Еволюція подружніх відносин

1. Фаза – ідеалізація

Продовження фази приблизно 12-18 місяців.

У цей момент все в людині здається прекрасним: зовнішність, голос, навіть недоліки характеру здаються дивними. Людина немов знаходиться в стані сп’яніння. У цей період ні в якому разі не слід приймати будь-які серйозні рішення, так як пройде деякий час, і перед вами проявитися реальна людина зі своїми недоліками.

2. Фаза – пересичення

Це перша криза, коли люди живуть разом і повинні домовитися про те, за якими правилами вони будуть жити і що вони очікують один від одного; може виявитися, що люди бачать спільне життя по-різному, і у них різні цінності, які буває складно прийняти один одному.

Буря почуттів і емоцій вщухає, Ви починаєте тверезо оцінювати плюси і мінуси Вашого чоловіка\дружини. Ви починаєте звикати один до одного, ведете себе більш природно і розкуто.

3. Фаза – відмінності

Ця фаза неминуча для будь-яких тривалих стосунків. На фазі відмінностей починаються сварки, ви як ніби концентріруетесь виключно на недоліках один одного. Найлегший і в той же час найгірший вихід – це розлучення.

4. Фаза – відновлення відносин

Сварки і суперечки трапляються, але вони вже не носять такий фатальний характер, так як обидва знають, що сварка закінчиться, а відносини знову відновляться. Якщо подружжя прикладають зусилля з розвитку терпеливості, то разом з терпеливістю до них приходить і мудрість. Це закон природи. Отже, на цьому етапі набувається мудрість.

5. Фаза боргу або поваги.

Це ще й перша стадія любові!

Насправді, до цього кохання ще не було. На цьому етапі кожен починає думати не про те, що йому повинні, а про те, що він сам повинен робити для своєї коханої людини. Розуміння своїх обов’язків розвиває людину.

6. Фаза – дружба

Ви по-справжньому стали близькі і дороги один одному. Ви довіряєте один одному як найближчим друзям. Дружба – це серйозна підготовка до любові.

7. Фаза – любов

Справжня любов – це непросто. До неї йдуть дуже тривалий час. Любові навчаються через всілякі життєві ситуації в довгострокових і близьких відносинах. Справжня любов – це не те, що звалюється раптово на голову, як прийнято вважати. Для справжньої, дорослої любові людина дозріває, відмовляючись від егоїзму.

Люди самі вибирають чоловіка або дружину. Але щоб випробувати справжню любов в сімейному житті, потрібно добре познайомитися один з одним, потім подружитися, а потім вже і полюбити. Багато пар вважають любов’ю першу фазу. Але як тільки романтика йде, а рожеві окуляри спадають, починаються перші складності, перші випробування відносин. А хтось вважає – любов пройшла.

Відданість і терпіння – головні якості любові. Якщо Ви вирішили, що у ваших стосунках «любов закінчилася», будьте впевнені, що вона ще й не починалася.