Фінансова сторона подружжя. Сімейний бюджет.

Фінансова сторона подружжя. Сімейний бюджет.Гроші. Фінанси. Досить складна тема для обговорення. Часом табуйована, як і тема сексу. І точно спричиняє не менше сімейних конфліктів. Чому?

Самі по собі гроші, насправді, великого значення не мають. Є такий жарт: той, хто має п”ять мільйонів не обов”язково щасливіший за того… хто має два мільйони.

Але гроші мають символічне значення. І воно може бути різним: для когось гроші – це безпека, для когось – соціальний статус, для когось – доказ успіху, для когось – комфорт. Навіть в сім”ї для її членів гроші будуть мати різне символічне значення. Різною також буде прийнятна кількість грошей (так звана, зона комфорту). Найцікавіше те, що, зазвичай, людина має стільки грошей, скільки потребує, тобто на скільки є її внутрішній дозвіл. Часто буває так, що людина хоче багато грошей (наприклад, якусь певну суму), але коли просиш уявити цю певну суму в її гаманці, людині стає некомфортно і страшно. Тож закони всесвіту діють так, щоб людині не було так неприємно і їй дається стільки, скільки точно для неї прийнятно.

Є ще й інший закон, який теж визначає кількість грошей в нашому гаманці. Цей закон стосується вміння віддавати. Якщо людина вміє віддавати радісно і безкорисливо (гроші, час, свої знання і зусилля, речі), а не рахувати і шкодувати, то їй повертається сторицею. Адже Бог діє через нас, через наші руки і серця. Якщо ми віддаємо з радістю, допомагаємо іншим, чи пам”ятаємо про десятину, а в Новому Завіті говориться і про більше: “коли чиниш милостиню, хай ліва рука не знає, що робить права” (Мт. 6.3:4), то Отець “віддасть нам явно”. Бог дає тим, хто віддає іншим, через щедрих проливається у світ достаток.

Тому – один з найголовніших законів матеріального достатку: хочеш мати гроші – почни їх віддавати тим, хто потребує, хочеш мати речі – почни їх віддавати тим, хто потребує, хочеш мати знання – почни їх віддавати тим, хто потребує. Звучить досить дивно: щоб отримати – треба спершу віддати? Саме так! І не говори, що нічого віддати. Кожна людина має щось, чим може поділитись з іншими, а Бог це вже благословить і примножить, як 5 хлібів і 2 риби (Мт 14,14-22)

Повернемося до сімейного бюджету. В сучасному світі гроші часто символізують забезпечення, що є функцією чоловіка в сім”ї. Тож логічно буде сказати, що зараз чоловік приносить додому не мамонта чи оленя з полювання, а гроші з роботи, і в такий спосіб забезпечує сім”ю. В такий спосіб самостверджується як мужчина. Не бачила ще жодного психологічно здорового чоловіка, який би не отримував задоволення від усвідомлення того, що саме він забезпечує сім”ю.

В сучасному світі прийнято, що і жінки працюють, тож також приносять гроші в сімейний бюджет. Не хочу сильно торкатися цієї теми – кожне подружжя вирішує саме, хто і як забезпечує сім”ю, саме розподіляє ролі і функції, права та обов”язки в сім”ї.

Напишу лише з власного професійного досвіду, що стосунки в сім”ях, де забезпечує чоловік, є більш здоровими і міцними. Адже, виконуючи свою природну функцію захисту та забезпечення сім”ї, чоловік є більш впевнений в собі і більшого може досягнути. В той же час жінці легше довіритись сильному і впевненому в собі чоловіку, жінка вдячна чоловіку за його захист та забезпечення, вона щиро захоплюється ним, що є потребою кожного чоловіка. При цьому, жінка може працювати, якщо їй так подобається, але не в режимі заробляння грошей для забезпечення сім”ї, а для свого задоволення, розвитку та самореалізації. А зароблені гроші йдуть не в сімейний бюджет (тобто, чоловік на ці гроші не розраховує), а на її особисті потреби (як правило, подарунки собі і всім :).

Про сім”ї з іншими відносинами писати не буду, їх є безліч прикладів. Можу лише дати кілька порад стосовно відношення до грошей:

– важливо пропрацювати негативні установки щодо грошей (наприклад “чесним шляхом багато грошей не заробиш”, “гроші – зло”, “багатим бути страшно, бо злодії захочуть обікрасти” тощо)

– важливо віддавати без жалю, навіть коли платите за товари і послуги, потрібно тішитись, що таким чином допомагаєте виробнику жити достойно (а не шкодувати,що “все так дорого!”)

– важливо віддавати безкорисливо (доброчинність чи десятина – кожен визначає для себе сам)

– важливо розуміти, для чого і скільки грошей потрібно. Чітко поставлені цілі досягнути простіше.

– важливо мріяти і хотіти, важливо дати собі внутрішній дозвіл на свої мрії та бажання (а не “зарубувати їх на корню”)

– важливо вміти насолоджуватись, отримувати задоволення, тішитись і тим, що маєте , і тим, що отримуєте (особливо ця порада стосується жінок!)

– важливо довіряти Богу, світу, чоловіку, які подбають про вас та вашу сім”ю (це теж стосується жінок)

І нехай все у вашому подружжі буде добре!!!