10 хитрощів, які допоможуть навчити дитину

Малюкам надзвичайно цікаво пізнавати світ і опановувати нові навички. Щоб інтерес до знань у дитини не згасав, ми, батьки, маємо бути не тільки наполегливими, а й творчими та кмітливими. Ми зібрали досвід такої батьківської творчості — сподіваємось, він стане вам у пригоді.

Кольори

Візьміть кольоровий картон і виріжте квадратики (8х8 см). Дерев’яні прищіпки пофарбуйте гуашшю в ті ж кольори, що й картон. Тепер просто покажіть вашому малюкові, як співвідносити колір прищіпки з кольором квадратів.

Зав’язування шнурків

Візьміть аркуш цупкого картону і намалюйте на ньому черевички або туфельки. Проріжте на намальованому взутті дірочки і протягніть у них шнурівки: «зашнуруйте» взуття. Ця проста забавка значно полегшує дитині опанування процесу зав’язуванні шнурків.

Сонячна система

Перетворіть шматочки фруктів у планети й розташуйте їх так, як у Сонячній системі. Ласуючи так раз у раз, дитина швидко й легко запам’ятає порядок розташування планет.

Міні-буквар

Щоб малюк швидше вивчив абетку, зробіть кумедний міні-буквар, який завжди буде у нього під рукою. Візьміть 2 великі ґудзики — це буде обкладинка книжки. З паперу виріжте ланцюжок з кружечків розміром, як ці ґудзики. На кружечках напишіть літери алфавіту. Складіть ланцюжок гармошкою і приклейте його кінці до ґудзиків — буквар готовий!

Математика на кубиках Lego

За допомогою дитячого конструктора можна наочно пояснити дитині основні математичні поняття та дії: наприклад, що таке частина і ціле, що таке дріб.

Відтінки

З кольорового скла можна зробити лінзу для заломлення світла. Так можна вивчити не тільки основні кольори, а й їхні відтінки.

Хімічний дослід

Візьміть 2 кульки, свічку, сірники та воду. Надуйте кульку і потримайте її над запаленою свічкою, щоб продемонструвати дітям, що від вогню кулька втрісне. Потім у другу кульку налийте простої води з-під крана, зав’яжіть її і знов піднесіть до свічки. Виявиться, що з водою кулька спокійно витримує полум’я свічки. Поясніть дитині, що вода, яка знаходиться в кульці, поглинає тепло, яке виділяється свічкою. Тому кулька не не загориться, а отже й не лопне.

Математичні вимірювання маси

Завдяки наочному прикладу дитина швидше запам’ятає одиниці виміру маси. Візьміть пакетики, напишіть на них масу (кілограм, фунт і т. і.) і покладіть туди рис. Попросіть дитину порівняти пакетики з рисом.

Як навчити дитину малювати за допомогою цифр

Щоб пробудити в дитини інтерес до математики та творчості водночас — запропонуйте їй малювати за допомогою цифр, доповнюючи їх різними лініями. Це досить легко й захопливо. І навіть найменші впораються з цим завданням.

Розклад дня

Візуальні підказки на годиннику — про те, що і в який час потрібно робити, – допоможуть малятам самостійно стежити за розпорядком дня.

http://abetka.ukrlife.org/g_help.html