Як весело провести час з дитиною, яка тимчасово захворіла і лежить в ліжку?

Як весело провести час з дитиною, яка тимчасово захворіла і лежить в ліжку?

• Веселий пластилін

Запропонуйте разом з дитиною зліпити будь-яких казкових персонажів, а потім обіграти цю казку.

• Лікуємо ляльок

Запропонуйте дитині полікувати його захворілих іграшок. Добре, якщо у вас є набір «Лікар». Якщо ж ні, не впадайте у відчай: включаємо фантазію — градусником може бути олівець, статоскопом — чашечка і т.д. Робіть ліки лялькам — порвіть шматочок паперу на частини, складіть в баночку, годуєте їм ляльок, ставте гірчичники.

• Весела галявинка

Дайте малюкові великий аркуш паперу. Нехай він «прикрасить» свою галявинку різнокольоровими папірцями, шматочками матерії, розмалює олівцями. Коли галявинка буде готова, її можна просто повісити над ліжком або грати з нею.

• Будуємо печери

З ковдри можна спорудити печеру. Поселіть в ній динозаврів і пограйте у загублений світ. Або це буде у вас тунель, в який буде їхати поїзд. Посвітіть йому ліхтариком. Дітки доросліші можуть грати у “войнушки”, створюючи укріплення з ковдри і обстрілюючи противниками паперовими снарядами.

• Фантазуймо разом

Ще одною розвагою може бути придумування історій. Це може бути абсолютно нова казка, або продовження вже відомої дитині. Причому фантазуйте по черзі: мама — тато — дитина. Придумуйте смішні історії, страшні, небувалі і т.д.

• В пошуках скарбів

Граємо в хованки, тільки за допомогою мами. Як це? Нехай малюк скаже мамі, де він хоче заховати яку-небудь іграшку або річ. Один з близьких шукає скарб за вказівками дитини. «Спочатку йди прямо, потім направо, біля шафи сидить червоний ведмедик …» Ще можна намалювати карту квартири або кімнати і позначити, де захований скарб.

• Солодкий будиночок

Хто сказав, що будувати замки можна тільки з конструктора, кубиків і піску? Якщо ваша дитина не може вставати з ліжка, дайте йому велику тацю і пачку цукру-рафінаду. Нехай він будує з цукрових кубиків будинки, сходи, замки. При бажанні можна додати в ці солодкі будови кольорові скибочки мармеладу, пастили, цукерок, печива.

• Частування

Запросіть на ваш пікнік друзів — ведмедика, зайчика, слоника. Візьміть невеликі листочки-запрошувальні, розмалюйте їх на розсуд малюка і роздайте іграшкам. Гості зібралися? Порахуйте їх, роздайте всім тарілки, чашки, ложки, частування. Чи всім вистачило чашок? А цукерок? Скільки потрібно ще додати? А чого більше у нас — цукерок або яблук? А на скільки?

• Малюємо піною

Дайте малюку піднос і піну для гоління. Нехай малює піною, створюючи цікаві картини. А потім можна і повозитися в ній руками. Помити руки ми завжди зможемо!

• Іграшки на магнітах

В ліжку зручно грати з магнітами і магнітною дошкою. Спочатку малюк може просто спостерігати, як магніти притягуються один до одного. Використовувати можна будь-яку дрібницю — скріпки, ключі, кнопки, гвіздки. Зараз існує величезна безліч різних картинок на магнітах. З геометричних фігур можна створювати будинки, тварин, людей. З букв — складати слова.

• Пишемо листа

Вашій дитині подобається Чебурашка? Запропонуйте написати йому листа. Розкажіть йому про те, де ви живете, що любите їсти, які у вас друзі. Можна все — просто намалювати листа любому герою.

• Пташки

Пограйте в пташок. Спорудіть з ковдри гніздечко. Нехай малюк буде пташеням. А мама буде носити йому «черв’ячків», вчити літати. Розповідайте по ходу про проживання і звички птахів. Поговоріть про перелітних і зимуючих птахів.

• Складаємо досьє

Дайте малюку стопку непотрібних журналів, наявну у вас вдома. Запропонуйте йому вирізати звідти всіх собачок, машинки або всі меблі. Вийде гарна підбірка на певну тему.

• Мовою глухонімих

Розкажіть один одному про щось за допомогою міміки, знаків, жестів. Один показує — інший відгадує.

Отож проявіть фантазію і хай це допоможе дитині швидше одужати!

http://abetka.ukrlife.org/g_ill.html