Доля дочки формується з відносин з батьком

Доля дочки формується з відносин з батьком

Розглянемо детальніше: як відносини з батьком впливають на долю дочки.

Питанню про важливість батьківського виховання дівчинки, на жаль, не приділяється належна увага в суспільстві, оскільки традиційно пріоритетним вважається материнське виховання дочки. І це дійсно так, проте, є ті ключові моменти виховання дівчинки, відповідальність за які лежить на батькові, і мама, як би вона не намагалася, не зможе в них замінити тата.
Справа в тому, що саме відносини з батьком докорінно впливають на формування дочки як майбутньої жінки, на її подальші взаємини з чоловіками і вибір супутника життя. Всі перераховані фактори є доленосними в житті жінки.
Почнемо з того, що батько – перший і найбільш значимий зразок чоловіка в житті його дочки. Відповідальність колосальна. Якби всі батьки її усвідомлювали … Батьківський образ і взаємини «батько-дочка» задають в дитинстві багато програм і установок на спілкування вже дорослої жінки з протилежною статтю. Добре, якщо установки і програми вірні і корисні. А якщо ні? У житті дорослої дочки можуть виникнути проблеми різного характеру. Спробуємо розібратися.
Припустимо ідеальний варіант: повна сім’я, батьки разом беруть участь у вихованні доньки, відносини в родині гармонійні, тато – мудрий і люблячий. Звичайно, буває важко зрозуміти батьківську любов, вона відрізняється від материнської. Але навіть стримана, не надто емоційно забарвлена любов батька відчувається, сприймається і засвоюється донькою. Дочка для люблячого батька – це принцеса, це його (і вже тому) ідеальне жіноче створення: найкрасивіша, найулюбленіша, сама-сама … у всьому і завжди, це його гордість, це світ його душі.
У свою чергу, батьківська любов дає дівчинці почуття захищеності, безпеки, впевненості в собі, цінності себе; розвиває жіночність, привабливість, затребуваність і успішність. Поруч з люблячим батьком дівчинка виростає, розуміючи, що вона гідна любові протилежної статі. Коли дочка бачить, відчуває і знає, що найбільш значимий чоловік в житті, батько, любить і приймає її такою, яка вона є, дівчинка вчиться любити і приймати себе, і що важливо – вчиться приймати любов і увагу до себе протилежної статі.
Батько для дівчинки – це цілий СВІТ. І якщо цей світ любить і приймає її, завжди готовий допомогти і захистити, то їй нічого не страшно. Вона виходить у доросле життя без страху, зі знанням того, що все буде добре, вона завжди знайде підтримку і опору, адже весь світ на її боці. Позитивна програма, засвоєна в дитинстві, буде працювати протягом усього життя на благо вже дорослої жінки. Така жінка буде притягувати до себе люблячих чоловіків, які стануть для неї підтримкою, опорою в житті і будуть проявляти постійну турботу про неї
Який батько – таке й мабутнє дочки?
Ще один дуже важливий аспект виховання дівчинки – це відношення батька до матері. Дівчинці необхідно бачити, що тато любить маму. Спостерігаючи любов батька до матері, кожна дитина переживає почуття безпеки, радості, щастя і гармонії світу. Будь-який прояв нелюбові до матері з боку батька заподіює дочці біль, який накопичуючись, може встати нездоланною стіною у взаєминах батька і доньки.
Дорогі татусі, дуже важливо у ставленні до дружини показувати дочкам, яким чином чоловік проявляє любов і увагу до жінки. Так у дівчинки формується модель взаємовідносин між чоловіком і жінкою, яку вона засвоїть на все життя, як всі інші моделі взаємовідносин в сім’ї. Якщо «любов і увага» в сім’ї проявляється у вигляді невдоволення, причіпок або грубості, буде засвоєний і цей урок: така модель відносин стане природною для дорослої жінки в майбутньому.
Ви помітили, що вся наша розмова періодично повертається до любові. Якщо дівчинка відчуває дефіцит або відсутність батьківської любові, вона виростає невпевненою в собі, пригніченою, забитою, замкнутою або, навпаки, відкрито агресивною, заперечуючою і подавляючою чоловічу сутність.
Як часто молоду і красиву дівчину доводиться переконувати в тому, що вона красуня, розумниця, гідна любові і уваги протилежної статі, в той час як, абсолютно зовні непримітна подружка викликає інтерес у молодих людей, вільно з ними спілкується і не комплексує з приводу недоліків своєї зовнішності.
Дівчинка, виростає з почуттям своєї беззахисності, зі страхом перед величезним світом і непередбачуваністю життя. Їй все дається великою особистою працею, тому що вона не вміє просити допомоги, не чекає підтримки і сподівається тільки на себе. Успіх в житті стає нелегкою справою. Особисте життя теж складається не просто.
Настороженість і недовіра до чоловіків, часто призводять жінку до контролю над чоловіком, його придушення, звалювання на себе чоловічих обов’язків. Це особливо часто зустрічається тоді, коли дівчинка виховувалася лише мамою, яка «тягла на собі всі тяготи життя» або, коли батько в родині хоч і був, але матері весь час доводилося самій «працювати» у відносинах з ним.
Буває, що жінка нав’язливо шукає уваги протилежної статі, доступна і не розбірлива в зв’язках, легко вступає в відносини з чоловіками, які проявляють до неї увагу. Вона шукає любові і горнеться до всіх, хто скаже їй комплімент чи ласкаве слово.
Проблем в житті жінки, що виросла без батьківської любові та уваги, може бути дуже багато.
Або, своєю поведінкою жінка весь час хоче довести, яка вона гарна і тому гідна любові. І все її життя перетворюється на суцільне прагнення «догодити йому» в очікуванні уваги і любові у відповідь. Одні жінки терзають чоловіка постійним питанням: ти мене любиш? Або: скажи, що ти мене любиш! Інші – тихо страждають і крадькома плачуть від розчарування.
Буває, і так, що жінка боїться відносин з чоловіком, не вміє їх вибудовувати, уникає спілкування з протилежною статтю. Вона «вдаряється» в кар’єру, іноді і зовсім відмовляється від особистого життя і створення сім’ї. Навіщо їй чоловік, виправдовується жінка, вона сильна і сама всього може досягти.
Багато жінок, прочитавши цю статтю, скажуть: ну і що тепер робити? Дитинство вже пройшло, життя склалося не так, як хотілося, нічого не виправиш. Насправді це не зовсім так.
Перше, потрібно – відкинути жалість до себе і жаль з приводу невдалого особистого життя. Адже з якихось причин пройдені уроки життя були необхідні. Друге, важливо подякувати минулому за безцінний досвід, пробачити батька (в кінці кінців, він здійснив своє головне призначення – ви з’явилися на світ), відпустити всі образи, з любов’ю подивитися на свою внутрішню дитину, зрозуміти, подорослішати і приступити до роботи над собою.
Поступово почнуть відбуватися зміни в житті. Дуже ймовірно, що покращиться і здоров’я. Адже не секрет, що однією з найбільш частих причин жіночих хвороб є накопичена образа на чоловіків, в основі якої лежать проблемні взаємини з батьком. Я вірю, що кожен батько, дочитавши цю статтю до кінця, полюбить свою дочку. Однак чоловікам важко емоційно висловлювати свої почуття, адже відкрита емоційність більше властива жінкам і дітям.

Тому на закінчення, я хочу кілька узагальнити вище сказане і дати рекомендації батькам:

Пам’ятайте, дочка потребує батьківської любові не менше, ніж в материнської. Від вашого батьківського прикладу залежить, як будуть складатися її дорослі відносини з чоловіками, кого вона вибере в чоловіки, і, отже, як, в зв’язку з цим, складеться її особисте життя.

Ставтеся з любов’ю до матері вашої дочки. Дочка повинна бачити приклад любові і поваги між чоловіком і жінкою в особі її батьків. Так закладається правильна базова модель майбутніх взаємин вашої дочки з чоловіками.

Проявляйте довіру до дочки, розмовляйте з нею про її проблеми, проявляйте турботу, будьте поруч у відповідальні моменти її життя, вмійте відходити в бік, поважайте її вибір.

Проявляйте теплоту у відносинах з дочкою, обіймайте, говоріть компліменти, захоплюйтеся, даруйте подарунки, будьте щирим.
Уникайте зайвої опіки. При надлишку батьківської любові у дівчинки може сформуватися сильна емоційна залежність від батька, що завдає не меншої шкоди, ніж недолік батьківської любові.

Проявляйте розуміння і щирий інтерес до життя дочки, проводьте час разом (відвідуйте театр, виставки і концерти, влаштовуйте свята; слухайте музику, яку вона любить; цікавтеся тим, чим вона захоплюється; надихайте її на розвиток і розвивайтеся самі).

Будьте суворим, коли необхідно, але обов’язково – мудрим і справедливим. Карайте з любов’ю, без гніву, пояснюючи свої дії.
Рукоприкладство щодо дочки не дозволяйте собі ніколи!

Поважайте її особистість, навіть, якщо вона ще дуже мала. Будьте позитивним, розвивайте почуття гумору.

У всьому будьте гідним чоловічим прикладом! Заохочуйте жіночність в дочці. Пам’ятайте, ви найважливіший чоловік в житті маленької зростаючої жінки – вашої дочки. Вона дивиться на вас пильним поглядом і приймає життєві рішення вже в ранньому віці. Не пропустіть дитинство своєї дочки!
У підсумку, я сподіваюся, ви заслужите найвищу нагороду – любов і вдячність своєї дочки і, найголовніше, побачите її щасливою жінкою в майбутньому. Успіхів!