НАВЧИТИСЯ ПРОСИТИ

НАВЧИТИСЯ ПРОСИТИЦей текст про жінок і для жінок. Хоча чоловікам буде цікаво, «що ж вона мала на увазі».

Отже, список, наведений нижче, буде знайомий багатьом з дорослих дівчаток.

ПРОСИТИ – ЦЕ:

 • проявляти слабкість
 • принижуватися
 • показати, що ти гірше, ніж хочеш здаватися
 • підставляти свої «больові точки» під удар
 • треба заслужити
 • страшно, а раптом відмовлять
 • бути залежною


Звичайно, цей список не повний, це тільки початок. Начебто нічого такого немає в тому, щоб попросити. Попросити передати сіль, попросити донести важкі сумки, попросити поміняти колесо на машині, попросити почитати дитині – буденно, просто, звично. Але ні. Як часто для жінки «просто попросити» перетворюється в цілий вчинок.

І начебто зрозуміло, що всім простіше, якщо ти просто попросиш – а не виходить. Цілий серіал в голові розгортається про події до, після і замість. Народжуються найстрашніші і огидні очікування. І тоді на зміну внутрішній потребі попросити, назовні вилазить цілий спектр емоцій.

Всі почуття, які жінка відчуває після того, як відмовила собі в такому простому, здавалося б, акті, вкрай неприємні. Від них все всередині противно тремтить і дратує, свербить. І всі вони покликані дати їй можливість НЕ ПРОСИТИ.

Для того, щоб їй не просити вона змушена:

 • Образитися – звичайно, на того, кого збиралася попросити, він же сам не здогадався. А якщо так не виходить (занадто банально і прозоро, що навіть самій противно), то можна владнати ситуацію, яка її образить. І тоді можна не просити – передбачуваний об’єкт прохання сам зобов’язаний буде вимолювати, що ж таке треба йому зробити, щоб образа минула.
 • Розсердитися – причому спочатку знову тому, що сам не зрозумів або не вник в її тонкі натяки. А якщо так складно, то будь-яка дрібниця допоможе в цій справі. Нерівно лежить тапочок? Злість, вона стільки сил дає, що тепер і попросити не страшно.
 • Звинуватити його – ну хоч у чомусь. Привід, він же завжди знайдеться. А раз винен, значить я вже не прошу, а вимагаю. Це простіше. Маю право. Винен.
 • Засмутитися до сліз – старий такий, вторований метод. Тільки тут сенс не в самих сльозах. Тут треба довести себе до такого стану, коли всередині і правда горе гірке, з ним важко, воно заважає – тоді можна просити, тому що інакше не вилізеш.
 • Втомитися до напівнепритомності – тут все просто. Тепер не треба просити. Тепер треба просто впасти, і тебе будуть збирати, тому що сама вже не можеш. І тут всі твої бажання виконуються на раз, просити не страшно, тому що це вже питання виживання.
 • Захворіти – варіант схожий, але посилений, як ви розумієте. Тому що тут просто виспатися або розвіятися не вирішить всіх наслідків. Хоча і віп-квиток в ложу «проси, що хочеш» видається на більш тривалий час.

  У цьому місці в мене природно полетять камені. Яка людина при здоровому розумі і тверезій пам’яті буде спеціально створювати собі ось таку гидоту? Свідомо не буде, погоджуся. Хоча і тут можливі варіанти. А сила нашої підсвідомості, сила наших справжніх бажань і мотиваторів творять чудеса … або кошмари. Кому як більше подобається називати.

  І якщо ви схильні дивитися на власне «хочу» як на нерозсудливість, примха і безвідповідальність. А прохання про допомогу стає грудкою в горлі або печінням в грудях – то варто, напевно, щодня здійснювати для себе подвиги, ставати самою для себе героєм. Тут це значить – просити. Це ризиковано, це зона некомфортна. Але саме ризиковані підприємства зазвичай можуть принести найбільший прибуток.

  В якості бонусів ми можемо отримати не тільки власне задоволення. А як з приводу гордості за себе, яка змогла? Попросивши ось так от просто, ви до всього іншого, даєте шанс людям поруч бути поруч по-справжньому, стати ближче і рідніше. Ви даєте їм шанс зробити вас крапельку щасливішим. Адже вони живуть і не відають, що ось так просто можуть принести вам радість.

  Так, часто для того, щоб зважитися на такі прості кроки, потрібно зустрітися з власною невпевненістю, з власною схильністю себе недооцінювати, з любов’ю до себе, нарешті. А ще з довірою. Довірою собі, перш за все, а потім і іншим.

  Анастасія Платонова, психолог