Як зберегти романтичні почуття протягом усього життя

Як зберегти романтичні почуття протягом усього життя

..

Кожен із нас є будівничим власного щастя. Кожен із нас є відповідальним за вітрила почуттів родинного човна. Від кожного із нас залежить чи буде здатен той вітрильник пройти бурхливими хвилями життєвого моря. І не просто пройти, а пройти з насолодою, зберігаючи романтику дивовижної подорожі, відчуття живодайних крапель морського бризу, захоплення від краси довколишніх просторів і тріпотіння серця від дотику коханої людини. Людини, що ладна віддати за Вас власне життя. Людини, заради якої Ви не пошкодуєте свого єства.
Щоб полегшити подорож, ми пропонуємо декілька невеличких порад, які, можливо, стануть Вам у нагоді.

Кажіть собі компліменти, робіть собі невеличкі подарунки та приємності
Для того, щоб інші Вас сприймали цікавою людиною, в першу чергу, слід, щоб Ви самі себе бачили в подібному світлі. Якщо Ви постійно будете невдоволені власним зовнішнім виглядом, то врешті-решт ним будуть невдоволені і оточуючі. Тому не соромтеся говорити собі компліменти. Ви людина, людина унікальна, неповторна і прекрасна вже в самій своїй унікальності. І такими Вас сотворив Господь. Тож відчуйте власну неповторність, відчуйте насолоду від того, що Ви бачите у дзеркалі. Подякуйте Богові просто за те, що Ви є і є саме таким (чи такою) єдиним (єдиною), неповторним (неповторною).
Коли ми хочемо комусь показати, що ми його любимо, то даруємо йому подарунки. Тож і собі слід також робити певні приємності. Запитуйте хоч інколи, щоб Вам хотілося — і робіть це. І навіть якщо на даний момент Ви маєте якусь матеріальну скруту, однак не це є головним. А головним є Ви самі. Тож попри все, робіть собі хоч інколи подарунки.
Проте застерігаємо, інколи вдавшись до цього доброго кроку, інший ми робимо у бік самоосуду та самобічування. За таких умов радість від дарунку жорстоко нищиться. Не дозволяйте сумнівній заощадливості руйнувати красу любові до себе.
Пам’ятайте, що Ваш партнер також заслуговує на подібні радості. І як би Вам тяжко не було, Ви маєте розділити з ним приємність придбання, навіть, якщо після цього доведеться кілька днів відмовитися від думки про їжу.

Думайте частіше про позитивне, що є у Вашій половині, а не згадуйте про вади
Акцентуючи свою увагу на негативних проявах Вашої дружини (чоловіка), Ви, деякою мірою, потрапляєте під вплив самонавіювання, посилюючи тим самим власний негативізм. Щоб Ваші почуття ніколи не згасли, починайте свій ранок з подяки Богові за свою “половину”, з думки про її неповторність та красу. Відчуйте насолоду від того, що Він (чи Вона) просто є у Вас.

Завжди дбайте про свій зовнішній вигляд
Ваш партнер заслуговує на те, щоб Ви завжди мали приємний вигляд не тільки тоді, коли приходять гості, чи Ви йдете на вулицю, але й тоді, коли Ви просто поряд з ним у буденних умовах. Мова не йде про макіяж чи дорогу сукню. Мова, в першу чергу, йде про охайність.
Жінка у засмальцьованому халаті чи подраних штанцях, як і чоловік у старих вицвівших сімейних трусах, навряд чи здатні схвилювати серце, заставити його ніжно тріпотіти.
Коли Ваш партнер стає свідком постійної неохайності, то цілком природно, що його уяву починають хвилювати зовсім інші образи. Ви мусите мати такий вигляд, щоб Ваш супутник завжди бачив Вашу глибоку вроду. І тоді найвродливіші актриси чи актори в сприйняті Вашої половини не зможуть навіть суперничати з Вашими цнотами та природною красою.

Влаштовуйте собі побачення з Вашою “половиною”
Мова не йде лише про побачення до одруження. Перебуваючи у шлюбі, Вам слід зустрічатися зі своїм коханим чоловіком чи любою дружиною поза межами квартири. Це може бути побачення після пьшстю роботи або під час обідньої перерви. А ще добре влаштовувати побачення як нагоду відвідати театр, концерт чи кінотеатр. Жінка завжди”переживає романтичні почуття, коли збирається до чоловіка, який її чекає, хвилюється. Але і чоловікові корисно не просто побачити дружину, чи увесь процес її збирання, а побачити її у світлі очікування десь під театром, чи під годинником, а може біля улюбленого пам’ятника. І тоді, коли Він спрямовує свій погляд на кохану постать, бачить дивовижну її вроду, і бачить те, що ця врода набула сили саме для нього єдиного, в його душі починають вигравати усі фарби почуттів, і саме тоді виникає бажання подарувати їй увесь світ.

Вихідні для двох (раз на півроку)
У майбутньому Ви можете мати великі родини, а ще більші господарства. Та не бійтеся принаймні раз на півроку забувати про це. Ваше кохання заслуговує на те, щоб хоча два рази на рік Ви мали змогу побути просто чоловіком та дружиною. Ваші діти можуть на день відвідати близьких родичів, худобу можуть доглянути сусіди чи приятелі. Якщо Ви маєте можливість вдвох здійснити невеличку подорож чи прогулянку, скористайтеся такою нагодою. Але навіть, якщо у Вас не стане грошей на поїздку, залишайтеся вдома. Забудьте, що маєте якусь роботу по господі, Ви її однак ніколи не переробите. Присвятіть вихідні одне одному, відчуйте спільно з Вашою “половиною” красу спільної взаємопосвяти.

Влаштовуйте вечері при свічках
Подібний елемент завжди вносить в подружні стосунки відчуття романтики. Вкладіть раніше дітей спати і проведіть удвох приємний, романтичний вечір зі свічками та ніжною музикою. Тільки Ви і Ваше кохання.
Проте не перестарайтеся у приготуванні до цієї події. Не слід завалювати стіл їжею. Бо якщо її буде забагато, то Вам вже буде не до спілкування. Наївшись, Ви просто знесилено заснете, і всі Ваші шляхетні мрії про романтичний вечір залишаться лише мріями.

Пишіть любовні записки та дрібні нагадування
Любовні записки додають романтичних хвилювань у подружньому житті. Не соромтесь, хоча б іноді, у письмовій формі освідчуватися в коханні. Дайте змогу партнерові за Вашої відсутності поміркувати над Вашими словами. Пишіть йому невеличкі нагадування про себе. Ці записки можуть містити як Ваші власні слова, так і рядки із віршів, що сподобалися, вислови мудреців чи просто несподівані ідеї або пропозиції. Та головне, щоб це помогло передати хвилювання Вашої душі, ніжність та любов Вашого серця.
А ще, не забувайте про блага цивілізації — пишіть одне одному любовні SMS та надсилайте MMS.

Частіше думайте про “свою половину”
Зосереджуйтеся подумки на тому, що можете зробити для партнера, а не на тому, що він може зробити для Вас. Не перетворюйте власне життя на крамницю. Операція купівля-продажу не здатна зробити шлюб щасливим. Якщо Ви зосереджуєте свою увагу на тому, що зробив для Вас партнер, то врешті-решт починаєте просто віддячувати йому за його вчинки, тобто Ви всього-на-всього розраховуєтесь за”придбаний товар”.
Коли Ви отримуєте насолоду від процесу власного дарування коханому чи коханій, то навіть відсутність у даний момент уваги з його чи її боку, не здатні зіпсувати Вам настрою. Натомість, коли Ваш дар попередньо розрахований на віддачу, то Ви ніколи не зможете оцінити красу самої віддачі, оскільки вона сприйматиметься за належне, а відсутність уваги до Вас стане джерелом образ та розчарування.
То ж не позбавляйте себе насолоди дарувати!

Родина — це первинна церква і їй притаманні всі атрибути материнської Церкви: спільна молитва і спільний стіл
Моліться по окремості одне за одного і моліться разом як цілісна спільнота. Молитва є не тільки потужним духовним фактором людського зростання, але й психологічним механізмом у позитивізації образу партнера та родини. Коли ми з турботою доручаємо кохану людину Богові, ми не просто перекладаємо турботу на Творця, але й зростаємо самі у любові, оскільки наші думки у цей момент поглинуті ніжністю, опікою і добротою.
Крім того, не забувайте про велике єднаюче значення спільного столу. Принаймні, раз на день, уся родина мусить мати спільну трапезу. Саме за таких умов формується відчуття єдиного психологічного простору, де окреме Я кожного члена родини ніби дифузує у спільне МИ. У протилежному випадку кожен мешканець Вашого дому, попри будь-яку яку приязність, буде відчувати власну відокремленість. Родинний стіл — це сакраментальний символ єдності родини.
Пам’ятайте! Саме Ви є першим ангелом-охоронцем для своєї “половини” та всієї родини, першим заступником перед Богом. То ж хай Ваша молитва завжди буде щирою і підносить до Творця дивовижу любові Вашого серця.

Гридковець Людмила Михайлівна,
кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології Київського інституту бізнесу та технологій,
керівник програми “Абетка подружжя” Київського міського центру сім’ї “Родинний дім” Головного управління у справах сім’ї та молоді КМДА,
матір шістьох дітей