10 порад як зберегти нерви і не стати жертвою вічного стресу

10 порад як зберегти нерви і не стати жертвою вічного стресу

Постійно зберігати спокій в сучасних умовах життя дуже складно. Стреси, проблеми, сварки, завал на роботі, поспіх?
Все це аж ніяк не сприяє хорошому настрою.
Але існують прості методи, які допоможуть зберегти і заспокоїти нерви.

Вміти тримати себе в руках і заспокоїтися в потрібний момент ? ціла наука, яку не осягнеш за кілька хвилин. Людям, які йдуть по життю з посмішкою можна тільки позаздрити. Вони не влаштовують істерик, якщо сіли на жуйку, не панікують, якщо в дорогому пальто притулилися до пофарбованих дверей, зберігають спокій, коли потрапляють в пробки, і до всього ставляться з посмішкою. Навіть те що після роботи їх затримав шеф не викликає у них злості. Одним словом вони не нервуються через дрібниці, випромінюють тільки позитив, чим і створюють навколо себе відчуття спокою.

На жаль, повністю виключити зі свого життя джерела поганого настрою, дратівливості не вийде, тому фахівці радять загартовувати свій організм для стресостійкості. Для цього досить добре висипатися, гуляти на свіжому повітрі і відпочивати.

Але що робити, коли ситуація вимагає негайного вирішення? Адже бувають ситуації, коли ви ризикуєте закипіти і зашипіти, як чайник.

Способи заспокоїтися екстрено:

1. Візуалізація.
Вчені з’ясували, що найкраще заспокоює зображення води і чогось білого. І коли відчуваєте, що ось-ось «зірветесь», сядьте, розслабтеся, глибоко подихайте і уявіть перед собою басейн, річку або водоспад з білою водою. Відчуйте, як вона стікає зверху вниз і змиває всі негативні емоції. Для того, щоб шквал негативу минув достатньо всього півхвилини.

2. Душ або ванна.
Якщо є можливість прийняти ванну, подаруйте собі таку невелику насолоду. Посилити її може улюблена піна, відвар трав або кілька крапель ароматичних олій. Після цього добре одягти улюблений одяг для сну і відпочити в ліжку. Для тих, чий час не дозволяє ніжитися у ванні, підійде варіант з душем. Але обов’язково теплим або гарячим.

3. Дихальні вправи.
Про них ви, напевно, чули багато. Тепер настав час переконатися в їх ефективності особисто. Найпростіше — чергувати глибокі вдихи і видихи. Зробити таких вправ потрібно мінімум 10. При цьому сидіть рівно, розправивши плечі.

4. Музика.
Розслаблюючі мелодії позитивно впливають на нервову систему і допомагають швидко її заспокоїти. До того ж, це один з найпростіших способів відволіктися.

5. Ментальний настрій.
Будь-який спосіб без правильного настрою допоможе лише на короткий період. Саме тому фахівці рекомендують разом з будь-якою з перерахованих вище методик займатися аутотренінгом. Він полягає в проговорені під час стресової ситуації вголос або про себе ключових фраз. Наприклад, «все на краще», «я повністю контролюю ситуацію», «у мене є люди, які завжди прийдуть на допомогу».
Якщо ви — віруюча людина, молитва також допоможе відчути себе спокійніше.

6. Комфортні умови.
Згадайте, в якому оточенні ви почуваєте себе спокійно й врівноважено. У випадку стресу постарайтеся відтворити подібні умови, щоб повернути гарний настрій.

7. Солодощі.
Але що ж робити, якщо нерви на межі, а усамітнитися і створити комфортні умови для відпочинку не є можливим? Тоді на допомогу прийдуть солодощі. Саме вони стимулюють вироблення сератоніну ? гормону щастя, який здатний позбавити вас від депресивних думок. Але замість тортів і тістечок краще вибирати сухофрукти і чорний шоколад.

8. Перестановка.

Зміна облаштування свого простору, організації речей навколо себе, навіть перестановка склянки з ручками і олівцями на робочому столі може допомогти. Щоб заспокоїти нерви, часто достатньо переставити предмети, що оточують вас, і це добре вплине на емоційний стан.
Навіть просте сортування речей допомагає повернути внутрішній порядок.

9. Ароматерапія.
Запахи можуть, як порушувати нервову систему, так і мають на неї заспокійливу дію. Для цього найкраще підходять олії лаванди, іланг-ілангу, меліси, ромашки.

10. Сміх і гумор.
Веселі відео, гумористичні передачі, добрі комедії ? всі вони знижують дратівливість. Ще один простий спосіб повернути собі гарний настрій у домашніх умовах — посміятися. Деколи достатньо просто стати перед дзеркалом і посміхнутися, поглянувши на своє відображення. Після повторення вправи декілька разів поганий настрій зникає.