Делікатна стать

Неправильне розуміння статевости може породити труднощі, марні сподівання або, навіть, стати причиною життєвих трагедій.

Сучасна культура перетворила статевість людини на дешеву розвагу, предмет комерції й легкої наживи, що базується на пробудженні й урухомленні найнижчих людських інстинктів. Торгаші займаються брудним бізнесом, не зважаючи на людську кривду й навіть численні смертельні, у буквальному розумінні цього слова, жертви.

Зазвичай, ми уникаємо слова “секс”, бо воно часто викликає негативні асоціації й пробуджує нездорові емоції. Тож я волію послуговуватися словом “стать” (лат. sexus), яке не породжує неморальних, нерідко вульгарних асоціацій і образів. Однак сучасна культура проголошує культ сексу.

Перемога матерії?

Культ сексу тісно переплетений з культом матерії, а також бажанням споживати, тобто гедонізмом. При цьому прихильники таких поглядів фактично заперечують існування духовної дійсности. Для багатьох людей мають значення й існують в їхній свідомості лише ті речі, якими вони володіють, і ті приємності, котрих вони зазнають. Визнання такої шкали цінностей, передусім, проявляється у сфері статевости. Чому?

По-перше, тому, що статевість – це сфера, яка споконвіку (й цілком слушно) асоціюється з любов’ю, за котрою – свідомо або ні – тужать і якої прагнуть усі люди. По-друге, маючи справу зі статевістю, дуже легко пробудити сильні емоції, бо зі статевою активністю пов’язаний легкий доступ до великої приємности (яка в чоловіків є автоматичною, майже на замовлення). По-третє, у всіх людей, а в незрілих осіб особливо, внаслідок первинної психічної дезінтеграції (маю тут на увазі внутрішній розлад, роздвоєння особистости як наслідок первородного гріха) виникають певні труднощі, коли намагаються запанувати над цією сферою. Одні клопоти виникають у дівчат і жінок, інші – у хлопців і чоловіків. Та якщо узагальнити, то дівчата, в основному, мають проблеми з почуттями й уявою, а хлопці – з динамічною реакцією організму на збудники, особливо зорові.

Псує дівчаток

І що ж робить нинішня культура? Натомість, аби вирішувати проблеми, які, передусім, є в підлітковому віці, вона педантично й професійно сприяє цим проблемам поширюватися. Від цього нерідко руйнуються життя дівчинки чи хлопця вже у віці 12-14 років. Уява дівчат, зокрема, зазнає впливу таких збудників, як, наприклад, різноманітні конкурси (з привабливими нагородами) під назвою “Мій перший раз”. При цьому організатори чітко наголошують, що розповідь не обов’язково має бути правдивою, її можна просто вигадати.

Мало того, що невинна дівчинка після цього починає передчасно думати про співжиття, та ще й дуже конкретно, з собою в головній ролі, й розмірковує про це патологічно – адже хоче отримати нагороду. Напише такі речі, що працівники редакції лише очі з дива повитріщають. А вона зробить це лише для забави. Бідолашна не знає, що жертвою цієї, на перший погляд, невинної розваги стає вона сама. Адже в неї формується хвора й нездатна до справжньої любови уява. Мозок є найважливішим сексуальним органом людини. Якщо засмітимо мозок, цей своєрідний командний пункт, то в подальшому не зможемо нормально функціонувати.

…і хлопців

Для хлопців не організовують конкурсів, не створюють для них у журналах куточків відповідей на любовні листи й не кажуть їм читати еротичну писанину. Хлопець усе сприймає візуально.

Отож йому показують зображення. Його не вмовляють дивитися брутальну порнографію, а знову ж таки підступно й навмисне, з прихованою метою переконують (треба визнати – професійно) трохи пооглядати фотографії роздягнутих жінок. “Усі справжні чоловіки роблять це. Ти не можеш бути іншим, ненормальним. Спробуй, пооглядай, побачиш, які приємні відчуття виникнуть у тебе”. Відчута приємність начебто має бути вагомим аргументом, що те, що робить хлопець, є нормальним, природним і добрим. Ні, не лише добрим! Це шлях до щастя!

Дуже багато хлопців потрапили в цю пастку…

Фахівці порнобізнесу переконують нас, що еротика не має нічого спільного з розпустою.

Як зреагує молодий хлопець, якого вмовляють подивитися на зображення роздягнутих жінок, обіцяючи, що відчує при цьому приємність? Спробує пооглядати.

Оглядає і що? Виявляється, вони мали рацію. Це приємно! Це працює! А отже, казали правду. Тож їм можна вірити. Не знає, що ступив на смертельно небезпечну стежину, що може заплатити за це змарнуванням свого життя й життям своїх власних ненароджених дітей. Дітей, які для нього, можливо, стануть єдиними небажаними побічними продуктами пошуків і споживання сексуальних задоволень. Не усвідомлює, що з часом почне діяти психологічний закон виснаження й утоми, й для того, щоб отримати ту саму приємність, потребуватиме щораз сильніших збудників. За “дивним” збігом обставин, особи, які вчиняють злочини на сексуальному ґрунті, масово є споживачами жорсткої порнографії, а починали свій шлях з переглядання невинних зображень лише трохи роздягнутих жінок.

Еротика й порнографія

Підступність тих осіб, які переконують, що легку порнографію можна дозволити й що вона є прийнятною, водночас застерігаючи (нібито), що від так званої жорсткої порнографії слід відмовитися й не допускати її розповсюдження, є сатанинським лукавством і цинічним використанням людського незнання. На жаль, викривають це шахрайство не достатньо ефективно й голосно. Ба більше, дехто навіть намагається пропагувати несусвітню тезу про те, що легка порнографія, яку часто приховують під назвою еротики (я вже чую верески тих, котрі заробляють на “еротиці”), навіть поліпшує стан справ у суспільстві (зокрема, у сфері моралі) та є ефективним способом боротьби з жорсткою порнографією (!).

Чимало осіб стають жертвами цієї спритної маніпуляції. Абсурдність вищенаведеної тези можна порівняти з міркуваннями типу: дозвольмо людям безкарно красти в крамницях товари на загальну суму, наприклад, 100 злотих, і це, без сумніву, захистить нас від крадіжки дорожчих товарів. Або: дозвольмо бандитам безкарно бити людей на вулиці, і це, певна річ, убереже нас від убивств.

Вигідний бізнес

Чому сучасна культура так цинічно полює на молодих дівчат і хлопців, підштовхуючи їх до передчасного збудження і, як наслідок, неминучих сексуальних дій? А тому, що якщо у світі дорослих не відомо про що йдеться, то значить мова йде про… гроші й пов’язані з ними ідеології.

Тому сьогодні всім і всюди проголошують, що сексуальна активність приносить щастя. Її рекламують як цінність, без якої просто-таки неможливо обійтися. І неважливо, чи людина зазнає приємности на самоті, чи в межах тієї самої статі, чи під час групових актів – бо кожен має на неї право. Що більший хаос спричинить така реклама, тим ліпше для тих, хто на цьому безладі заробляє. Сучасне суспільство брутально збагачується на людській недолі (від порнографії через контрацептиви й так звані агентства знайомств до абортивних клінік включно).

уривок з книги Яцека Пуліковського “Єва відчуває інакше