Мій флірт нікому не шкодить, хіба ні?

Чи можна фліртувати, якщо ви не плануєте серйозних стосунків? Ні. Тож чому люди фліртують?

Так буває, що зв’язок між двома людьми виникає моментально без слів, лише за допомогою погляду, мимовільної усмішки, короткотривалого перебування в особистому просторі іншої особи. Або ж завдяки звичайному поцілунку в щоку при зустрічі, якщо це прийнятий звичай привітання. Або ж це комплімент з приводу гарного плаття з декольте. Або шквал лайків під фотографіями у соцмережі від не дуже знайомої особи. Або невинні «церковні обійми», якими вітаються у християнській спільноті. Це своєрідна магія появи мимовільного стосунку між людьми. Вона складається з невинного компліменту щодо зовнішнього вигляду, випадкового дотику, шепоту на вухо, підморгування. Такі речі щоденно трапляються навколо нас: на роботі, у спортзалі, у школі, чи у релігійній спільноті. Йдеться про флірт.

Не говоритимемо про флірт між самотніми дорослими, які намагаються налагодити стосунки між собою. Коли самотній чоловік починає фліртувати з самотньою жінкою і це не має виразного сексуального характеру, лише з наміром почати стосунки, то це – нормально. І якщо самотня жінка відповідає на флірт, чим виказує свій взаємний інтерес у подальших стосунках, то це – чудово. Проте існує інша сторона використання флірту, яка веде до розчарування і образи. Йтиметься про людей, які фліртують без наміру розпочати взаємини з особою протилежної статі.

Що таке флірт?

Флірт — це будь-яке вербальне чи невербальне спілкування, яке комунікує наше зацікавлення іншою людиною, говорить про її привабливість. Іншими словами, це грайлива поведінка, спрямована на пробудження емоційного (часом, сексуального) інтересу у співрозмовника. Або це певна увага до людини, але без наміру серйозних стосунків. Розгляньмо детальніше це явище. 

Чому люди фліртують?

  • Щоб привернути увагу

Деякі люди фліртують, тому що у них занижена самооцінка або невідповідне уявлення про себе. Вони потребують отримувати постійну увагу до себе протилежної статі, щоб добре відчувати себе. Чим більше вони фліртують, тим більше уваги привертають до себе. Чим більше уваги вони отримують, тим краще себе почувають. Іншими словами, такий флірт має за ціль не секс чи спробу звабити заміжню жінку чи чоловіка, а лише передчуття можливости такого сценарію і відчуття самоствердження власного его, і підсилення своєї самооцінки.

  • Аби відчути себе бажаними

Деякі люди, перебуваючи у тривалих стосунках, відчувають, що вони та їхній партнер вже не відчувають потягу одне до одного, обумовленого фізичною чи емоційною привабливістю, еротичним бажанням, і починають сумніватися у почуттях. «Чи я ще привабливий / приваблива для свого партнера?», «Чи мій партнер досі бажає бути разом зі мною?»

Флірт у таких випадках виглядає як спосіб відновити особливе відчуття хвилювання, коли хтось радіє від того, що інша людина вважає когось привабливим / привабливою. Тоді людина керується суб’єктивними відчуттями хвилювання і задоволення через те, що інша особа протилежної статі визнає їхню привабливість.

  • Випробувати особисті реакції іншої людини

Деякі люди фліртують, керуючись намірами, що виходять за межі звичайного флірту, яких вони не бажають розкривати. Тому вони фліртують, щоб перевірити, чи інша людина відкликається на флірт, чи бажає продовжувати таку гру. Якщо інша людина не бажає продовжувати фліртувати, тоді вони вважають, що ще не перейшли межі. Якщо ж реакція позитивна, то вони бачуть перед собою зелене світло, щоб продовжувати таку поведінку, чи перейти до нового етапу стосунків. 

  •  Фліртувати приємно… однак іноді це нерозважливо

Отож, чи завжди флірт – це нормальна, прийнятна поведінка? Чи справді це комусь шкодить? Флірт став поширеною поведінкою не лише у реальному житті, а й у соцмережах. Багато одружених і неодружених чоловіків чи жінок вважає, що це нормальна поведінка, за умови що не буде подальших дій для творення нових стосунків чи подружніх зрад. Однак існують певні ситуації, коли фліртувати є нерозважливо і недоречно.

  • Флірт виражає невдоволення у ваших стосунках

Незалежно від того чи ви щасливі, чи ні, флірт повідомляє іншій людині, що у ваших теперішніх стосунках чи подружжі ви відчуваєте себе незадоволеними, або що ви легко відкликуєтесь на флірт і цінуєте увагу до вас з боку інших людей. Якщо ви невдоволені чимось у стосунках, то найперше повідомте про це своєму партнеру, аби не бути вразливими до флірту інших людей, які можуть мати приховані наміри.

  •  Флірт веде до фантазій

Часто флірт починається як невинна, нешкідлива, нерегулярна поведінка, яка, проте, може стати поштовхом до фантазій та мрій про таку людину. Те, що на початках виглядає як простий флірт, може закорінити у нашу свідомість нав’язливі думки про таку людину. Подружня зрада зароджується як думка у нашій голові, потім переходить у наше серце як сильне бажання, тоді переходить у сферу волі як рішення і плани, а завершується конкретними вчинками.

  • Флірт – це слизька дорога

Чим більше ви фліртуєте, чим більше інша людина відкликається на ваш флірт, тим більш відвертим і сповненим почуття стає ваше спілкування. Усвідомлення того, що ви вже перейшли межі, приходить із запізненням. Якщо є взаємність, тоді швидко долаються особисті кордони і ви непомітно починаєте почуватись комфортно у присутності одне одного. Це слизька дорога до неприємностей.

  • Флірт з особами, які вже перебувають у стосунках, є неповагою

Якщо ви фліртуєте з кимось, хто перебуває у сталих стосунках з кимось іншим, то цим ви проявляєте неповагу до іншого партнера, а також це багато говорить про ваш характер. Ви готові налагоджувати стосунки з особою, яка вже є у стосунках. Чи хотіли б ви, щоб хтось інший фліртував з вашою другою половинкою, щоб у майбутньому зруйнувати ваші стосунки?

  • Флірт вводить в оману

Часто флірт з вашого боку повідомляє іншим, що ви відкриті до нових стосунків. Якщо ви фліртуєте з кимось, хто є вже зацікавлений вами, то цим ви спонукаєте іншу людину мріяти і складати плани про нові стосунки. Ваша поведінка насправді вводить в оману. Ви зловживаєте чужими почуттями й емоціями, даєте підстави для марних сподівань. Навіть якщо для вас це виглядає як звичайна гра без подальших планів, однак вона веде до марних мрій та оманливих сподівань.

  • Флірт може зіпсувати репутацію

Якщо ви жінка, яка фліртує, то інші жінки можуть розглядати вас як загрозу для себе. Оскільки вони не хочуть, щоб така жінка була поруч з їхнім чоловіком. Вони не будуть довіряти вам, а це позбавить вас можливостей налагодити дружні стосунки з іншими жінками. Якщо ви чоловік, то вас можуть уважати “бабієм”, який безвідповідально ставиться до стосунків.

  • Флірт може стати руйнівним для будь-якого товариства 

Якщо у будь-якому товаристві (наприклад, професійному колективі) чоловіки та жінки будуть вільно і постійно фліртувати одне з одним, то це створюватиме небезпечне середовище, у якому одні будуть почуватись як “здобич”, а інші будуть у ролі “мисливців”. Це швидко стане руйнівним фактором для цього товариства, чи причиною втечі людей з такого середовища.

Фактично, усе зводиться до мотивів людської поведінки. Якщо ви фліртуєте, щоб лише привернути увагу іншої людини, без намірів серйозних стосунків, або щоб гратись з чужими емоціями, то це нерозумна поведінка. Краще вчасно зупинитися і виправити свою поведінку. Але якщо ви самотні і маєте намір знайти одну єдину людину для серйозних стосунків, то у цьому випадку флірт стане в пригоді, якщо у такий спосіб ви хочете повідомити про власне зацікавлення іншою людиною.

Джерело: My Flirtin’ Ain’t Hurtin’ Nobody…IS IT? 
переклад  Ігор Леньо