5 СЕКРЕТІВ успішного виховання дитини.

5 СЕКРЕТІВ успішного виховання дитини.

У епоху технологічних досягнень ми із здивуванням виявили, що виховання дітей небагато відрізняється від того часу, коли світ ще не знав про існування айфонів, комп’ютерів, інтернету і інших дивовижних гаджетів, що цілком поглинають нас. Діти грали на вулиці у футбол, грали у “війну”, грали в настільні ігри, а не ганялися за покемонами на моніторі комп’ютера. Ігри продовжувалися до тої пори, поки не запалювалися вечірні вогні, і діти розуміли, що прийшов час повертатися додому. Всі ми виховуємо дітей по-різному, але не так, як це робилося 20 або ж 30 років назад. Можливо, прийшов час, щоб повернутися до витоків.

Цей новий світ, в якому діти з народження одержують сучасні пристрої для розваги. Так чого ж нам не вистачає? Фахівці з питання психології Гарвардського університету старанно вивчають питання, пов’язані з гармонійним розвитком дитини незалежно від середовища існування.

В результаті, в своїх пошуків вони дійшли висновку про існування деяких простих елементів.

Представлено 5 секретів успішного виховання дитини:

1. Проводьте більше часу з дитиною

Це досить проста порада. Проте, слід враховувати складнощі сучасного життя, коли людина постійно перебуває в режимі 24/7 під впливом технологій, робочого процесу і інше. Справа не тільки в соціальних мережах, електронних листах і повній готовності відповісти на телефонний дзвінок. Річ у тому, що все це більшою мірою заважає відносинам, в яких ми самостійно себе виключаємо. Погодитеся, що набагато простіше дати дитині іграшку або якийсь гаджет, займаючи і перемикаючи його увагу.

Проводити вільний час разом з дитиною – значить, відкласти на якийсь час всі свої справи, читати улюблену книгу, грати у футбол, влаштовувати походи в гори або просто грати в старомодні і всіма забуті настільні ігри. Все це може означати тільки одне: Ви контактуєте з дитиною особисто. Такі речі діти запам’ятовують назавжди. Вони можуть забути те, що Ви їм купили. Головне для дитини – це провести час з близькою людиною.

2. Розмовляйте з дітьми

Ось одна з думок все тих же психологів з Гарварду: «Якщо врахувати той факт, що велика частина батьків і педагогів говорять про вищий пріоритетний напрям відносно турботи об дитину, то на практиці все виглядає інакше».

Не пошкодуйте згаяного часу, щоб постаратися зрозуміти, що ж таке відбувається в житті Вашої дитини. Не зайвим буде поговорити про це з його вчителями, тренером і іншими людьми з його кола спілкування. Потім слід перевірити чи з’явилися які-небудь зміни в його поведінці. Ваша допомога допоможе йому стать упевненішим в собі, прийде усвідомлення того, що з Вами він може обговорити питання, що хвилюють його. Хай дитина почує про те, що саме вона є вищим пріоритетом Вашого власного життя. Погодитеся, що купувати необхідні речі, годувати – все це недостатньо. Дітям як нікому іншому потрібні підтвердження у вигляді слів і вчинків. Спробуйте запросити дитину до себе і попросити поділитися історіями з його життя. Хай це будуть домашні завдання, шкільні історії, нові друзі і т.д.

3. Покажіть дитині як можна вирішити проблему, при цьому не акцентуючи увагу на результат

Найбільшим Вашим подарунком дитині може стати здібність до аналізу і готовності вирішувати проблеми самостійно. У такому разі надайте їй можливість зробити або ухвалити власне рішення. Вирішувати проблеми за дитину у жодному випадку не можна. Правильніше піднести йому шанс по вивченню життя шляхом особистого досвіду. Не менш важливе значення має успіх, а надаючи свободу вибору, Ви даруєте йому усвідомлення що відбувається.

Для Вас важливо, щоб дитина виросла справжньою людиною. На даному етапі слід дозволити йому приходити до Вас і розповідати про свої проблеми, радитися в пошуку кращого варіанту. Безумовно, важко спостерігати осторонь, коли твоя дитина здійснює помилки. Але, все це частина одного цілого на шляху до гуманістичного розвитку. Кожен батько хоче, щоб дитина була щаслива від того, що зробив він сам, а не через бажання зробити приємне своїм рідним.

Рік Вейсбурд (Rick Weissbourd) – людина, яка займалася проведення досліджень, говорить: «Ми дуже зосереджені на щасті дитини. Тому мене зовсім не здивував той факт, що категорія щастя у вказаному списку людських цінностей займала перше місце. Але, у свою чергу, дивує те, як високо дітьми оцінюється показник успіху. Можливо, ми самі підштовхуємо їх до єдиної думки про успішність. Такий акцент на шляху досягнення поставленої мети може цілком мати негативні результати. Моя стурбованість викликана тим, що все це робить дітей менш щасливими».

4. Говоріть дитині слова подяки

Згідно думки дослідників ті люди, в чиї повсякденні звички входить особливість до частого вживання слів подяки, найімовірніше, частіше за інших здатні прийти на допомогу при такій необхідності, вони також щедрі, здатні проявити співчуття і великодушність і, звичайно, щасливі і здорові. Батькам рекомендується спершу встановити для дітей певне коло обов’язків, а вже після дякувати їм за виконані результати і досягнення. Навчите дітей бачити в похвалі особливий дар. Кожного разу, коли дитиною буде виконана робота, не забудьте подякувати за неї. Спостереження психологів Гарвардського університету доводять, що, як правило, батьки хвалять дітей за прояви доброти.

Окрім основних батьківських обов’язків, ми повинні навчити дитину проявляти чуйність і співчуття по відношенню до інших. Діти швидше вчаться на прикладі. Запропонуєте сходити в притулок для бездомних, тим самим показуючи, що існують люди і іншого соціального статусу. Дозволите їм усвідомити, що є в їх власному житті. Будьте відкритими у відносинах. Виражайте подяку за невелику виконану ними роботу, що не відноситься до навчання в школі або роботі. Допомагаючи іншим, Ви надаєте шанс стати дивовижним, позбавитися забобонів і т.д. Все починається удома.

5. Навчіть дитину бачити ширше

І знову повернемося до вислову слів подяки. Дозволите дитині вивчати мир з позиції співчуття. Згідно думки учених, велика частина дітей здатна проявляти співпереживання і турботу в невеликому колі рідних і близьких.

Дуже важливо навчити дитину бути хорошим слухачем, уміти спілкуватися без використання сучасних технологій, проявляти чуйність поза сімейним колом і не висловлювати критику в адресу людей інших національностей. Всі ми знаходимося в самому центрі еволюційного розвитку людини. Новому поколінню випав шанс внести зміни в кращу сторону. Відвертість дитини до інших культур робить його доброю, людиною, що любить і щасливим.

Тільки батьки несуть повну відповідальність за виховний процес людських душ. Запропонуйте свою допомогу для того, щоб правильно зорієнтуватися в цьому світі. Основу всьому складе співчуття, відчуття доброти і любов.

«Виховати дбайливу, поважну, що знає етичні норми в поведінці дитину завжди було важкою роботою. Але, немає праці важливішого або зрештою кориснішого».