Перше, що жінки шукають в чоловіках

Що передусім притягає жінок?
Накачаний прес?
Шестизначний банківський рахунок?
Їм потрібний високий красень на білому коні?
Ні, ні і ще раз ні.
Щонайперша з якостей чоловіків, яка необхідна жінкам, надзвичайно проста: надійність.
Так-так, саме надійність.
А зараз, перш ніж ви задоволено відкинетеся на спинку крісла, тому що і так знаєте, що вона не сумнівається, що ви людина надійна, подумайте ще раз. Надійність – це не лише те, що ви, приміром, не граєте в азартні ігри або, якщо йдеться про довготривалі стосунки, жодного разу їй не зраджували. Це дуже важливо з точки зору надійності, але недостатньо.

Там, де справа доходить до залицянь і одруження, сенс надійності такий: ви саме той, за кого себе видаєте, і ваші слова не розходяться із вашими ділами. Тут виступають на перший план такі поняття, як довіра, відповідальність і відсутність спроб здаватися не тим, ким ви є насправді (ну, трохи привести себе в порядок не зашкодить).

Чому надійність така важлива? Чому саме цієї якості так прагне серце жінки? Подумайте самі. Упродовж усієї історії безпека і благополуччя жінки, а також її потомства залежали від надійності її партнера. І не можна сказати, що в наші дні цей принцип – лише пережиток сивої давнини. Батько робить найважливіший вплив на здоров’я і успішність дітей, причому робить це найрізноманітнішими способами. Якщо батьки не беруть участі в життя дітей, то вірогідність того, що ці діти житимуть у бідності, зростає уп’ятеро, що вони не доб’ються успіхів в школі – втричі і з вірогідністю удвічі більшої вони стануть зазнавати емоційних і поведінкових проблем, вживати наркотики, скоювати злочини або самогубства{1}. О так, чоловіки мають значення! І чоловіки надзвичайно важливі для жінок і їх дітей. Ось чому жінки шукають чоловіків, що відрізняються надійністю.

Зараз ви, можливо, скажете: «Хвилиночку, ми ж тільки познайомилися»! чи «Я тільки подумую призначити їй побачення»! Прекрасно. Тепер, коли вам відомі її найглибинніші, обгрунтовані законами еволюції потреби, вам буде легший завоювати її серце – на одну ніч або на все життя. Просто пам’ятайте, що вона кожну хвилину собі ставить запитання, навіть якщо робить це неусвідомлено: «Він надійний? Стане він мені підтримкою? На нього можна покластися? Йому можна довіряти»? Саме з цієї причини жінки вважають, що пожежники – гарячі штучки. (А зовсім не із-за вусів.) Просто ці хлопці – втілення усіх вищезгаданих якостей. Вони – справжні герої. І ви можете стати таким.

Ось чому усі ці символічні акти уваги і бажання захистити, про яких вам стільки говорили ваші бабусі, насправді дуже важливі. Відкрийте для неї двері, присуньте їй стілець, а гуляючи з нею, йдіть з того боку, що ближче до дороги (так-так!). Тим самим ви сигналізуєте своїй супутниці, що про неї піклуєтеся і прагнете її захистити. Приходячи на зустріч вчасно і роблячи саме те, про що домовлялися, ви як би говорите їй: «О, ти можеш мені довіряти». Цим можна захоплюватися або відкидати це як пережиток рицарства, проте саме в цьому криється істина: ви сигналізуєте про свою надійність.

Але бути надійним – це не лише фізично оберігати жінку і її дітей.

Це означає також і оберігати її серце.

уривок з книги
Джон Готтман, Джули Шварц-Готтман, Дуглас Абрамс,  Рэчел Абрамс
Жінка. Керівництво для чоловіків

переклад Мирон Шкробут