Угода стосунків

1. Я ціную, ти цінуєш. Ми не зустрілись для оцінювання і перевиховання, а для цінування одне одного. Ти не проект і я теж.


2. Я щаслива, ти щасливий. Ділення радістю, щастям і творенням власної історії.


3. Я вільна, ти вільний. Мені не потрібно вигадувати різноманітні способи аби тебе “утримати” біля себе, а тобі не потрібно маніпулювати мною і моїми почуттями. Не потрібно кидати роботу, друзів, захоплення “заради”. Якщо це не влаштовує одразу, то давай поговоримо.


4. Я не ідеальна, ти не ідеальний. Ми особливі та індивідуальні, або ми приймаємо одне одного з недоліками і достоїнствами, або “арівідерчі”


5. Я люблю, поважаю, хочу, підтримую, розумію, приймаю тебе, і ти любиш, поважаєш, хочеш, підтримуєш, розумієш, приймаєш мене. Якщо є пробіл, дисконект, то нам не варто гаяти часу.


6. Я слухаю, чую, співпереживаю і ти теж.


7. Я довіряю тобі, а ти мені. Не потрібно сотні дзвінків або смс аби переконатись, що я говорю правду, і мені не потрібно цього ж, дозволь мені довіритись тобі.


8. Якщо в нас закриті стосунки і ми це чітко обговорили, давай без третіх осіб в нашій системі відносин. Наші стосунки належать нам і проблеми в них теж лише наші. Хочеш відкриті стосунки – скажи одразу, тоді нам теж не в одному напрямку.


9. Ми не вчиняємо насилля одне з одним (фізичне, моральне, психологічне, економічне т.д.) Стосунки для нас не є приводом для самоствердження.


10. У мене є я, у тебе є ти, і це нормально жити життям окрім нашої системи “ми”. Зустрічатись з друзями, працювати на роботі, яку обожнюєш, займатися хоббі та ін. Ми цілісні, зрілі та самодостатні особистості.

Любов – це рішення, це вибір, це усвідомлення.

Наталія-Вероніка Бакай
практичний психолог