Як стати впевненим?

Як стати впевненим?

“Якщо хочеш мати те, що ніколи не мав,
зроби те, чого ніколи не робив”

Н. Пезешкіан

Ось деякі рекомендації, для того, щоб бути впевненішим в собі:

– Коли ви відмовляєте, говоріть рішуче «ні», поясніть, чому ви відмовляєте, але уникайте надмірних вибачень.
– Давайте по можливості швидкі та короткі відповіді.
-Вимагайте пояснень, коли вам пропонують зробити щось незрозуміле.
-Дивіться прямо на співрозмовника. Виберіть “мову тіла” та виключіть ті пози, які можуть виражати невпевненість в собі. Слідкуйте за зміною вашого голосу, говоріть не надто тихо і не занадто голосно.
-Коли виражаєте критику чи розчарування, памятайте про необхідність прокоментувати таку поведінку, уникайте нападаючої поведінки на особистість.
-Коли коментуєте поведінку іншої людини, старайтесь використовувати “Я-висловлювання”. Наприклад, замість того, щоб сказати: “Не кричіть на мене”, можна сказати: “Мені неприємно, коли на мене кричать”.
– Знайдіть час, щоб придумати декілька впевнених відповідей, які б підходили саме для вас. Памятайте про них та використовуйте при потребі.Спостерігайте за характером ролей. Памятайте про те, що ви не зможете позбутись від поганих звичок та набути нові за один день, для цього потрібно розвивати в собі нові здібності та хотіти змінитись.
-Не зліться на себе за невпевнену чи агресивну поведінку, краще пригадайте ситуацію та постарайтесь зрозуміти де ви допустили помилку і що б іна наступний раз зробили по-іншому.
-Навчіться нагороджувати себе будь-яким приємним способом кожного разу, коли ви змогли впевнено відповісти, чи впевнено повестись, незалежно від того, чи досягнули ви бажаного результату зі сторони іншої людини.
Успіху Вам та впевненості.

Р. Пекарюк