Як стати найкращим татом

Як стати найкращим татомВже навіть науково доведено, що роль батька у житті дитини не менш важлива, ніж матері. Пропонуємо кілька цікавих порад від «Розвитку дитини», як вибороти статус «Найкращий татусь» для свого маляти.

1. Любіть та поважайте матір своїх дітей. Перша запорука повноцінного розвитку та виховання малюка – взаємопідтримка і розуміння батьків. Якщо дитина бачить, що її матуся і татусь цінують один одного, вона більш виразно відчуває і свою цінність у родині. А ще повага в сім`ї вчить дитину поважати інших.

2. Проводьте час з дітьми. Діти дуже щирі, і для них вчинки значно важливіші, ніж слова. Намагайтесь виділити якомога більше часу, щоб провести його з малюком. Бо, якщо батьки завжди зайняті, то діти відчувають себе покинутими, другорядними, непотрібними. Як би ви не намагалися довести їм зворотнє.

3. Розмовляйте з дітьми. Часто тато у вирі щоденних справ втручається лише в ті ситуації, коли дитина зробила щось не так. Тоді батько, як і його голос, асоціюється лише із неприємностями. Так не має бути. На всіх етапах життя дитини є теми, які потрібно обговорювати з татом. І ці теми можуть стосуватися як і серйозних речей, так і щоденних дрібниць. Тому не уникайте розмов, а навпаки, будьте їх ініціатором. Зрештою, розмови з дитиною формують довіру в стосунках.

4. Дисципліна та любов. Дисципліна – одна із важливих умов виховання. Але не потрібно карати дитину за усі її промахи. І в жодному разі не підвищуйте на дитину голос. Встановіть межі, поясніть малюкові, що добре, а що – ні. Розкажіть, які наслідки можуть бути після її поганих вчинків, а що вона отримає за хорошу поведінку. Головне – робити все це в міру, з терпінням та любов`ю.

5. Батько – приклад. Можливо діти цього і не усвідомлюють, але батько є одним із головних провідників дитини у дорослий світ. Ще змалечку діти копіюють поведінку батьків. Тож ваше ставлення до світу та людей згодом проявиться і у вашій дитині. Доньки зрозуміють роль чоловіка в своєму житті та керуватимуться тими критеріями вибору партнера, які бачитимуть в своєму батькові. Поведінка та світогляд сина – теж відображення батьківського життя. Тому пам`ятайте: те, що ви робите зараз, формує наших дітей.

6. Учіть. Багато хто вважає, що навчати дітей повинен будь-хто, але не батько. Це не так. Не йдеться про те, аби татусь щодня вчив дитину читати чи розв`язувати складні математичні рівняння. Але батько може навчити малюка розрізняти добро і зло, хороше і погане, показати як використовувати той чи інший предмет у побуті тощо.

7. Їжте разом. Це ще один спосіб виділити кілька хвилин один для одного: щоб поділитися думками, запитати пораду, навчитися чогось. Зрештою, це гарний спосіб провести час разом.

8. Читайте дітям. Любов до читання – один із показників успішної людини. Тому читайте дитині змалечку, прищеплюйте вміння та бажання читати самостійно. Згодом це знання, яке дитина отримає з книг, стане їй в нагоді.

9. Проявляйте свою любов. Обійми, похвала, приємні слова зайвими не будуть. Це покаже вашій дитині, що її люблять і завжди готові допомогти.

10. Будьте завжди поруч. Діти швидко виростають. Але навіть у дорослому віці залишаються чиїмись дітьми, часто потребують поради, допомоги, підтримки. Тож будьте готові до того, що ваш син чи донька завжди потребуватимуть батьківського плеча і мудрої поради.

http://starylev.com.ua