
Існує також ряд місць або звичок, які розцінюються людиною як частина особистого простору. Хтось любить сидіти в правому кутку дивана або на лівому кріслі, ставити чашку на кут тумбочки або класти записну книжку на підвіконня. Такі просторові «мітки» – підсвідоме прагнення до стабільності, а значить, захищеності, внутрішньої рівноваги.
Психологи давно відзначили, що сучасна людина більше підвладна цим «міткам». Раніше люди жили в більш стабільній обстановці, яка не була переповнена інформацією і людьми. Зараз же щоденні поїздки в переповненому транспорті, інформаційні потоки і мінливість життєвого укладу змушують людину «чіплятися» за звички і місця, щоб почуття стабільності та спокою не порушувало психічного балансу.
Порушення цього балансу – сигнал тривоги для психіки. А як реагує людина на сполох? У більшості випадків агресивно, вона захищається. І ніякі почуття, традиції або доводи логіки тут не працюють. Це прерогатива інстинкту, який, як з ним не борись, сильніше. Так що не варто дивуватися тому, що коханий або кохана мало не з люттю захищають свій пуф або місце за кухонним столом.
Це всього лише прагнення зберегти свій особистий простір. Не варто з цим боротися або «випадково» користуватися улюбленою для близької людини тарілкою або ручкою. Інакше як виклик вона цього не зрозуміє і буде боротися за свої межі.
Прийміть те, що не все у вас загальне, хоч ви і найрідніші люди в світі. І це має на увазі, що саме ви найбільше поважаєте і цінуєте в людини її особистість і прояв незалежності, які дають вам обом можливість бути разом щасливими.

Б’ють наших.
Інша справа, якщо зазіхають на ваше місце, намагаються відучити вас залишати гребінець на книжковій полиці або перекладають речі в шафці. Необхідно поговорити з людиною, пояснивши значення всього цього для вас.
Спокійно розкажіть, що гарний настрій багато в чому залежить від того, наскільки ваша звична поведінка не критикується. Якщо людина виставляє свої аргументи, спробуйте знайти компромісне рішення. Раз вже чоловікові чи дружині так хочеться, щоб все в будинку лежало на своїх місцях, то на книжковій полиці можна поставити маленьку декоративну підкладку для гребінця. Вона одночасно і прикрасить полку, і все буде в порядку і на своєму звичному місці. Приклад з гребінцем – один з безлічі варіантів того, як подружжя йдуть назустріч один одному в рішеннях збереження особистого простору.

Сигнал лиха.
У кожного чоловіка є певні звички, які є також невід’ємною частиною комфорту і благополуччя цієї людини. Звичайно, в шлюбі доводиться трохи коригувати багато особистих пристрастей, шукати компромісне рішення. Але зовсім відмовлятися від себе або вимагати, щоб хтось пожертвував собою заради комфорту іншого – це недобре.
Бувають випадки, коли під «особистим простором» мається на увазі злісне обмеження прав і свобод іншої людини. Чоловік, що влаштовує скандал з приводу криво розвішаних рушники у ванній (пам’ятаєте, фільм «У ліжку в ворогом» з Джулією Робертс) або дружина, що закочує істерику, бо чоловік повісив капелюх на гачок, а не сховав його в гардероб. Така поведінка говорить про те, що поруч з вами або людина не цілком адекватна або в ваших відносинах криза, яка виливається в такі «розстановки речей». У подібних випадках необхідно працювати з фахівцем або приймати більш радикальні рішення.
Наостанок зазначимо, що якщо чоловік і жінка мають достатньо особистого простору і часу для себе, то атмосфера в родині буде більш спокійна і радісна. Після кожного «занурення в самотність» супутники відчувають себе оновленими. Їхні стосунки набувають свіжість, адже вони встигли скучити, поки приймали ванну або каталися на велосипеді. Кожен поважає час і бажання іншого, адже його теж приймають і не зазіхають на свободу.

#порадня