Правила життя для справжніх чоловіків…

Правила життя для справжніх чоловіків...

Коли ти чоловік…

1. Ти присягав своїй дружині в церкві на вірність, тож добре пам’ятай, що мусиш дотримати ту присягу. Вона не твоя служниця-наймичка, котру за своєю волею можеш тримати або відправити, Господь Бог дав тобі її як подругу на ціле життя. Тому люби її, дбай про неї, поводься з нею чесно, ввічливо й лагідно. Св. ап.Павло каже: “Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Свою Церкву й віддав Себе за неї”(Єф. 5,25).

2. Не забувай, щой ти маєш вади, тож і від неї не вимагай досконалості. Любіться взаємно, будьте терпеливі до недоліків один одного, і Господь Бог неодмінно вас благословить.

3.Не обтяжуй її надмірною працею, не домагайся від неї того, що понад її сили. Люби її як жінку, оберігай як дитину, шануй як господиню твого дому, та як перед товаришкою життя не приховуй нічого. “Хто любить свою дружину, – говорить св.апостол, – той себе самого любить”/

4. Якщо вона сварлива, ти будь терпеливий, поступливий, а коли заспокоїться, тоді їй зауваж. Не зневажай, не проклинай, але скажи коли на те заслужить, та не зі злості, тільки з любові до неї, щоби не прогнівати Господа Бога.

5. Піклуйся, щоби вона через тебе не терпіла злиднів і нужди. Доглядай за нею коли вона недужа, розвесели, коли сумує. Коли хочеш, щоб вона була доброю дружиною, то пильнуй, щоби вона ретельно виконувала всі свої обов’язки щодо Господа Бога, бо якщо вона буде невірною Господу Богові, тим паче не буде вона вірною тобі. Коли ж ти від неї справедливо домагаєшся, щоби вона не переступила подружньої вірності, будь і ти вірний їй, адже ви взаємно присягали у церкві у вірності.

(Пам’ятка зі святої місії, 1923р.)