Дитячі переживання супроводжують нас усе життя…

Дитячі переживання супроводжують нас усе життя...

Дитинство впливає на нас набагато сильніше, ніж здається. Витоки того, як ми поводимося в дорослому житті, найчастіше криються саме в нашому дитинстві. Якщо сьогодні ви страждаєте від ожиріння або подорослішавши, стали дуже потайною людиною, то озирнувшись назад, можна знайти відповіді на всі питання.

1. Якщо ваші батьки не дозволяли вам приймати самостійних рішень, то ставши дорослими, ви станете людиною, яка знаходиться в патологічної залежності від партнера
Коли ви станете старші, ви почнете шукати такі відносини, в яких вся влада і весь контроль будуть зосереджені в руках вашого партнера.

2. Якщо ваші батьки постійно вас контролювали, ви можете стати дуже впертим дорослим.
Упертість – це захисний механізм, який виробляється у дітей, щоб вони могли протистояти волі батьків, які прагнуть постійно їх контролювати. Підростаючи, діти зазвичай не втрачають цю рису.

3. Якщо ви занадто багато дивилися телевізор, то у вас можуть бути придушені навички спілкування.
Телебачення здатне послабити зв’язок між батьками і дитиною. Навіть коли батьки і діти дивилися одну і ту ж передачу, коментарі батьків були абсолютно не пов’язані з тим, що говорили їхні діти. А так як саме спілкування з батьками формує первинні соціальні навички дитини, таке непродуктивне спілкування не дає цим навичкам нормально формуватися.

4. Якщо ваші батьки зловживали алкоголем, ви, ймовірно, дуже серйозний дорослий
Якщо ви росли і були свідком того, як ваші батьки зловживають алкоголем або наркотиками, то швидше за все ви поступово стали «батьком» для мами і тата.
Так як ви, по суті, пропустили все своє дитинство, то стали неймовірно серйозним і можете відчувати труднощі з тим, щоб гарненько повеселитися. А ще ви занадто відповідальні.

5. Якщо в дитинстві з вами жорстоко поводилися, ви часто страждаєте від депресії
У Королівському коледжі Лондона досліджували 26 000 чоловік, і з’ясували, що у людей, в дитинстві піддавалися різним формам жорстокого поводження, депресія трапляється вдвічі частіше середнього показника. Причин, що викликають це явище, кілька: брак спілкування між матір’ю і дитиною, зайва жорстка дисципліна в сім’ї, жорстокість, що породжує страх.

о.Тихон Сергій Кульбака