Розвиваючі ігри для діток

Розвиваючі ігри для дітокРозвиваючі ігри для діток
від сімейного та дитячого психолога Ольги Колеснікової.

Маленькі лікарі smile

Це заняття на знайомство з професією лікаря. Дітки на моїх розвиваючих заняттях вчилися бути окулістами, педіатрами, ветеринарами, медсестрами… Щоб дітки полюбили цю професію і не боялись лікарів:) А скільки нових слів ми вивчили, зробили вправ, корисних для наших пальчиків і ручок, зробили цікавих «поробок» своїми руками і навіть англійською запам’ятали декілька медичних слівJ
Ми були на віртуальній екскурсії у дитячій поліклініці (відеопрезентація), дивились історію про доброго лікаря Айболіта і були його помічниками. Дітям найбільше сподобалось бути ветеринарамиJ. Вони з такою увагою і любов’ю міряли температуру тваринкам, накладали пов’язки, робили щеплення…

Дещо настророжено поводили себе у кабінеті педіатра. У більшості вже є серйозний досвід спілкування з ними і не завжди позитивний. Але коли педіатр добрий і навіть вітамінки здоров’я дає – то дітки дозволяють себе і послухати, і температуру зміряти, і зважити. Сподіваюсь, після занять вони будуть спокійніше поводити себе у подібних реальних ситуаціях. Також сподобалось бути окулістамиJ
Я вдома вже відчула позитивний результат від цих тематичних занять. Моя донечка Веронічка після занять, тепер любить міряти температуру, а до цього(їй 1.11міс) не погоджувалась ніяк. Ми це робили лише під час сну.

Під час занять ми робили поробки («поделки»):
· Шапочку медсестри;
· Дзеркало окуліста;
· Термометр.

P.S: Якщо колеги -психологи з раннього розвитку зацікавляться цією тематикою, можу більш детально поділитись матеріалами із занять.

Веселі кухарі smile

Це розвиваюче заняття для діток віком 1.5 – 3 роки. Воно покликане познайомити малят з професією кухаря, підвищити їхній інтерес до процесу приготування їжі, розвинути їхню фантазію та розширити знання про навколишній світ. А ще ми вчили нові кулінарні слова українською та англійською, розвивали дрібну моторику, займались бебі-спортом, розвивали логіку, мислення, мовлення…
А який кухар без іменного ковпака?! Мами разом з дітками зробили чудові капелюшкиJ Ми гралися у пальчикові ігри, що стосуються теми кухарів і приготування їжі: «Печу, печу хлібчик!», «Ой ду-ду, Ой ду-ду, варю кашку круту», «Сорока -ворона», «Ми капусту січемо-січемо», «Я печу, печу млинці», «Ладки-ладки» тощо.
Кілька текстів я наведу, бо діти їх дуже люблятьJ:

Я печу, печу млинці (2р)
(рухи, ніби формуємо млинці -прикладаємо долоньку до долоньки і перевертаємо)
Напечу – багато!
(вертикально розводимо ручки вверхі вниз, ніби показуючи стіс напечених млинців)
Пригощу маму і тата.
(Протягуємо ручки вперед і потім до ротика, ніби показуєчи, як їмо).

Ладки-ладки,(2р)
Пекла мама оладки,
Маслом поливала,
Дитинці давала.
(Запропонуйте дитині потерти долоньки в такт ваших слів або ваш варіант

Можна запропонувати погратися у рухливу гру : «Варимо борщ і компот ».
У великій корзині разом знаходяться справжні чи іграшкові овочі і фрукти. Діти розділяють овочі на борщ, фрукти на компот. А щоб покласти у потрібну кастрюльку – треба подолати нелегкий шлях з городу на кухню( це можуть бути різні перепони – похила дошка, килимок з камінчиками та інші тренажери ).
Також за методикою Домана ми вивчали столові предмети, якими користуються кухарі. Слова українською та англійською мовами.

Можна запропонувати по методиці Монтесорі вправи на пересипання, переливання, миття посуду, прибирання кухні тощо. Рахуємо всі смаколики, ходимо у дитяче кафе та багато іншого.
Найбільше з усіх завдань дітям сподобалося робити смачні композиції зі справжніх фруктів. Маленькі іграшкові ножики, маленькі дощечки, ковпаки, фартушки … Можна починати роботуJ І головне, що потім можна все з’їсти. Ми робили солодкі «закуски» (різні фрукти нанизували на дерев’яні шпажки) і композицію «Сонечко» ( кружальце апельсину, промінчики з дольок мандаринки, очка і носик з калини, ротик з винограду).

Ольга Колеснікова-Чмель