Чому діти крадуть гроші? Що робити?

Чому діти крадуть гроші? Що робити?Коли батьки викривають свою дитину в крадіжці їм важко зберегти спокій. Вони проявляють надмірну заклопотаність цією проблемою і часто пов’язують злодійство дітей зі своїми особистими недоліками і упущеннями. Або навпаки сприймають це як свідчення аморальної поведінки. Вони вважають, що така дитина є ганьбить сім’ю і уявляють його майбутнє виключно кримінальним. Хоча насправді в більшості випадків все не так страшно. В таких ситуаціях батькам потрібно спокійно подумати про цілі, які могла переслідувати дитина.

Умовно можна виділити три причини дитячого злодійства:

1. Сильне бажання володіти сподобалася річчю, всупереч голосу совісті.
Такі крадіжки найчастіше не мають наслідків і звичайно не повторюються. Вони мають деякі особливості.
По-перше, вік дитини – це може бути як дошкільник, так і підліток.

По-друге, дитина розуміє, що робить не дуже хороший вчинок, але не може встояти перед спокусою.

По-третє, дитина усвідомлює, що завдає шкоди іншому, але знаходить різні виправдання своєму вчинку.

2. Серйозна психологічна незадоволеність дитини.

Найчастіше такі крадіжки скоюють підлітки або молодші школярі, хоча витоки такої поведінки можуть перебувати в ранньому дитинстві. Як правило, дитина в дитинстві вже здійснював крадіжку, але на це або не звернули уваги або вирішили проблему по-сімейному. А коли в підлітковому віці злодійство починає виходити за межі родини ситуація виходить з під контролю, тоді батьки звертаються за психологічною допомогою. І з’ясовується що крадіжка – це реакція дитини на травмуючі його обставини життя. Це може бути, як безпосередньо сама психологічна травма (наприклад, розлучення батьків), так і емоційна холодність між членами сім’ї. Діти в таких сім’ях не відчувають, що їх люблять, чекають емоційного визнання та підтримки від близьких.

3. Недолік розвитку моральних уявлень волі, спроба самоствердження, що теж є свідченням неблагополуччя дитини.

Вкравши гроші, дитина намагається завоювати прихильність будь-кого, купляючи різні частування або красиві речі. Таким чином, діти хочуть звернути на себе увагу батьків, друзів, однокласників, а причиною так само є батьківська холодність

Перераховані причини є факторами ризику для появи дитячого злодійства і щоб цього уникнути, батькам важливо відразу звертати увагу на дрібні пропажі. Знати де і яка сума грошей знаходиться. Важливо, щоб дитина знала, що гроші заробляються працею. І звичайно ж пам’ятати, що любов і розуміння просто необхідні вашій дитині і навіть якщо ви сильно зайняті, виділіть час на спілкування з власною дитиною.