Вплив співу на розвиток дитини

Вплив співу на розвиток дитини
Мають рацію ті, хто стверджує, що спів робить дітей здатними до музики. І дуже помиляються ті, хто вважає, що функції співу на цьому закінчуються. Багато дослідників, учених, учителів і вихователів підкреслюють особливе значення співу в розвитку людини. Так, саме людини, не тільки маленької дитини, а й дорослих людей теж. Тому в даній статті наводяться різні сфери життя, на які впливає долучення до вокального мистецтва.

Вплив співу можна розділити на прямий і непрямий

До прямого впливу належать ті ефекти, які відображаються в тілі або психіці людини безпосередньо під впливом співу. До непрямого (опосередкованого) ми відносимо ті, які виникають під впливом настрою, що виникає в результаті голосових вправ.

Іншою диференціацією, що витікає зі сказаного вище, є вплив на фізичний розвиток і вплив на психоемоційний стан людини.

Цікаво відзначити той факт, що спів одночасно діє на різні сторони нашої особистості й незалежно від віку сприяє виробленню енергії, що є рушійною силою емоційного та психофізичного розвитку. А значить, спів гармонійно й усебічно впливає на розвиток людини в цілому.

Вплив співу на фізичний розвиток дитини

Під впливом співу розвиваються й зміцнюються дихальна, серцево-судинна, травна й нервова системи, що в подальшому позитивно позначається на підтримці життєвих функцій, зокрема пов’язаних з мускулатурою тіла.
Діти зазвичай природним чином поєднують спів з певним рухом тіла, підкреслюючи ритм пісні. Така природна схильність, у разі правильного використання мудрими батьками або вихователями, веде до вдосконалення тіла й формування правильної постави.
Підвищення уваги до якості звуку під час співу запобігає хворобам гортані й виникненню вузликів голосових зв’язок, які можуть з’явитись під час крику.

Вплив співу на розвиток мови

Вплив співу на розвиток мови заслуговує окремої уваги, оскільки цей вплив просто величезний. Перш за все, коли співають дорослі, вони демонструють дитині прекрасну форму спілкування, яка настільки приваблива, що спонукає малят до власних спроб заспівати що-небудь. Крім того, спів у чудовій ігровій формі розширює їхній словниковий запас і вміння висловити думку. До того ж, сам ритм пісні здійснює стимулюючу дію на розвиток мови, спираючись на природні потреби дитини, пов’язані з фізіологічним ритмом організму, а також з тим ритмом, що був неймовірно близьким їй з самого початку життя – у лоні матері.
Також при цьому формується культура висловлювання власних думок і взаєморозуміння між людьми.

Вплив співу на психічну сферу

Спів має помітний вплив на виплеск емоцій, покращення настрою, виникнення почуття безпеки та сміливості у прояві себе. Діти, які співають, веселіше, спокійніше і сміливіше. Крім того, спів покращує увагу (концентрацію), пам’ять та уяву, одночасно формуючи потреби більш високого порядку, пов’язані з культурним рівнем людини.
Спів – це також відмінний засіб для зняття будь-якого психічного напруження, яке виникає також при страхах, тривозі та агресії.
Спів приносить емоційну розрядку і сприяє виходу накопичених емоцій як приємних, так і неприємних, завдяки чому дитині легше зберегти гармонію й душевну рівновагу. Звісно, нелегко вмовити «закипаючу гнівом» дитину приєднатись до спільного співу, але спробувати варто, тому що результати будуть незвичайними й несподіваними.
Особливо необхідно підкреслити виняткову роль колискових, які співаються разом з дитиною перед сном, вони розслабляють тіло, знімаючи напругу, полегшують наслідки різних відчуттів, сумарно накопичених протягом дня, і зміцнюють емоційний зв’язок дитини з батьками.

Але завдяки спільному співу можна покращити відносини не тільки з батьками. Той же ефект спостерігається й у групі дітей, які часто співають разом. У таких групах зазвичай менше сварок і бійок, безболісно проходить притирання характерів, діти плідніше співпрацюють в інших сферах, а їх настрій співзвучний настрою всієї групи.

http://childdevelop.com.ua