Чому пішов чоловік? Лист на «хвору» тему!

Чому пішов чоловік? Лист на «хвору» тему!

Дорога редакція, пише вам Алла Павлівна N. з міста М.

Пишу вам щоб: виплакатися; спробувати зрозуміти свою помилку; отримати пораду.

Ми прожили з чоловіком десять років, але в річницю нашого весілля він від мене пішов. І не просто пішов, а зганьбивши перед усіма моїми колегами. Я працюю в школі викладачем російської мови і літератури.

Якби він пішов:
– до коханки;
– тому, що я зраджувала;
– тому що ми погано жили;
Мені було б набагато легше і зрозуміліше. А він пішов без видимої причини.

Найприкріше, що за десять років ми жодного разу не посварилися.

Ми жили душа в душу тихим розміреним життям. Я, як могла, створювала йому сімейний затишок і полегшувала побут. Я ніколи не змушувала його допомагати мені по господарству, тому що:
– він все одно все зробив би не так;
– мені простіше і швидше було все робити самій;
– я звикла до порядку, а він не пам’ятав елементарних речей, наприклад, якою губкою можна мити чашки, а якою тарілки.

Мені також прикро, що 10 років свого життя я захищала його від всіх побутових проблем і доглядала за ним, як за дитиною. А він на знак подяки зганьбив мене перед усім колективом.
Я детально розповім, як це було.
Ми відзначали свій ювілей весілля в суботу. Напередодні я все приготувала, прибрала будинок. Вранці ми привітали один одного. Я подарувала своєму чоловікові зелені кімнатні тапки в колір його махрового халата, а він подарував мені шовковий шарф якогось неймовірного забарвлення, який не пасує ні до мого пальто, ні до плаща, хоча я багато разів просила не дарувати мені речі, якщо у людини немає елементарного смаку. Але того ранку я подякувала чоловікові, щоб не псувати нам обом свято. Однак мій чоловік, мабуть, відчув, що я незадоволена, і вирішив мені дошкулити: замість комплекту № 6 він раптом узяв і одягнув комплект № 4, для четверга. Я стримано нагадала чоловікові, що сьогодні субота, і він повинен одягнути комплект № 6, а ось увечері він одягне свій святковий комплект № 8. Справа в тому, що у мого чоловіка немає елементарного смаку і я, щоб не червоніти за його безглуздий вигляд, раз і назавжди навела в його речах порядок, розподіливши все по комплектах на кожен день тижня, підібравши, природно, краватки до сорочок, шкарпетки до штанів. У нього є комплекти на літо, на зиму і на міжсезоння. У комплект входить також нижня білизна, носовичок, ремінь, рукавички (якщо потрібно) і так далі. А в кишеню сорочки я завжди кладу йому записку, де по пунктам написано, що йому робити далі. Я відрізняюся пунктуальністю і акуратністю, я вважаю, що в будь-якій справі успіх залежить від правильно складеного плану.
– Яким одеколоном освіжитися після гоління.
– Який комплект верхнього одягу, в залежності від прогнозу погоди, одягнути сьогодні.
– І які черевики взути до цього комплекту.

Того ранку він після зробленого мною зауваження, він не переодягнувся мовчки, а раптом запитав, чи може сьогодні з нагоди суботи надіти буденну нижню білизну від комплекту № 6, а верхнє від комплекту № 4. На що я йому, природно, стримано відповіла, що так робити не потрібно, тому що в четвер у нього можуть виникнути проблеми зі шкарпетками від четвертого комплекту і черевиками від шостого. Далі мій чоловік видав якусь досконалу нісенітницю, що в четвер він взує черевики від четвертого ж комплекту і ніяк не порушить мій шизофренічний порядок.

Так і сказав – «шизофренічний». Після чого ми посварилися вперше в житті і до самого вечора не розмовляли один з одним.

До приходу гостей я накрила стіл, переодягнулася, а чоловік все сидів в комплекті № 4, але я спеціально мовчала і нічого не говорила! І переодягатися мій чоловік пішов тільки тоді, коли в двері подзвонили (гості завжди приходять до нас вчасно, знаючи про мою любов до пунктуальності). Переодягався він дуже довго. Ми всі встигли сісти за стіл. Але я спеціально не заходила в спальню, щоб його поквапити, тому що образилася на «шизофренічний порядок».

І ось ми сидимо за столом: я на чолі і всі мої колеги поруч, чекаємо. Я намагаюся здатися веселою, жартую, кажу, що мій чоловік сам накривав на стіл, тому я встигла переодягнутися, а він ні … І тут раптом виходить мій чоловік. Ви не уявляєте, але він спеціально одягнув на себе по одній речі від кожного комплекту, а не святковий комплект № 8! Я, звичайно, зробила вигляд, що все в порядку, але коли він сів поруч, сказала йому пошепки: «Ми прожили з тобою 10 років і я не підозрювала, що ти такий витончений садист».

І тоді мій чоловік вийшов з-за столу, став посеред кімнати і зробив абсолютно хуліганський вчинок.

Він зняв з себе піджак і крикнув: «Піджак від буденного комплекту № 1, одягається по понеділках!» Потім він зняв з себе краватку, відкинув її в бік і крикнув: «Краватка від буденного комплекту № 2, одягається по вівторках». І так він дійшов до неділі. Тобто залишився в одних трусах.

Якби він на цьому зупинився, може бути, я змогла б його пробачити, але він зняв труси, кинув їх в мене і сказав: «Труси від святкового комплекту № 8, одягають на ювілеї, весілля, дні народження і Новий рік». Після чого мій чоловік узяв ключі від машини, документи і вийшов з квартири голий, навіть не грюкнувши дверима.
Ось тому я і пишу вам, дорога редакціє, тому що ніяк не можу зрозуміти: як, проживши 10 років разом, можна:
так образити близьку тобі людину;
так раптово змінитися;
кинути дружину без жодних причин і без жодного приводу.

А найголовніше, я не розумію, чому він так вчинив.

З повагою, Алла Павлівна N. з міста М

джерело
переклад Мирон Шкробут