ДІТЯМ НЕ ВИСТАЧАЄ УВАГИ

ДІТЯМ НЕ ВИСТАЧАЄ УВАГИ

У 99 випадках зі 100 причиною непocлуху, нерозуміння, істерик та інших складнощів у відносинах між батьками і дітьми, є не дитина, а батьки.
Якщо дитина вас не слухається, причина в вас, а не в дитині. Вам потрібно розібратися саме у вашій поведінці, а тільки потім подумати, чим можна допомогти дитині.

Отже, найперша і головна причина – брак уваги. Як би банально це не звучало. Подумайте прямо зараз, як часто ви звертаєте увагу на свою дитину, якщо вона не кричить, не влаштовує істерики, повністю діє так, як хочете цього ви? Зазвичай на таких дітей мало звертають уваги. Дитина чимось зайнята, мама або тато займаються своїми справами. Це найпростіша ситуація, яка всіх влаштовує, перш за все батьків.
Сьогодні дуже важко приділяти дитині багато уваги і часу. Батьки зазвичай багато часу проводять на роботі. Тим не менш, не потрібно проводити 24 години на добу з дитиною для того, щоб вона отримала стільки уваги, скільки їй потрібно. Просто станьте для неї другом, людиною, яка любить її за будь-яких обставин, і щоб не сталося. Будьте тим, хто по-справжньому любить, цінує і підтримає в будь-якій ситуації.
Для дітей найважливіше і найцінніше – щоб їх любили. Рослини тягнуться до сонця для того, щоб жити. Також і наші діти, тягнуться до тих, хто щиро любить їх і цінує. Тому якщо ви не на словах, а на ділі покажете їм свою любов, відданість, теплоту і турботу, вони ніколи не зроблять вчинку, який може вас засмутити. А приймаючи важливе для них рішення, вони в першу чергу будуть радитися з вами, а не з друзями.
Багато хто вважає і вчить людей, які ще на стали батьками, що життя після появи в сім’ї дитини ніяк не змінюється. Це в корені невірно. З появою у вашому житті нового чоловічка змінюється все. Все, що раніше було на першому місці йде на другий план. Найближчі 15-18 років найважливішою турботою в вашому житті є діти.
Діти – це найбільша радість, але разом з тим, найбільша відповідальність. Діти – це те, що залишиться з вами назавжди. Друзі, робота, думки і переконання можуть приходити і йти, діти ж залишаються назавжди!
Найскладніше в вихованні та догляді за дітьми – відмовитися від деяких, а іноді багатьох занять, які були важливі для вас раніше. Поступово ви відмовитеся від усього того, що витрачає ваш час.
Багато подружніх пар, особливо ті, хто прожив довге спільне життя до появи на світ дитини, вважають, що можна поєднувати розваги, хобі, вести активний спосіб життя, як і раніше, і бути прекрасними батьками.
Це омана. Так, без дітей ви можете подорожувати, спілкуватися необмежений час з друзями, подругами, родичами, займатися улюбленим хобі та інше. Але коли з’являється дитина, настає якщо не кінець цього всього, то, тимчасове затишшя. Це абсолютно нормально і природно.
Насправді, з моменту народження дитини, ваше життя змінюється. Всі справи переходять на другий план. Перш за все, вам тепер потрібно займатися дитиною. Ви і тільки ви на 99% впливаєте на її характер, розвиток, почуття і емоції, в цілому на те, як складеться все її майбутнє життя.
Кожна дитина, і ваша – не виняток – потребує уваги. Це прописна істина, але небагато батьків це розуміють. А хтось просто забуває.
Увага з боку батьків – така ж потреба кожної дитини, як потреба в їжі і прогулянках на свіжому повітрі. Приділяйте дитині якомога більше уваги. Кожен день! Кожну вільну хвилину!

Як же дати стільки уваги, скільки потрібно дитині?
Звичайно, сама собою напрошується відповідь – збільшити кількість уваги. Легко сказати, але важко зробити! Та й як визначити цей рівень?
Ми всі працюємо, у нас багато справ, і у чоловіків і у жінок. Мільйони жінок у всьому світі щодня ходять на роботу, готують сніданок, обід і вечерю, перуть і прасують, прибирають. Знайдеться ще тисяча справ, які неодмінно потрібно зробити!

1. Заведіть звичку з сьогоднішнього дня приділити кожній своїй дитині 15-30 хвилин часу протягом найближчих 90 днів. Не просто включити мультфільм і піти на кухню, а прочитати казку, разом помалювати, зробити ліпку, разом приготувати їсти, вислухати дитину, розповісти про те, як пройшов ваш день. Сходіть в театр, кіно, на каток, в парк. Сходіть всією сім’єю! Ви самі не помітите, як ці 15 -30 хвилин кожного дня кардинально змінять ваше життя і ваші відносини з дитиною! Ви будете відчувати неймовірне щастя і гордість за те, що робите. Адже тільки 15% батьків приділяють 30 хвилин в день на спілкування зі своєю дитиною! Будьте краще за інших 75%!
Встаньте в один ряд з кращими батьками планети!

2. Плануйте свій день таким чином, щоб вистачало часу і на роботу і на сім’ю. Робіть кожен день спочатку справи, що відносяться до цих двох сфер вашого життя, а вже потім займайтеся іншим.

3. Найважливіше, що у вас є – ваші сім’я і дім. Проводьте якомога більше часу вдома зі своїми близькими. На роботі головне – якість, вдома – ще і кількість!

4. Завжди проводьте вільний час з користю. Наприклад, коли їдете з дитиною в машині, не включайте плеєр. Набагато важливіше поговорити з дитиною про її почуття, плани, події в її житті, ніж послухати улюблену пісню або новини по радіо.

5. Коли дитина хоче щось вам сказати, слухайте її уважно. Замість спроби слухати в підлогу, поверніться до неї, залиште всі свої справи і слухайте уважно! Не робіть вигляд, що слухаєте, а саме слухайте.

6. Завжди відпустка всією сім’єю. Багато хто хоче відпочити від близьких у відпустці. Так, є частка логіки в цьому. Але! Відпочивайте від всіх, тобто проводьте час наодинці з собою регулярно. Для цього зробіть правилом у вашій родині два рази в тиждень на 1-2 години звільняти чоловіка (дружину) від усіх турбот, і також поступайте самі. Проводьте два рази в тиждень час з собою і для себе. Погуляйте, сходіть з подругою в кафе, сходіть в басейн і т.д. А відпустку проводьте всією сім’єю. Звичайно, багато батьків хочуть відпочити від дітей і побути наодинці один з одним. Також робіть це регулярно і не прив’язуйте це до відпустки.

Отже, найпоширеніша причина поганої поведінки – це боротьба за увагу батьків. Як тільки дитина починає себе погано вести, батьки відразу ж відволікаються від своїх важливих і потрібних справ і кидаються виховувати дитятко. Якщо дитина не отримує потрібної кількості уваги, єдиним способом заслужити це увагу вона бачить в непослуху.
Дитина потребує вашої уваги також сильно, як їжу або сон. Це нормальна потреба, яка просто необхідна їй для нормального росту і розвитку.