Подружня зрада завжди має серйозну, глибоку причину

Зрада завжди має серйозну, глибоку причину.
Усі мріють про довгу, вічну любов, але насправді дуже багато хто зраджує.
Чому?
Тому що хтось поводиться нечесно.
Між іншим, в плані подружніх зрад немає істотної різниці між представниками двох статей. На противагу загальноприйнятій думці про те, що зрадниками бувають в основному чоловіки, варто сказати, що при найближчому розгляді жінки частіше виявляються невірними.
Закриті пари більше схильні до зрад, чим відкриті, які усім діляться один з одним.

Причини зрад

Дослідження показаують, що зради представляють собою спосіб здійснення ілюзій у відносинах між чоловіком і жінкою. Причин для зради завжди багато. Але, безумовно, це усього лише безглузда спроба знайти зовнішнє рішення проблем, які носять внутрішній характер.
Зазвичай до позашлюбних зв’язків призводить недостатня самоповага, неадекватна оцінка власної особи. Треба також сказати, що люди починають стосунки такого типу, коли вже не сподіваються змінити свій шлюб.
Але які істинні мотиви, які спонукають подружжя зраджувати?

Заперечення
Коли проблеми в шлюбі не вирішуються, а навпаки, заперечуються, це відкриває шлях до зради.

Розчарування
Постійне розчарування і фрустрація, і особлива неповага з боку партнера, може привести до того, що один з подружжя стане шукати в іншої людини тієї поваги і високої оцінки, яких він не отримує в шлюбі.

Комплекс неповноцінності
Багато подружжь зраджують, щоб довести самим собі, що вони подобаються, викликають захоплення, інтерес. Вони хочуть відчувати свою сексуальну привабливість.

Сексуальне задоволення
Багато людей відділяють секс від прихильності і любові. Така “шизофренія” може привести до пошуку сексуального збудження і задоволення поза шлюбом.
У цьому контексті треба відмітити існування нерозумної і незрілої думки про те, що секс має бути вільним, легким, поверхневим і не мати відношення до складнощів шлюбу.

Страх старості і смерті
В цьому випадку людина, яка не вміє прийняти свою долю, стати вільною і здолати проблему фізичного старіння, думає, що за допомогою позашлюбного зв’язку, особливо з молодшою партнеркою, може відшкодувати, компенсувати свій фізичний і сексуальний занепад.

Нудьга
На жаль, багато людей в нашому суспільстві стають апатичними, нудьгують, впадають в депресію, втрачають волю до життя. Вони помилково шукають в позашлюбних зв’язках рішення цих внутрішніх, особистих проблем.

Надмірна залежність
Деякі люди, пригнічені подружніми стосунками, в яких вони страждають від браку свободи, надмірної залежності, замкнутості, ревнощів, власницьких спрямувань чоловіка (жінки), думають, що зможуть здолати це за допомогою позашлюбних зв’язків.

Нездатність прийняти свого подруга
Багато людей, навіть маючи подруга, не почувають себе повністю задоволеними. Їм потрібний хто те інший для зняття занепокоєння, тривоги.

Помста, удар у відповідь
Є люди, які зраджують для того, щоб покарати чоловіка(жінку) за певну дію, поведінку або відношення, на їх думку образливе, образливе для їх нарцисизму.

Невірність партнера
Багато хто, переживши невірність партнера, вважає, що в цьому випадку нормально відплатити йому тією ж монетою.
Змінюючи з таких “причин”, дружину, не вирішують проблеми. Вони, повторюю, шукають зовнішнього дозволу проблем, які слід долати усередині шлюбу або які є вираженням індивідуального неврозу. У таких випадках їх треба вирішувати за допомогою психотерапії або, в усякому разі, індивідуальної роботи, спрямованої на психологічне і духовне самоудосконалення.

Результати зради можуть бути тільки негативними
Давайте говорити ясно: зради, авантюри не допомагають рости і не сприяють рішенню проблем. Тому вони не можуть бути позитивними ні для подружніх стосунків, ні для людини, яка діє таким чином.
Чому?
Тому що позашлюбні зв’язки бесчесні, нелояльні.
Тому що позашлюбні зв’язки в будь якому випадку ведуть до віддалення від подруга. Усі ми, людські істоти, наділені певною кількістю енергії, життєвої сили, і коли частина її витрачається на іншу людину, а не на подруга, це неодмінно призводить до зменшення любові, прихильності. Той, хто говорить, що його позашлюбний зв’язок нічого не віднімає у його подруга, просто старається виправдати самого себе. Ніхто не може сказати точно, скільки втрачає людина при зраді партнера, але, безумовно, щосье у неї віднімається – завжди і у будь-якому випадку.
Тому що позашлюбні зв’язки створюють відчуття провини. Людина, яка у такому разі говорить, що не відчуває провини, обманює сам себе. Відчуття провини не завжди належить до сфери розуму, свідомості : здебільшого воно буває неусвідомленим.
Тому що позашлюбні зв’язки викликають занепокоєння і стрес.
Тому що позашлюбні зв’язки заважають жити в реальній дійсності і сприяють розвитку ілюзій.
Тому що позашлюбні зв’язки роблять людей фальшивими, лицемірними, брехливими.
Тому що позашлюбні зв’язки, по суті, обмежують свободу особи навіть тієї людини, яка в них вступає.
Тому що позашлюбні зв’язки порушують цілісність особи.
Тому що позашлюбні зв’язки позбавляють людину самоповаги.
Тому що позашлюбні зв’язки не дозволяют людині по справжньому керувати своїм життям і контролювати його.

Коли усе закінчено
Після закінчення позашлюбного зв’язку не завжди вдається відновити взаємну довіру. Довіра може повернутися тільки у разі скрупульозного аналізу і вивчення мотивів і розвитку подій, що зумовили зраду.
Насправді люди набагато більше здатні прощати, ніж ми зазвичай думаємо.
Зрозуміло, людина, яка зрадила, повинна давати набагато більше любові, бути набагато уважнішою, дбайливішою і люб’язнішою, чим раніше.
Зрозуміло, для лікування знадобиться досить багато часу.
Зрозуміло, треба мати мужність піддатися критичному вивченню з боку партнера.
Зрозуміло, не слід думати, що можна просто стерти усе з пам’яті.
Зрозуміло, не треба чекати, що подружнє спілкування, у тому числі сексуальне, відновиться за короткий час.
Зрозуміло, не можна намагатися представити справу так, ніби в усьому винен партнер.
Зрозуміло, не можна приховати те, що сталося.
І, нарешті, чи треба говорити з подругом про свою зраду?
Я сказав би, що треба, якщо у людини досить мужності, щоб прийняти усі наслідки такої відвертості, і якщо вона дійсно має достатню свідомість, щоб переосмислити, відтворити шлюб. Інакше краще нічого не говорити. Не варто також обговорювати свою зраду, щоб завдати удару у відповідь або тільки для того, щоб заподіяти подругові новий біль.

Валеріо Альбісетті
“ТЕРАПІЯ ПОДРУЖНЬОЇ ЛЮБОВІ
Як прожити разом усе життя”

переклад: Мирон Шкробут