Все, що робимо разом з дітьми – це виховання.

Все, що робимо разом з дітьми – це виховання.

Для того, щоб допомогти дитині на початкових етапах розвитку потрібно знати небагато речей, лише кілька, але дуже суттєвих. Перш за все, – цілковито все, що ви робите разом з вашою дитиною, є вихованням. Кожна зустріч з дитиною – це виховний момент, нагода для того, щоб відкривати її дорогоцінні таланти. Насправді, дуже велика частина виховання, знань та ідей передається дитині в її наймолодші роки.
Виховання відбувається за допомогою повсякденних завдань що їх батьки виконують піклуючись про дитину: годування, купання, прогулянки на сонці, – це всього лиш кілька прикладів. Саме через ці звичайні, щоденні події ви сприяєте внутрішньому розвитку дитини, хоча цей внутрішній ріст не можливо побачити так, як бачимо фізичний ріст дитини. Кожен із батьків є педагогом в тому сенсі, що допомагає дитині розвивати свій багатий потенціал і також будувати фундамент для майбутнього розвитку.
Зупинімся на мить і подумаймо про те, що в цьому процесі ми допомагаємо і собі розвинути свій власний внутрішній скарб, “таланти” про які говорить Євангельська притча. У кожної дитини велика місія: вирости і стати повністю реалізованою людиною. Ця місія стати повністю людиною є також і для кожного з нас, триває протягом всього нашого життя. В процесі догляду за дитиною та створення основи для її фізичного, інтелектуального, душевного і духовного життя, нам теж пропонується можливість щоб розвинути наш власний потенціал. Коли ми поруч з дитиною, – якщо розуміємо, що маємо шанс і для свого розвитку, згідно із Христовими словами, то виявимо, що наші відносини не тільки їй допомагають, але і нам допомагають розвиватися і знаходити найдорожче, що є в нашій душі – Царство Небесне…
То ж «коли не станете як діти, не увійдете в Царство Небесне…» (пор.Мт18:3)

Софія Кавалетті, Джіана Монтанаро «Добрий пастир і дитина»