10 фраз, які роблять з дитини закомплексованого дорослого

10 фраз, які роблять з дитини закомплексованого дорослого
Як змусити дитину стати відмінником? Звичайно ж, порівняти його з успішним однокласником. Як заспокоїти своє чадо, якщо у нього сталася істерика в громадському місці? Пообіцяти прочуханку ременем. Часто саме такими «геніальними» методами користуються батьки. А коли у них виростають забиті і непристосовані до життя діти, починають журитися про те, як же так вийшло. Проте навіть одна недбало кинута фраза може сильно подіяти на психіку маленької людини, тому спілкуючись зі своїм чадом, слід ретельно вибирати слова.

1. Я в твоєму віці вчилася на відмінно

З народження і до шести років мама і тато для дитини — це практично боги, які знають все. Вони формують ставлення малюка до світу і до себе особисто. Саме в цій фразі можна побачити конкуренцію батька з дитиною, він ніби каже своєму чаду: «Ти до мене ніколи не дістанеш! Як би ти не старався, я кращий за тебе ». Діти, які виросли з такою установкою, як правило, все життя доводять родині, що вони хороші. Звичайно, говорячи подібні речі, ви дійсно стимулюєте нарцисичну частина психіки дитини, що провокує його досягати певних цілей. Але біда в тому, що в результаті людина домагається чогось не для себе, а для мами з татом, щоб вони нарешті побачили, що він гідний їх. Виростаючи, такі діти ніколи не радіють своїм успіхам, радість приходить тільки в тому випадку, якщо батько визнає їх досягнення, але він навряд чи це зробить.

2. Ти моя курочка, мавпочка, поросятко

Як тільки не називають своїх дітей люблячі батьки. Все це призводить до знеособлення дитини, її як би немає, а є якась іграшка, з якою можна робити все, що душі завгодно. На початку свого життя ваш син або дочка будь-яке сказане слово будуть сприймати некритично, вони будуть довіряти вам. Скажіть дитині, що він дурень, замість «тобі потрібна допомога, давай я поясню», і дитина прийме це. Наведу приклад, коли мама у виховному пориві сказала синові, що він боягуз. У підсумку при знайомстві хлопчик представлявся так: «Мене звуть Ваня Іванов, я боягуз». Коли ви чуєте подібне — це має бути стимулом, щоб подумати над тим, як ви спілкуєтеся з власним чадом. Ім’я людини — це її презентація світу. У деяких сім’ях виходить, що воно засувається і придумується маса веселих назв для дитини, а даремно! Ім’я завжди має бути на першому плані, це те, як людина буде згодом відчувати себе в цьому світі, наскільки він буде цілісний. Якщо ви частіше називається доньку чи сина курочкою або чортиком, то ви як би відкушуєте від його імені (від його особистості) шматочки.

3. Подивися, у Каті п’ятірка за контрольну роботу, а у тебе — четвірка

Більшість батьків все роблять з кращих спонукань. У самих батьків у дитинстві, швидше за все, був такий досвід, і тоді вони кажуть: «Нічого страшного, мені теж так казали, я ж виріс, подивися, який я чудовий». Вони змогли «забути», як це боляче, коли мама або тато тебе відкидає і каже при цьому: «А Катя краще, ніж ти». Це дуже болючий досвід, який часто діти переносять в своє доросле життя. Цю Катю вони потім починають ненавидіти. Дитині завжди неприємно, коли його порівнюють з ким-небудь іншим, з однокласником, братом чи сестрою. Такі, вже дорослі люди завжди продовжують порівнювати себе з іншими і завжди не в свою користь.

4. Раз ти так себе ведеш, я тебе не люблю

Або, я можу любити тебе, тільки коли ти чемний. Після цієї фрази дитина починає намагатися з усіх сил бути правильним, він відсуває всі свої потреби і бажання, «вирощує» в собі якусь антену, яка вгадує бажання і очікування батьків. У підсумку дитини не існує. У дорослому житті він намагається весь час догодити, живе з установкою: «Я хочу, щоб мене любили, а для цього я повинен догоджати. У мене не буде своїх бажань, зате будуть бажання інших людей ».

5. Не позор мене

Іншими словами, батько каже: «Ти мій позор». Діти, які часто чують подібну фразу, дуже хочуть, щоб всі побачили, які вони насправді, при цьому, якщо вони отримують чиюсь увагу, то не знають, що з нею робити. Вони ховаються, закриваються, втрачаються. У такої дитини начебто немає вибору, він може бути тільки чиєюсь ганьбою. Говорячи щось подібне, ви травмуєте власного малюка.

6. Ти як твій батько (мати)

Безумовно, ця фраза ілюструє ставлення тата з мамою, їх невдоволення своїм спільним життям, яке вони зганяють на дитині. Тобто подружжя прямо не з’ясовують стосунки, але через своє чадо говорять один одному якісь гидоти. І всі ці гидоти залишаються в дитині. Якщо мама каже: «Ти такий же впертий, як твій папаша». Виходить, що тато — погана людина, з яким неможливо домовитися. А тепер подумаємо, чи захоче хлопчик бути таким чоловіком, адже він впертий і нехороший? Коли ми проектуємо свої погані відносини на дітей, то їм доводиться жити з цим. З іншого боку, в цій фразі він може почути підтекст, що «з дівчатками краще, ніж з хлопчиками». Батьки використовують цю маніпуляцію, якщо є боротьба за дитину і йому треба вибрати сторону або тата, або мами.

7. Не доїш кашу — будеш слабким і дурним

У мене була знайома дівчина, якій з дитинства говорили: «Якщо ти не доїси хлібець, то він буде бігати за тобою всю ніч». Як би смішно це не звучало, але вона страшенно боялася хліба. Батьки досягли зворотного ефекту. Подібні фрази — це теж чистої води маніпуляції. Дуже часто їх використовують бабусі й дідусі, які стикалися з голодом в дитячі роки. Далі вони передаються з покоління в покоління непомітно для нас. У дитини подібний вираз може розвивати страхи або дуже важкі стосунки з їжею, її культ, зайва вага і т. Д.

8. Будеш себе погано вести, ми тебе віддамо (БАБАЙКОВІ)

Це дуже конкретне послання, в якому говориться, що дитина цінний, тільки якщо він зручний своїм батькам. Батько транслює своєму чаду: «Не будь собою, ти повинен бути таким, яким ти нас влаштовуєш». Виростаючи, такі діти не знають, чого вони хочуть, і намагаються догодити всім і кожному.

9. Вдома получиш!

Це про те, що батько має право зробити з дитиною все, що завгодно, не звертаючись до його почуттів. В одну секунду мама або тато перетворюються на батька-наглядача, який карає або прощає. У дітей, часто чують подібний вираз на свою адресу, непросто складаються стосунки з начальством, оскільки батьківська фігура як би склеюється з фігурою начальника, і людина починає боятися шефа і при цьому хоче йому догодити, щоб не бути покараним. Але, як правило, керівництво відчуває подібне ставлення і у відповідь починає «гнобити» такого підлеглого.

10. Іди, щоб я тебе не бачила і не чула

Перекладаю: «Ти зіпсував мені життя, зникни! Тебе не повинно бути ». І згодом такі діти живуть з почуттям глибокої провини перед батьком, за те що він (дитина) заважав жити батькові щасливо. Треба бути обережними з подібними висловлюваннями, оскільки людина може нести їх вантаж все життя. Взагалі, перш ніж щось сказати своїй дитині, потрібно добре подумати. Багато дорослих не чують, що вони говорять, їм було б корисно хоча б інколи почути себе з боку. Зараз існує багато гаджетів, запишіть свою промову і уважно вивчіть, як ви звертаєтеся до свого чада, які слова йому говорите. Запевняю, ви зробите масу відкриттів і, можливо, не найприємніших.

http://rozdumy.net