ВСТАНОВИТИ МЕЖІ ДЛЯ СВОЄЇ ЛЮБОВІ

ВСТАНОВИТИ МЕЖІ ДЛЯ СВОЄЇ ЛЮБОВІ

Зіткнувшись з межами інших людей – «Вибач, але я не можу зробити це для тебе», – ти відчуваєш себе знедоленим. Ти не можеш погодитися з тим, що інші не в змозі дати тобі все те, чого ти від них чекаєш. А ти прагнеш безмірної любові, безмежної уваги і нескінченної віддачі.

Частиною ти так страждаєш через те, що ніколи не визначав кордони власної любові. Ти віддавав все, що хотіли від тебе інші. Вони просили ще – ти давав ще, поки не доходив до повної знемоги і відчуття, що тебе просто використовували. Лише встановивши власні кордони, ти зможеш визнавати і поважати чужі і навіть бути за них вдячним.

У спілкуванні з тими, кого ти любиш, твої запити все більше зростають. Зрештою, вони настільки пригнічують дорогих тобі людей, що ті змушені бігти від тебе, щоб вижити.

Перед тобою постає завдання – навчитися самому піклуватися про себе так, щоб твої потреби залишалися в твоїх межах, а не захоплювали тих, кого ти любиш. Любов буде дійсно обопільною, коли кожен буде належати собі в повній мірі і зможе залишатися собою, віддаючи себе іншому. Значить, щоб дієвіше віддавати себе і в більшій мірі відповідати за свої потреби, тобі потрібно навчитися встановлювати межі своєї любові.

Генрі Нувен. «Внутрішній голос любові»
#порадня