Чому важливо залишити минуле позаду

Чому важливо залишити минуле позаду

Скільки разів ви чули фразу: «Потрібно жити теперішнім»? Без сумніву, досить часто. А чи замислювалися ви, що лежить в самому її серці? Якщо ні, то ось вам відповідь: залишити в спокої власне минуле, перестати прокручувати його до знемоги в своїй пам’яті. Перш за все, це стосується неприємних спогадів, що таять в собі негативні емоції. Живучи минулим, ви не рухаєтеся вперед, а тупцюєте на місці, і так буде тривати до тих пір, поки, нарешті, не захочете покінчити з цим раз і назавжди. Натомість ваше теперішнє круто зміниться в кращу сторону. Не вірите? Розважте цю статтю і переконайтеся самі!

1. Ви знайдете нову думку про власну особистість.

Яким же чином? Дуже просто: звільнившись від нав’язаних вам оточуючими негативних переконань, які стали для вас закликом до відповідних дій установками. Всі ці «не вийде», «занадто мало досвіду», «немає можливості» є потужними обмежувачами родом з минулого. Навіть якщо вони і мали тоді якусь вагу, сьогодні безнадійно застаріли. Адже життя не стоїть на місці, все змінюється, ви в тому числі – так навіщо користуватися позбавленими актуальності орієнтирами? Як тільки ви відмовитеся від них, повірите в себе і реальність з точки зору суто позитивної, перед вами відкриються дивовижні можливості, самооцінка виросте в рази і сьогодення розквітне пишним цвітом.

2. Ваша життєва енергія додасться і стане більш якісною.

Повертаючись подумки день за днем в минуле, переживаючи один і той же відрізок часу, що минув, ви розтрачуєте себе даремно: почуття, імпульси, емоції знаходяться не в нинішньому моменті, а в давно минулому. І користі від цього ніякої – лише шкода: страждає нервова система, організм відчуває апатію і втому. Однак, переключивши свою увагу на сьогодення і сказавши тверде «ні!» привидам минулого, які продовжують «тягнути» з вас життєву енергію, ви не тільки поліпшите власний настрій, фізичне самопочуття, отримаєте заряд бадьорості, але і побачите: ще так багато чого не зроблено – саме час жити повним життям.

3. Ви отримаєте шанс побудувати нові відносини згідно з новими сценаріями.
Один мудрець сказав якось раз: «Думки матеріальні». Сьогодні вчені, психологи і звичайні люди підтверджують це висловлювання неодноразово науково, на власному досвіді і досвіді інших. Якщо ви в минулому зазнали по відношенню до себе несправедливість, зрадництво, образи, стали жертвою насильства – це зовсім не означає, що всі люди навколо погані і позитивних варіантів розвитку подій в подальшому не передбачається. Зациклюючись на старих сценаріях, переконуючи себе в негативі оточуючих без перепочинку, ви знову і знову проживаєте в реальності минулі моделі і образи міжособистісних контактів. Все налагодиться, потрібно лише проявити сміливість і залишити своє минуле там, де йому і належить перебувати: в минулому.
4. Ви побачите новий напрямок руху і застосування своїх цілей.
Спрямовуючи погляд у період давно минулих днів і років, ви споруджує перед собою стіну. Про який розвиток може йти мова? Навіть виношуючи в думках якусь важливу мету, вам її ніколи не досягти, якщо будете продовжувати чіплятися за минуле. І знаєте чому? Тому що ви застосовуєте старі методи, можливо, абсолютно застарілі сьогодні. Скиньте з себе пил спогадів, розпряміть плечі, відкрийтесь до змін і живіть тут і тепер, а не десь там і колись.

5. Ви зумієте пробачити себе і оточуючих, прийняти своє «Я» і інших, якими вони є.
Старі образи, злість, почуття провини – все це формує неприємний «емоційний вантаж» родом з минулого. Він тягне вас назад, туди, де ви були ймовірно гірше і гарантовано більш наївні щодо себе сьогоднішнього. Цей вантаж, як і в попередньому випадку, не дає вам рухатися вперед, граючи роль гальм. І тут слід згадати про любов до себе: ви ніколи себе не полюбите, якщо будете продовжувати розбирати по кісточках своє минуле і плекати в серці затаєні образи. Відповідно, жити справжнім теж не зможете.

6. Ви реалізуєте свій потенціал і почнете отримувати задоволення від життя.
А для цього необхідно забути про допущені в минулому гіркі помилки (попередньо їх проаналізувавши і зробивши висновки), нездійснені мрії і план і знайти нові, ще більш цікаві і перспективні. Ви станете ефективною особистістю, якщо долучите до переліку підходів до вирішення проблем і досягнення поставлених цілей такі інструменти як «креатив» і «оригінальність мислення». Перебуваючи ж думками і душею в минулому, можете поставити хрест на самореалізації.

Підводячи підсумок, варто зазначити: ніхто не змушує вас відмовитися від свого минулого. Воно – частина вас, яку потрібно дбайливо зберігати. Однак важливо повертатися до минулого лише час від часу, зрідка, та й то, лише з метою подумки пережити знову ПРИЄМНІ моменти, які не залишають в серці відчуття гіркоти.
І пам’ятайте: минуле дало вам безцінний досвід. Навіть якщо останній виявився поганим, без нього ви ніколи б не стали тією людиною, якою є сьогодні. Саме так і треба дивитися на спогади, не шкодуючи ні про що. І життя заграє новими яскравими фарбами!

«…на одне лиш вважаю: забуваю те, що позаду, і прямую до того, що попереду…»
До Филипян, 3:13

#порадня