Вчинок заради коханої дружини

Невигадана історія

Кожну весну японські журналісти і сотні туристів приїжджають до будинку Курокі, щоб побачити прекрасний килим з рожевих квітів, що розстилається по землі. 86-річний Тошіюкі вирощував ці квіти впродовж 20 років.
Його 76-річна дружина Ясуко зустрічає кожного відвідувача з посмішкою. Захоплені гості із подивом дізнаються, що Ясуко ніколи не бачила свого саду.

Історія, що стоїть за цим, багато чому здатна нас навчити.

Подружжя Курокі побралися в 1956 році. Шлюб був за розрахунком, а не по любові, але молоді незабаром зрозуміли, що створені один для одного. Спочатку подружжя займалися фермерством, насилу оплачуючи усе по рахунках. Проте, завдяки позитивному настрою Ясуко, дім Курокі завжди був повний радості і сміху.
Після того, як у сім’ї народилося троє дітей, Ясуко і Тошіюкі вирішили почати молочне тваринництво. Щодня подружжю доводилося вставати о 2 годині ночі, щоб почистити стійло, погодувати корів, які вимагали догляду 7 днів на тиждень, 365 днів на рік.
Ясуко і Тошіюкі впродовж 20 років вдалося не лише розвинути фермерство, але і виростити трьох дітей. Щодня вони підтримували один одного в горі і радості.
Після 30 років спільного життя в Тошіюкі і Ясуко нарешті з’явилося більше вільного часу. Разом вони мріяли об’їхати всю Японію, щоб відвідати пам’ятки своєї країни. Тошіюкі щороку відкладав гроші і обіцяв дружині виконати цю мрію. Ніхто не чекав того, що за цим сталося.

Одного разу Ясуко поскаржилося чоловікові на свої очі – усе неначе помутніло. Чоловік негайно повів дружину в лікарню, де їм сказали, що нічого страшного немає. Через тиждень Ясуко осліпнула. Лікарі вирішили, що це стало наслідком діабету. Жінка опинилася в глибокому відчаї – адже їй лише 52 роки! Постійна посмішка на її обличчі раптом зникла.
Втрата зору також означала, що молочне фермерство сім’ї доведеться зупинити. Тошіюкі винив в усьому себе – чоловік думав, що приділяючи надто багато часу своїй роботі, він просто запустив здоров’я своєї дружини. Їх спільні мрії про подорожі тепер були нездійснені.

Тошіюкі усіма силами намагався покращити настрій своєї дружини. Але, повернувшись тоді з лікарні, вона втратила всяку віру в життя.
Одного разу навесні, через рік після того, як Ясуко осліпнула, Тошіюкі помітив у своєму саду людей, які з непідробним захопленням розглядали рожеві квіти, які він посадив минулого року. В голову спала думка: чом би не посадити ще більше квітів? Якщо Ясуко не хоче виходити до людей, чом би не привести людей до неї?
Два роки в Тошіюкі пішло на те, щоб підготувати ділянку для квітів. Влітку він виривав бур’яни, восени – підживлював ґрунт. Незабаром зусилля дали свої плоди.

За 10 років чутка про сад Курокі поширилася по всій країні. Все більше і більше людей хотіло побачити килим з рожевих квітів.
Ясуко завжди сама зустрічала гостей, стояла в центрі натовпу, розмовляючи з усіма. Посмішка знову засяяла на її обличчі.

Сьогодні вже 3000 кв.м квіткового килима оточують будинок Курокі. Кожні вихідні в сезон цвітіння подружжя приймає в себе 3000-5000 відвідувачів.
Тошіюкі поставив у саду лавки, щоб його дружина могла сісти під час уранішньої прогулянки.
Незважаючи на свій похилий вік, фермер продовжує працювати в саду – посмішки людей надають йому сил.