Як налагодити відносини з батьками чоловіка (дружини)?

Як налагодити відносини з батьками чоловіка (дружини)?


Подружжя може бути дуже щасливим періодом у житті людини. Якщо буде воно побудовано за біблійними принципами – ніколи не стане невдачею, кошмаром і прокляттям.
Послухаємо зараз, що говорять молоде подружжя.
Анна: Свекруха постійно до мене чіплялася. Моєму чоловікові теж доводилося нелегко з моїми батьками. Я ніколи не бачила, щоб вони поводилися так грубо з кимось ще! Поїздки до батьків – неважливо до його чи моїм – були для нас справжнім випробуванням.

Руслан: Мама завжди вважала, що її діти найкращі, тому вона з самого початку вишукувала в моїй дружині Анні якісь недоліки. Я зіткнувся з таким же відношенням до мене в сімї моєї дружини. Її батьки постійно принижували мене. Але найгірше те, що, залишившись наодинці, ми з дружиною починали звинувачувати один одного, щоб виправдати своїх батьків.
Як відновити стосунки з батьками? Що таке сімейні границі?
Що на практиці означають біблійні слова:
“Залишить чоловік батька і мати свою і приліпиться до жінки і будуть вони одно..?”

Взаємовідносини сімейних пар з батьками – улюблений предмет жартів. Однак у житті подібні сцени зовсім не здаються смішними.
Лена ділиться з нами своїми переживаннями: Довгий час свекруха втручалася в наше сімейне життя. Мене це дратувало, але я нічого не могла їй сказати. Через це я часто зривалася на чоловіка, а він не знав, що робити: бути хорошим чоловіком чи сином. Чому деякі батьки втручаються в сімейне життя своїх дітей?

Ось що про це думає Оксана «Напевно, їм важко змиритися з тим, що щастя їх дитини опинилося в руках молодого, недосвідченого чоловіка».
Сергій, чоловік Оксани, висловив таке припущення: «Батьки стільком жертвували, щоб виростити дитину, а тепер вони раптом виявилися не при справах. Ще вони, можливо, сильно переживають, що їх син або дочка не зможуть бути по-справжньому щасливі у шлюбі через нестачу життєвого досвіду ».

Варто відзначити, що часом батьки втручаються в сімейні справи дітей не по своїй волі. Розглянемо приклад Андрія і Тамари, подружньої пари з Харкова. «Тамара виросла в дружній, згуртованій сім’ї і звикла обговорювати з рідними все, що її турбує, – каже Андрій. – Коли ми одружилися, вона все також зверталася до батька за порадами з питань, які ми повинні були вирішувати самі. Її батько – мудра людина, але мені було прикро, що вона радилася з ним, а не зі мною ».
Як видно, іноді взаємини з батьками можуть стає причиною суперечок і розбіжностей у шлюбі.
 А як йдуть справи у вашій родині? Чи вдається вам ладити з батьками вашого супутника життя? Давайте розглянемо дві найпоширеніші проблеми та їх можливі рішення.

ПЕРША ПРОБЛЕМА: Ваш супутник життя занадто прив’язаний до своїх батьків. Володя з Києва ділиться: «Моя дружина не хотіла далеко їхати від своїх батьків. Вона думала, що це свого роду зрада. Але коли у нас народився син, і до нас майже щодня приходили мої батьки, її це стало дратувати. Інший раз ми через це навіть лаялися ».
Ось ключове вірш з Біблії про шлюб: «Тому залишить чоловік батька свого і матір свою і пристане до дружини своєї, і стануть вони одним тілом.» (Бут. 2, 24). Для нас християн Біблія, яка є справжнє Слово Боже, є самим високим авторитетом, щоб виробити свою думку про шлюб.
У цьому вірші з Книги Буття полягає секрет щасливого шлюбу. Бог в цьому тексті підкреслює три істини:
1. Залиш свого батька і свою матір.
2. Приліпися до своєї дружини, бути близько до своєї дружини.
3. Стати однією плоттю.
Для здійснення третього завдання потрібно спершу виконати першу і другу задачу. Буквальне значення біблійного слова «залишити» наступне:
Послабить міцну батьківську хватку.
Розлучившись – це означає піти фізично з рідного дому, але це буває важко.
ПОКИНУТИ – піти з рідного дому далеко, як можна далі.
Увага: Мати фізичну близькість до вінчання це ще не означає, що ви стали чоловіком і дружиною, що ви стали однією плоттю. Статеві стосунки поза шлюбом не стають шлюбом, а називаються позашлюбними зв’язками і в очах Бога вони заслуговують вічного покарання. Такої ж покарання заслуговують зради чоловікові або дружині (У цьому випадку цей гріх називається перелюбом).
Спочатку треба залишити колишнє життя і всіх (батьків, знайомих, друзів), крім того одного до якого ви хочете приліпитися, міцно тримати один одного і стати однією плоттю.
Відхід з рідного дому звільняє вас для справи створення нової сім’ї. Основною причиною невдалих шлюбів є відсутність виконання першого завдання: залишити у фізичному та емоційному плані своїх близьких, що б триматися міцно свого чоловіка.
Ось основні причини відсутності догляду від батьків:
1. ОСОБИСТА ПРОБЛЕМА (надто велика прихильність до батьків і рідного дому).
2. ПРОБЛЕМА БАТЬКІВ, які не хочуть відпустити своє чадо. Хочуть контролювати або хочуть всиновлювати свого зятя або невістку.
Діти вступають у шлюб повинні були сказати своїм батькам: «До побачення» і «Не втручайтеся в життя нової сім’ї». Якщо ви не залишите батьків, то не зможете приліпитися до чоловіка.
Що ти можеш сказати про цей контроль, про цю любовної маніпуляції?
Батьки повинні подбати про те, щоб ви їх залишили і не намагатися контролювати вас за допомогою грошових коштів. Ваше підпорядкування батькам має закінчитися в ту хвилину, коли ви дали своєму чоловікові шлюбну обітницю, коли ви сказали обранцеві: «Так, я буду з тобою протягом всього мого життя». Ви повинні залишити своїх батьків! Вони не мають над вами більше влади. Нехай залишаться вашими друзями, патріархами в сім’ї, радниками.
Деякі жінки в своїх емоціях так пам’ятають свого батька і порівнюють з ним свого чоловіка. Більшість дівчат схильні виходити заміж за чоловіків схожих на їхніх батьків. Можливо, саме тому так багато матерів ридають на весіллях своїх дочок.
Бути «однією плоттю» включає в себе більше, ніж просто жити разом. Насправді це означає, що тепер чоловік і дружина – окрема сім’я, і ​​турбота про цю сім’ю для них важливіше, ніж турбота про батьківському домі (1 Коринтян 11,3). Як же тоді виконувати четверту заповідь, шанувати своїх батьків? Звичайно ж треба шанувати своїх батьків і приділяти їм час (Ефесян 6,2), в особливості:
А. Просіть їх благословити ваш шлюб, і отримуйте дорогоцінний дар їхнього благословення. Якщо вони вас не благословлять – краще не вступати в шлюб.
Б. Не допускайте, щоб вони грішили разом з вами, тобто не дозволяйте їм тримати вас під каблуком фінансової залежності від них. У чому ж повинен виражатися ваш відхід?
У фізичному плані. Молоді, не залишайтеся вдома. Ідіть! До батьків приїжджайте в гості і знову їдьте. Якщо залишитеся довше з батьками, вони знову спробують вами керувати.
У фінансових відносинах. Інакше ніколи не будете на волі. Гірше будете харчуватися? Так, але будете відчувати справжню самостійність і незалежність від батьків.

Батьки, не обіцяйте молодим занадто багато. Не купуйте їм машину, не купуйте їм одяг, не робіть крутих подарунків. Не купуйте все підряд онукам. Допомагайте їм доброю порадою.
В емоційному плані. Якщо у вашому шлюбі виникли серйозні проблеми, не йдіть до батьків. Краще зробите, якщо підете порадитися з одним або своїм священиком. Залиште своїх батьків, живіть окремо.
Батьки, під час шлюбної церемонії зробіть так: Поцілуйте своїх дітей на прощання. Багато батьків скажуть в цей момент: «Ні, ми не хочемо розлучатися з тобою, ти наш син, ти наша улюблена дочка». Батьки, Бог дарував вам дітей на певний час, аж до того моменту, коли ми штовхни їх вилетіти з гнізда. Час водійства пройшло!
А бути бабусею чи дідусем – це інша історія
Молоді, пам’ятайте – ви нова родина! Ви більше не у владі батьків ..
Але що, якщо, намагаючись догодити батькам, ваш супутник життя, як вам здається, нехтує вами?
Можливе рішення. Намагайтеся дивитися на ситуацію неупереджено. Чи дійсно ваш супутник життя занадто прив’язаний до своїх батьків? Або ж просто у вашій родині стосунки були не настільки теплими? Може бути ви ревнуєте його до батьків? (Притчі 14,30; 1 Коринтян 13,4; Галатів 5,26).
Щоб відповісти на ці питання, необхідно провести чесну самоперевірку. І зробити це вкрай важливо, адже якщо батьки стають предметом постійних розбіжностей між чоловіком і дружиною, то проблема насправді корениться у відносинах між подружжям, а не у відносинах з батьками.
Найчастіше проблеми виникають через те, що думки чоловіка і дружини на одне і те ж питання розходяться. Спробуйте поглянути на все очима вашого чоловіка (Филип’ян 2,4, 4,5).
Ось що розповів Юрій з Одеси: «Моя дружина виросла в неблагополучній сім’ї, тому я намагався звести до мінімуму спілкування з її батьками. Зрештою я взагалі став уникати їх. Це тривало кілька років, і створило труднощі в нашій сім’ї: дружина і раніше хотіла спілкуватися з ними, особливо з мамою ».
З часом Юрій зробив деякі зміни. Він ділиться: «Я розумів, що, якщо дружина буде проводити занадто багато часу зі своїми батьками, це погано вплине на її емоційний стан. Однак уникати цих відношенні теж не вихід. Тому я постарався налагодити з її батьками хороші відносини ».
Ось ще один пастирський рада:
Нехай кожен з вас напише на листку паперу, в чому, по-вашому, полягає головна проблема у взаєминах з батьками. Почніть словами «Мені здається». Обміняйтеся листками. Спробуйте краще зрозуміти, що турбує кожного з вас. Прагніть вирішити виниклі труднощі в дусі взаімопаніманія і співпраці. Запитайте себе також:
Які гарні якості є у батьків мого супутника життя?
Яким чином я можу шанувати своїх батьків, не нехтуючи своїм супутником життя?

ДРУГА ПРОБЛЕМА. Батьки постійно втручаються у ваше сімейне життя і нав’язують свою думку. Так було у випадку Нелі з Житомира. Вона розповідає: «Перші сім років після весілля ми жили разом з батьками чоловіка. Вони постійно висловлювали своє невдоволення: то ми не так виховуємо дітей, то я не так прибираю або готую. Я намагалася поговорити про це з чоловіком і зі свекрухою, але ставало тільки гірше ».
Одружившись, ви більше не перебуваєте під владою батьків. Згідно Біблії, «кожному чоловікові голова – Христос, жінці голова – чоловік», тобто її чоловік (1 Коринтян 11,3). Проте, як згадувалося раніше, чоловік і дружина повинні шанувати своїх батьків. У Притчах 23,22 говориться: «Слухай свого батька, який дав тобі життя, і не зневажай своєї матері лише тому, що вона постаріла».
Але що, якщо ваші батьки або батьки вашого чоловіка переходять усі розумні межі, нав’язуючи вам свою думку?
Постарайтеся зрозуміти, чому батьки вторгаються у ваше життя. Іноді батькам просто потрібно завірення, що їх як і раніше люблять. Цілком імовірно, що вони втручаються у ваше життя ненавмисно. Якщо це так, вам допоможе біблійний пораду: «Будьте терпимі один до одного і великодушно прощаючи один одному, якщо у когось є причина скаржитися на іншого. Як Господь великодушно простив вас, так прощайте і ви »(Колосян 3,13).
Але як бути, якщо через батьків дуже часто виникають розбіжності між вами і вашим супутником життя?
Багато подружніх пар встановили певні рамки у відносинах з батьками. Немає необхідності ставити батьків до відома про ваше рішення. Найчастіше достатньо своєю поведінкою показати, що думка чоловіка або дружини має для вас першорядне значення. Коли батьки висловлюють свою думку з якого-небудь питання, не поспішайте погоджуватися з ними. Пам’ятайте, що у вас своя сім’я. Спочатку краще дізнатися, що з цього приводу думає ваш супутник життя.
Обговоріть, які дії батьків стають причиною розбіжностей між вами. Напишіть на листку паперу, які обмеження у спілкуванні з батьками ви можете встановити, не забуваючи при цьому про повелении шанувати батька і матір.
Багатьох розбіжностей з батьками можна уникнути, якщо постаратися зрозуміти, які спонукання стоять за їх вчинками. Також важливо не допускати, щоб розбіжності з ними переростали у сварки між подружжям. Таня з Дніпропетровська розповідає: «Часом розмови про наших батьків викликали бурю емоцій. Було видно, що, обговорюючи їх недоліки, ми лише ранимий один одного. З часом ми навчилися вирішувати проблеми, не зосереджуючись на недосконалості наших батьків. Так наші відносини з чоловіком стали набагато краще ».

Так благословить вас Господь!

джерело: Радіо Марія