“10 заповідей для дітей” чи “Телепузики”

"10 заповідей для дітей" чи "Телепузики"

Увімкнула нещодавно дітям мультик «Ноїв ковчег», а він виявився зовсім не придатним для перегляду: суть біблійної історії абсолютно перекручена, герої — розпусні й «стурбовані» звірятка! А думали, християнський мультфільм, користь принесе! Цей випадок підштовхнув мене вивчити нинішню ситуацію з мультфільмами.

Що думають мами?

Ми провели опитування на «Фейсбуці» серед матерів про те, які мультфільми вони дивляться разом із своїми дітьми. Думки виявилися дуже різними.

Ольга Кияниця. Ми лише кілька разів показали «Машу й ведмедя» дітям, як помітили разючі зміни в їхній поведінці. Я категорично проти таких мультиків. Вмикаємо тільки позитивні, деякі радянські й християнські.

Taня Михайлюк. А мені «Маша» подобається. Вона насправді добра, рухлива, винахідлива, непосидюча, творча, їй хочеться уваги… Хоча багатьом дорослим така дитина незручна. Але я категорично проти людини-павука, Тома і Джеррі і навіть «Ну, постривай»… Є багато гарних навіть закордонних мультиків, так само як і багато огидних.

Оксана Якубчик. Ось мультик, коли звірятка дарують один одному букети квітів і на запитання: «А за що?», відповідають, що просто так. Цей я сама дивлюся, й іншим рекомендую. У сучасному світі практично вимерли, як мамонти, ті, хто готовий робити добро просто так, без вигоди…

Таня Михайлюк. Фільтрувати треба батькам те, що дивляться діти, фільтрувати. Мені теж добре, коли діти не відволікають від справ, але я завжди реагую на те, що вони дивляться. І тепер, коли вони підросли, уже вони мені радять, що варто подивитися, а що ні.

Ольга Кияниця. У мене, наприклад, молодша дочка, їй скоро три, подивившись «Машу», тепер постійно хоче стрибати на ліжку. Це просто так, дуже маленький приклад…

Таня Михайлюк. А що в цьому поганого для трирічної дитини? От коли буде 30, тоді не дуже. Не хочете, щоб вона стрибала на ліжку, купіть батут. І нехай стрибає на здоров’я. У дітей крім почуттів є емоції та енергія, з якими теж треба щось робити. І батьки повинні навчити дітей їх правильно виявляти. А то буде страшний вибух.

Ольга Кияниця. Я навела приклад, як швидко діти переймають, здавалося б, незначне, погане чіпляється набагато скоріше, ніж добре. Думаю, що в мультику, де просто так дарують квіти, є більше доброго, але в такій ситуації потрібно постаратися, докласти зусиль і подарувати щось дороге тобі іншому. Ми недавно дивилися мультфільм «Ти — особливий». Також подобається дитячий відеомультик про овечку, що шукає пастиря.

Отже, думки мам різні, але всі сходяться в одному: батьки повинні пропонувати своїм дітям гарні мультфільми, ті, які вчать добру.

Як фільтрувати?

Кілька рекомендацій для батьків для виявлення шкідливих мультфільмів.

 У мультфільмі надмірно багато агресивних персонажів, які сіють зло, усе нищать, калічать і вбивають тварин чи людей.

 Позитивні герої мультфільму мають потворний вигляд. Це збиває дитину з пантелику: не зрозуміло — хто добрий, хто поганий? Немає чіткого морального розмежування: не зрозуміло, як правильно діяти в цій ситуації.

 За погану поведінку героїв мульт­фільму не карають, а іноді навіть заохочують.

 Сюжет мультфільму побудований на витівках, вигадках і пригодах, які в реальному житті розцінюють як жорстокі й нерозумні.

А ось чорний список мультфільмів, шкідливих для психіки. Частину з них заборонили для перегляду на багатьох каналах. Проте ви можете зустріти їх в Інтернеті або на дисках на прилавку магазина.

«Покемони» (Кишенькові монстри)

Цей мультфільм прославився тим, що в 1997 р. у Японії при показі 38 серії цього мультфільму по телебаченню 685 дітей у віці від 3 років і більше були госпіталізовані із симптомами, що нагадують епілептичний напад. Припускають, що причиною нападів у дітей стала анімація з яскравими червоними й синіми спалахами, що мерехтять із частотою 12 Гц упродовж 6 секунд.

Передача «Телепузики»

2007 р. із приводу цієї передачі в Польщі розгорівся справжній скандал, тому що чиновники, відповідальні за права дитини, довго сумнівалися, чи потрібно показувати по телевізору передачу, яка приховано пропагує гомосексуалізм, тому що «хлопчик» Тінкі Вінкі носить дамську сумочку. Чиновники правильно робили, що сумнівалися, тому що в 2009 р. з’ясували інші факти: «Сара Грем, яка була продюсером каналу Children’s BBC, що створив такі програми, як «Телепузики» і навчальний мультфільм «Маззі», зізналася, що ці й інші програми були придумані під впливом тяжких наркотиків. Більшість дитячих телепередач на каналі були породженням наркотичних фантазій їхніх творців, а керівництво компанії не тільки прекрасно знало про практику вживання наркотиків на робочому місці, але й заохочувало його, виплачуючи премії за «нестандартне мислення»» (Газета.Ru 21.10.09, 18:37).

«Симпсони»

В Україні й Росії мультфільм дозволений до показу на телеканалах, незважаючи на те, що відгуки насторожують: «У 2008 р. влада Венесуели на вимогу президента Уго Чавеса заборонила показ мультиплікаційного серіалу «Симпсони» через «поганий вплив на виховання дітей і молоді». А в грудні того ж року в Австралії суддя визнав дитячою порнографією ролик, у якому герої мультиплікаційного телесеріалу «Симпсони» займаються сексом. Мешканця Сіднея судили за те, що він переглядав на своєму комп’ютері ці анімаційні ролики. Втім, він уник тюремного ув’язнення, але був присуджений до штрафу в 2 тис. доларів» (За матеріалами newsru.ua). Крім того, герої мультфільму демонструють украй жорстокі вчинки й цілком прийнятно ставляться до гомосексуалізму.

«Щасливі лісові друзі» («Happy Tree Friends»)

У мультфільмі практично в кожному епізоді герої гинуть насильницькою смертю.

«Пригоди Великого Джефа»

Тут творці нічого кращого не могли придумати, як зробити головним героєм нудиста.

Експерти стверджують, що такі серіали як «Футурама», «Металопокаліпсис», «Ленор — Маленька злісна дівчинка», «Злісний хлопчик», «Гриффіни», «Мультреаліті», «Бівіс і Баттхед», «Робоципа» викликають «фізичні й моральні страждання», «паніку», «жах» і «почуття страху». На якийсь час вони були зняті з ефіру каналу «2х2» у Росії.

От ще кілька мультфільмів, які, на думку педагогів, завдають шкоди дитячій психіці: «Південний Парк», «Наруто», «Том і Джеррі», «Черепашки ніндзя», «Аліса в країні чудес», «Шрек».

Мультфільми, що вчать добра

Тепер поговоримо про корисні мультики. Думаю, ніхто не здивується, коли прочитає, що ними стали мультфільми: «Про левеня й черепаху», «Чебурашка», «Хоробре оленя», «Казка про жадібність», «Лунтик», «По дорозі із хмарами», «Сестриця Оленка та братик Іванко», «Нітрохи не страшно», «Бембі», «Король Лев», «Барбі». А для старшої аудиторії — пригодницькі мультфільми: «101 долматинець», «Аладін», «Червона квіточка», «Троє з Простоквашино», «Тачки», «Леді й Бурлака».

Із християнських мультфільмів хочу порадити саме ті, які справді впливають на серця. Це мультсеріал «Хоронителі історій», «Анімовані історії Старого Завіту» (режисер Річард Річ), серіал «Великі Біблійні герої й історії», мультфільми «Принц Єгипту», «10 заповідей для дітей», «Йосип — цар сновидінь» і «Обітниці Пасхи». Це хороші християнські мультфільми, які ми із задоволенням дивилися разом з дітьми.

Ось такі висновки. Хочу відзначити, що думка читачів може не збігатися з думкою авторів цієї статті. Однак пам’ятайте, дорогі батьки, що від вашого вибору багато в чому залежить майбутнє життя ваших дітей!

Матеріал підготували
Галина і Роман Голованови, Олена Мокренчук та інші християни-журналісти

ЧИ ВПЛИВАЮТЬ МУЛЬТИКИ НА ДІТЕЙ? ЯК САМЕ?
ЯКИМИ МОЖУТЬ ВИРОСТИ ДІТИ, ЩО ДИВЛЯТЬСЯ МУЛЬТФІЛЬМИ?

Олександр В’ялов, пастор

Впливають. Сильно. Є гарні фільми, ми їх дивимося всією сім’єю. Від поганих намагаємося відгородити й себе, і дітей. Оскільки ми дивимося більш-менш «правильні» мультики, то й вплив — нормальний… Ставлення до життя, близьких людей формується найперше завдяки сімейному спілкуванню (спільний перегляд фільмів — тільки його частина, причому — незначна). Однак, як учитель, бачу підвищену агресивність дітей, що грають у «стрілялки» і «страшилки» на комп’ютері й дивляться аналогічне в мультиках.

Оксана Горяєва, директор школи

Бачила дітей, які за прикладом «позитивних» черепашок-нінзя били інших дітей ногами. Діти, що ростуть під впливом «мультбойовиків», більш агресивні, вибирають іграшки-зброю і навіть собі під час ігор можуть завдати травми.

Ольга Угненко, учитель

Візуальна інформація колосально впливає на психіку дітей. Зокрема при перегляді телевізора відбувається вплив на психіку за допомогою органів зору й слуху, які активно задіюють ділянки підсвідомості, за рахунок чого досягається максимальний маніпулятивний ефект. Менш як за півгодини перегляду телевізора мозок не перебираючи всмоктує будь-яку інформацію, що дозволяє вселити людині все що завгодно.

Мультики формують дитячу свідомість і модель поведінки, на яку вони орієнтуватимуться підсвідомо все своє життя. І якщо ця модель негативна, то ми маємо агресивну, злу дитину. Так що всім раджу купувати або «скачувати» для своїх дітей старі, добрі, радянські мультики.

Юлія Рахманіна, економіст

Величезний сектор мультиплікаційної продукції розрахований на розтління й задурманення дитини. Недоброякісні мультфільми зустрічаються й серед тих, що були зроблені в часи СРСР.

Наш улюблений «Ну, постривай», наприклад… Але про нього навіть не буду докладно говорити, тому що мультик дуже простий, побудований на забоях, падіннях та інших жартах, що сприяють розслабленню мозку. Аналог «Тома і Джеррі» одним словом. Що з нього взяти? Але виявилося, що сюрпризи трапляються й у цілком серйозних мультфільмах.

Наприклад, в одній із серій «Мауглі», якого я спокійно увімкнула своїй дочці, є дуже цікавий епізод. Мауглі сидить на гілці, а під ним зграя собак. Він нахиляється й хапає одну з собак за хвіст. Якийсь час тримає, героїчно розмірковуючи про життя, а потім цей самий хвіст відрубує. Просто в кадрі. Сказати, що я була шокована — це не сказати нічого…

З того часу я заздалегідь переглядаю все, що показую своїй доньці. Винятком є фільми про природу. На мою думку, це дуже серйозна проблема, адже якщо ми упустимо щось у вихованні наших дітей, то сторонні люди, яким, по суті, байдуже, цим скористаються.

Бережіть своїх дітей, адже вони — наше майбутнє.

джерело: http://slovovchitelyu.org/