Як побороти свою лінь?

Як побороти свою лінь?

Для початку корисно зрозуміти, що ліні не існує. Тому будь-яка спроба боротися з лінню більше схоже на битву з вітряками.

Немає бажання займатися обраною справою? Не хочеться вставати вранці? Постійно спізнюєтеся? Не доводите справи до кінця? Руки опускаються? Не можете себе змусити? Втрачаєте ентузіазм?

Це наслідки, але не причини.

Ліні не існує, зате цілком реальні такі стани:

– Нелюбов до того, що робиш;
– Енергетичний спад;
– Відсутність поточної мети і як наслідок енергетичний застій;
– Відсутність масштабного бачення і як наслідок нерозуміння «навіщо воно мені потрібно».

Кожне з цих явищ має симптоми, які ми звикли називати лінню, — не хочеться робити і руки опускаються, але лікуються вони абсолютно різними засобами. Нелюбима справа, наприклад, в корені відрізняється від відсутності масштабного бачення. У першому випадку — треба міняти діяльність, у другому — залишатися у своїй справі, але замахнутися на більше.

Вилікуй причину і симптоми пройдуть самі собою — це універсальний закон природи. І навпаки — спроба боротися з наслідками дає тільки короткочасний ефект. Можна скільки завгодно пити аспірин з пустопорожніх розваг, їхати у відпустку, забуватися в алкоголі, речовинах, але все це буде давати тільки короткочасний радісний відпочинок, нудьга життя і лінь до щоденного процесу будуть завжди повертатися і з кожним разом все частіше і частіше, поки причини залишаються у вас всередині.

– Я не можу вставати рано вранці, — кажуть.

— Але якщо завтра вам належить кругосвітню подорож в команді однодумців, де протягом року треба буде вставати рано вранці, — то як? Поїдете? Будете вставати? (Причому вам це буде в радість, якщо така поїздка — те, про що ви мріяли)

Як вилікувати справжні причини ліні і жити в драйві?

Розгляну кожне з станів окремо.

1. Лінь як наслідок заняття нелюбимою справою.

Нелюбиме заняття, безглузда справа, яка суперечить вашим внутрішнім нормам. Її дії викликають не просто лінь, а включають внутрішнє блокування. Руки в буквальному сенсі не піднімаються, і це прямо пропорційно вашого пробудження. Чим вище усвідомленість, тим складніше вам жити без сенсу.

– У чому сенс усвідомленого життя?

– Сенс життя в тому, щоб вибрати свій власний сенс і слідувати йому.

Досвід

Мало відмовитися від загальноприйнятих норм. Дуже мало «взяти і звільнитися» — треба вибрати свою власну справу, свій сенс і віддатися йому, а то належить дізнатися, що підвішений стан нічим не краще рамок суспільства.

Я отримую ще один вид листів зі стабільним постійністю. Тема — «Я пішов з ненависної роботи. Я герой. Мені в даному випадку завжди хочеться відповісти:

— Друже мій, ти станеш героєм, коли знайдеш близьку по духу справу і будеш мати достатньо терпіння їй слідувати.

Сам факт, що ви залишили нелюбиме заняття, яке не позбавить вас від ліні та інших апатичних станів. У цей момент почнеться найскладніше: зрозуміти, що себе неможливо знайти, себе можна тільки створити і свою справу неможливо знайти, але можна вибрати те, що подобається, і почати це р-о-б-и-т-и. Причому робити з душею.

Люди бояться вкладати свою душу. Бояться віддавати. Спочатку хочуть, щоб їх полюбили або щоб справа якимось чином відразу їх наповнила, а тільки потім вони готові віддавати. Але на перспективу так не працює. Природа нам чітко показує:

По весні посієш, по осені пожнеш.

Ті, хто не сіє або у кого не вистачає терпіння доглядати за своїми саджанцями до осені, нічого й не пожинають. Вони розмовляють з миром буквально на такій мові:

— Дорогий город, ти мені дай спочатку солодку і смачну полуничку, а потім я її посаджу і буду прополювати.

— Дорогий світ, ти мені дай спочатку улюблену справу, яка мене окрилює і сповнює, а потім я буду нею займатися з душею.

І що робити світу з такими запущеними випадками? Як йому накажете відповідати на це? Ось вам і симптоми страждань і ліні, щоб задумалися і пішли лікуватися від інфантильності.

Спокійна любов до справи (яка не має ніякого відношення до швидкорозчинній ейфорії) часом приходить через час, разом з першими результатами, коли за плечима залишається подолання власних страхів і відкриваються нові горизонти можливостей.

2. Лінь як наслідок енергетичного спаду

Енергетичний спад — зовсім інша причина виникнення симптомів ліні і може з’являтися навіть в самому приємному процесі. Ви втомилися, перевтомилися, ваші сили пішли на спад, руки опускаються, ви починаєте замислюватися: «а чи ту роботу я вибрав?», З’являються муки творчості та інші самокатування, тоді як вам необхідно просто відпочити, відновити сили і циркуляцію енергії у вашому фізичному тілі.

Перше, що важливо зрозуміти, — енергетичний спад може бути навіть в самому улюбленому процесі, і це не означає, що треба все кидати і кидатися в нову справу в надії, що там буде одна «суцільна любов».

Причини спаду? Втома, як моральна, так і фізична. Вихід — відпочинок і перезавантаження. Тут як раз таки важливо розуміти роль харчування і фізичної активності, які впливають на наш тонус.

Якщо ви діагностуєте у себе енергетичний спад, перше, що треба зробити, — відновити сили за допомогою відпочинку і не приймати ніяких рішень у такому стані. А далі ваше завдання звести такі спади до мінімуму — тобто внести спорт, здорові веселощі і правильне харчування в свій щоденний раціон.

3. Лінь як наслідок відсутності поточної мети

Стояча вода тухне. Цим все сказано.

Те ж саме відбувається з вашою енергетикою: коли вона не має чітко спрямованого русла, то просто застоюється всередині, викликаючи всі ці неприємні стани — хочеться спати, коли ви не втомилися, хочеться їсти, коли ви не голодні, тощо. Це дуже бридко, але і до цього звикаєш.

Невикористані м’язи атрофуються, і потім потрібно колосальна праця, щоб їх розворушити і повернути в тонус. Те ж саме стосується вашої внутрішньої сили, яка без використання починає віддавати душком. Звичайно, в такому стані вам багато чого лінь. Ще б.

Тут все залежить від рівня занедбаності ситуації, але в глобальному сенсі вихід буде завжди один — світла мета, яка стрепенеться ваше істота. Причому саме поточна мета, до якої ви можете почати рухатися вже зараз, а не колись потім. Адже зараз — це все, що у нас є.

Ті, хто все життя чекає велику і велику мету, яка підірве їм голову, схожі на приречену 30-річну дівчину в очікуванні принца. Хлоп’ята, дійдіть спочатку своїми ногами до невеликої цілі. А потім замахнемся на більше. Це сходження на гору. Захоплююча подорож, між іншим.

У багатьох людей є мрія, яку можна виконати до кінця тижня, а вони роблять з неї мрію всього життя

4. Лінь як наслідок відсутності масштабного бачення

На цю тему є цілий матеріал «Масштабне бачення як трамплін для зростання» — почитайте. Суть в тому, що якщо ви займаєтеся справою, яка вам цікава, і досить швидко в ній прогресуєте — заробляєте перші гроші, отримуєте перше визнання і так далі, то вам просто необхідно масштабне бачення, щоб продовжувати розвиватися.

Ви виросли з дитячих штанців, пора дорослішати і пора виробляти свої власні цілі. Якщо раніше 1000 гривень на місяць вам здавалися «ого-го-го», то коли вони у вас з’являються, стає гранично очевидно, як це мало. Так, саме мало і ні на що не вистачає. Можна, звичайно можна визнати, що досягнення цілей — це прекрасний каталізатор для внутрішнього зростання, якого ваша істота так відчайдушно потребує (і вимагатиме все життя — це наша природа).

Масштабне бачення допомагає побачити сенс у щоденній рутині і долати її розкошуючи:

Рутина ніколи нікуди не дінеться. Її можна мінімізувати, автоматизувати, але повністю вилучити монотонні дії зі свого життя не вдасться. Та й не потрібно. Зміниться сама людина. Володіючи масштабним баченням свого життя, з поточними завданнями, нехай навіть нудними і нецікавими, він буде справлятися граючись, продовжуючи відчувати смак життя.

Підводячи підсумок — лінь побороти неможливо, та й не потрібно, вирішувати треба, що стало її причиною. Причому вирішувати якомога раніше, щоб не запустити цю ментальну хворобу і не звикнути жити без фарб.

Олеся