Казки формують світогляд дитини

Казки формують світогляд дитини
Добра Фея та Баба Яга, маленькі гномики і злісний Змій Горинич довгий час залишалися важливою частиною нашого життя в дитинстві.

Ми дорослішали і розуміли, що всі вони – просто вигадка, але, тим не менш, наших дітей ми теж зараз присвячуємо в чарівний світ казки. А чи правильно ми робимо, обмежуючи дитину в ранньому віці від реальності і знайомлячи її з вигаданими персонажами?

У чарівному світі казки

А ви хоч раз спостерігали, як малюк слухає казку, співчуває і співпереживає позитивним героям і щиро засмучується діям негативних? І як досить він сопе носиком, коли справедливість врешті-решт перемагає!

Але можна ж відразу сказати дитині, що цей світ влаштовано не так просто, як відбувається в казках, що реальність не така безхмарна, що добро не завжди може перемогти зло, а сподіватися треба тільки на себе, а не на чарівну паличку або хресну Фею. Деякі батьки вважають, що саме так потрібно і поводитися. Але будь-який дитячий психолог скаже таким батькам, що такі дії – справжній злочин! Бо іноді і дорослий не в силах усвідомити всю складність реальності. А для дитини, для формування її особистості дуже важливо поступово виходити з казкового світу і адаптуватися у світі справжньому, сучасному.

Казки формують світогляд дитини

Найбільше уваги приділяється Дідові Морозу. Його чекає кожен малюк. Історично так склалося, що саме на плечі цього доброго діда склали функції чарівника, виконуючого всі потаємні бажання, саме він приносить відчуття свята в кожен дім і контролює дисципліну. З точки зору фахівців, підхід до останнього пункту не зовсім правильний. Вірніше буде вселити в маля віру, що його люблять, не залежно від поведінки, а подарунок нехай служить заохоченням такої любові. Але саме правда про не існування Діда Мороза, чомусь, часто стає величезним розчаруванням.

Коли сказати правду?

Психологи твердять, що діти до 6 років просто потребують вірі в Діда Мороза (як і в інших персонажів казок). Поступово до цього віку дитина усвідомлює багато того, що відбувається навколо, вчиться аналізувати, керувати своїми почуттями і самостійно починає будувати відносини з іншими людьми. І саме казка, вигадані герої допомагають малюкові в цьому.

Казки формують світогляд дитини

Перед тим, як розповісти дитині правду про Діда Мороза, батькам варто приділити йому трохи більше свого часу, розповісти про новорічне свято, його історію, разом з сином або донькою створити святкову новорічну атмосферу в домі, щоб вони могли зрозуміти, що чари можна створити і своїми руками, для цього не обов’язково чекати чаклунів. Батькам не потрібно робити драми з цього факту.

Причини для тривоги

Але варто так само поговорити про іншу сторону медалі: інфантильність і занурення у свій власний світ фантазій.

Перше може з’явитися внаслідок того, що, що дорослі в свій час давали дитині дуже мало стимулів для особистісного зростання і становлення або дуже сильно опікали її, оберігаючи від правди в принципі.

Казки формують світогляд дитини

Так само трапляється, що діти починають жити виключно у світі фантазій, втрачаючи відчуття реальності. Така дитина існує у власному вигаданому світі, виконує придуману неє самою роль, отримуючи від цього моральне задоволення. Пізніше, подорослішавши, дитина може отримати безліч комплексів, уникаючи спілкування з оточуючими, стати агресивною.

Дуже важливо вчасно виявити такий стан малюка і оточити його любов’ю і турботою, подарувати відчуття щастя просто так, без чарівних паличок.

http://doshkillya.ostriv.in.ua