Біля сімейного вогнища…

Біля сімейного вогнища…

В уяві одразу постає живе вогнище, навколо якого гріються дорослі і юні, старі і малі. Вогонь – архетип очищення, символ життя, руху, він об’єднує і захищає, зігріває і обпікає, коли перейти межу дозволеного.

Все, що сказано про вогонь має прямий стосунок до сім’ї, її ролі, завдань, сенсу існування. Кожна новостворена родина мріє про своє вогнище стосунків, місце, куди б могли повертатися після «походу» в світ, де б зігрівались емоційно і дарували тепло іншим.

Сімейне вогнище має властивість горіти по-різному в різні періоди людського життя: палахкотить і потріскує в молоді роки, рівномірно палає в зрілості і тліє, згасаючи – в старості. Кожен член родини підкидає туди горючих матеріалів: власних емоцій, переживань, фантазій, планів, мрій. В сім’ї завжди один віддається стосунку більше, ніж інший. Сімейне вогнище зможе горіти довго, якщо партнер вчасно підстрахує, замінить втомленого супутника життя.

Вогнища бувають різні. Одні з них горять повільно, стабільно і довго. Інші, сповнені пристрасті, згорають вмить. Є такі, які підтримуються кимось одним, а коли цей один припиняє підтримувати стосунок – вогнище згасає… На згарищі, як відомо, важко розпалити нове багаття, спочатку доведеться вичистити попіл…

Берегинею сімейного вогнища вважається жінка. Її завдання – вміло поводитися з вогнем, щоб не спричинити пожежу, травму в тих, хто навколо. Жінка може доручити його комусь із родини на якийсь час, вона захищає вогонь від холодної зими стосунку. Саме душа жінки здатна відігріти стомлених, знесилених рідних. Часом, сама хранителька вогнища згорає і згасає разом з вогнем, якому присвятила себе.

Наші стосунки безцінні з точки зору вогнища. Подбайте, щоб сімейне багаття горіло не надто яскраво чи надто слабо, щоб підживлювали його всі члени родини почергово, щоб допомагали жінці-берегині захищати його в часи негоди.

Від того, що будете підкидувати у вогонь стосунків, залежить відчуття тепла і комфорту, чи, навпаки, пекельного жару і небезпеки.

А яке ваше сімейне вогнище? Ви активно підтримуєте в ньому вогонь, чи сидите і просто грієтеся поряд, спостерігаєте, чи турбуєтесь про нього, намагаєтесь залити водою, чи підкидуєте в полум’я горючий матеріал?

Наталія Братасюк