4 поради для щасливого шлюбу від єпископа Леона Дубравського

Які проблеми мають молоді подружжя, що приходять і приносять заяву до суду, аби визнали шлюб недійсним? Чому після року чи двох спільно життя вони не можуть знайти спільної мови? Сьогодні люди матеріально краще живуть, ніж раніше, за часів Сталіна або Хрущова. Пережили голод, холод, війну, репресії, а добро пережити не можуть. Як вирішити сімейні проблеми сьогодні?

1. Спільна молитва
У першу чергу треба заохотити до молитви, наречені повинні разом молитися. Родини повинні разом молитися. В домі, у якому не живе Бог, немає щастя.

2. Період заручин
Приготування до шлюбу не повинно обмежуватися трьома місяцями, а щоби були заручини, як колись було, як сьогодні в Неокатехуменальній спільноті. Заручини — це означає, що рік вони між собою спілкуються, на них дивиться спільнота, дивиться Церква, дивляться родини, дивляться батьки. Це дуже важливо, коли зі сторони за ними спостерігають. А так практично ми наречених бачимо тільки на катехезі. Вони прийшли на годинку, побули і втікають. 10 передшлюбних катехез — це дуже мало. А коли вони рік будуть зустрічатися, то навіть ті проблеми, які вони мають, можна вирішити. Вони будуть притиратися одне до одного і потім їм буде легше жити. Вони зможуть подолати ті труднощі, які зустрінуть на своєму шляху.

3. Єдність у вірі

Церква сьогодні має велике завдання показати, як жити разом, як знайти спільну мову, хоча всі ми різні люди. Як Йоан Павло ІІ сказав, єдність в різноманітності. Всі мають різне виховання і складно знайти спільну мову. А особливо, коли йдеться про мішані подружжя. Вони намагаються домовитися, знайти компроміс, вирішують, наприклад: шлюб будемо брати в церкві [Православній Церкві, — ред.], а дітей хрестити в косцєлі [Католицькій Церкві, — ред.] або навпаки. Це теж ненормально. Треба їм якось показати, що ми всі йдемо до одного Бога. Головне, щоби сім’я робила все разом. Нонсенс, коли чоловік йде до церкви, а жінка до костьола чи навпаки. Як це так? Родина, діти — вони дивляться і не знають, як правильно жити. Церква мусить донести: неважливо, де ви візьмете шлюб і де похрестите — Господь один, віра одна. Головне — поставити на перше місце Бога і тоді все буде добре. Це проблема, що все інше ставлять на перше місце, а Бога — десь там невідомо на якому місці.

4. Теорія і практика у підготовці до шлюбу

Священики повинні звернути більшу увагу на приготування до Таїнства Подружжя. Щоб не тільки священик провів катехезу, але щоби готуватися допомагали психолог, лікар, старше подружжя — щоб вони могли побачити, як живе сім’я. Щоб молода пара, яка хоче бути чоловіком і дружиною, побачили на практиці, як це виглядає. Щоб вони зустрілися з цією родиною, щоб ця родина була їхнім ангелом, їхнім вихователем, щоб вони могли звернутися зі своїми проблемами до цієї родини. Важливо допомагати не тільки теоретично, а й практично. Думаю, постійно треба говорити про алкоголізм, про подружню вірність — це дуже важливо. Бо ми сьогодні говоримо проповіді, такі може теоретичні, а потрібно говорити практичні.

Джерело: CREDO