Шість секретів для батьків, як зацікавити дитину навчанням

Шість секретів для батьків, як зацікавити дитину навчанням
Ви ніколи не замислювались, чому деяким вчителям так легко вдається знайти спільну мову з учнями та зацікавити їх до навчання? А все завдяки кільком педагогічним хитрощам, за допомогою яких і батьки зможуть зробити процес навчання ефективним і приємним для малюка.

1.Використання преміальних діаграм. Провідні педагоги світового рівня стверджують, що використання так званих преміальних чи попереджувальних діаграм, дасть змогу дитині зрозуміти свій статус ще до початку навчання, а після виконання завдання гарантує винагороду. Досить часто саме матеріальні чи емоційні винагороди стають найкращим стимулом для дітей.

2.Навчіться хвалити та заохочувати свою дитину.
Це краще діє, ніж довгі сварки та бурчання. З часом малюк вчиться розуміти приємні відчуття, отримані від похвали,і робитиме усе, щоб знову відчути ці емоції.

3.Вчителі завжди вимагають від дітей більшого
. Така методика дає результат і стимулює дітей розвиватися. Не варто і вдома сварити за погану поведінку по факту. Встановіть конкретні вимоги та правила для дитини щодо хатніх умов, і будьте готові залучати систему покарань за їх недотримання.

4.Пориньте у світ дитини.
Нехай завдання та вправи стануть ближчими та більш зрозумілими для юного дослідника. Для цього достатньо рахувати не просто цифри, а, наприклад, голи улюбленої футбольної команди, чи перетворити перше знайомство із хімічними елементами на казкову історію. Для вчителів чи батьків це не так уже й важко, а от дітям – значно зрозуміліше.

5.Не забувайте, що ви – найближча людина для своєї дитини, і повинні підтримувати її в навчанні. Приділіть трохи часу, поцікавтесь, що вивчають діти зараз у школі, які вправи задають вчителі та з чим виникли проблеми. Ваші знання у зацікавленнях дитини, її сильних та слабких сторонах, допоможуть швидше знайти відповіді та показати, як впоратись з тим чи іншим завданням, навіть якщо ви і не знаєте усього на світі.

6. Зробіть навчання задоволенням.
Нехай під час спільного виконання домашніх завдань з дитиною, у вас з’явиться маленька традиція – робити собі приємності. Це може бути перерва на короткий мультфільм, розважальна хвилинка або час для смакування улюбленими солодощами. Тоді дитина знатиме, що навіть при роботі над нудними задачами можна отримати задоволення.

http://starylev.com.ua